Imdat kayınpederim!!!

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Kızlar benim kayınpederimle ne çocuklarının nede eşinin arası yok, kimse onu evine çağırmaz...
çünkü çok içki içer...
Ve rezalet ile dedikoduyla içli dışlıdır...

Ben evlendiğimden beri onu 4 kez çağırdım ve her seferinde full şekilde gördüğümüzde kaçıyoruz bahane uyduruyoruz.çünkü ben sevmiyorummmmmmm

2 gün evvel dedikki bize gel o da biliyorki içkisiz istiyoruz onu...
Dün de tamam bugün gelicem dedi ama ben anladım...
Kaynıma ve eşime söylediğimde inanmadılar...
Ve dün eşim onu yine almaya gittiğinde full olduğunu görünce amcalarının baskısıyla kaçtı...
Ondan sonra sürekli arıyor beni, eşin beni almaya gelmedi diye, bende sinirli şekilde kendin onu ara dedim haberim yok dedim...
Eşimde kampta olacağını ve gelmiyeceğini söyledi, ama o demiş ki taamam yarın gelirim...
Ya doğru düzgün olsa gel dicem ama nerdeeeee
işte beni canımdan bezdiriyor yaaa, çünkü orda burda konuşuyor ileri geri...
Hatta eltimi gecenin 1 lerinde arıyor, çünkü kafayı güzel ya, ne yaptığını bilmiyor...
Napıcam ben bu adamı yaaa
aradığı zaman bi şekilde onu reddetmeliyim...
Eşimde hiç istemiyor ama eşim en küçük çocuk olduğu için babasına karşı biraz pasif oyüzden ben bişi yapmalıyım ama ne???

• Konu Sahibi EU1

bu kelimelere yerin etürkçe kelime kullansanız daha uygun olur.
kayınpederinizin durumuna gelince , istanbulda yaşıyorsunuz.çok tedavi merkezi vardır.bir şekilde ikna edip götürün..yoksa sizlerde onu yanlız bıraktığınızda daha çok sarılacak içkiye.

• Konu Sahibi EU1
tabi haklısın türkçe kelime kullanmam gerekirdi...
tedavi merkezi olayına gelince, kesinlikle kabul etmez.
okadar zeki bir insanki işine gelince içmez,kafasına göre yani...çünkü o kendi hayatını kendi başına 40 yıldır yaşıyor hemde sefasını sürerek...

• Konu Sahibi EU1

bağımlı insanlarla uğraşmak gerçekten zor.bizim komşumuzun kocasıda çok içerdi.yani ben evlenmeden önce annemler yaşadığım apartmandaki komşumuz.hep kavga eerlerdi.kiracı idiler.sonra yıllarca kirayı ödeyemediler ve haciz geldi ,evden atıldılar.ama adam hem kendişine hem arkadaşlarına içki sofrası hazırlayacak parayı buluyordu.(
tedaviyi istemesi lazım tabii ki..ama sizleride gözden çıkarmış galiba..( ne yazık

• Konu Sahibi EU1
Zor bir durum Allah yardımcınız olsun.Kaçmak yerine karşınıza alıp kibarca durumu anlatmayı denedinizmi hiç ??Belki sizin şikayeti olduğunuzu bilmiyordur.Yani biz seni ayıkken görmek istiyoruz yoksa rahatsız oluyoruz dedinizmi ?

• Konu Sahibi EU1
sarhosa laf anlatmak, deveye hendek atlatmakdan zormus,(öyle kalmis kulagimda)
sise de durdugu gibi olmuyor isde.

• Konu Sahibi EU1
telefonlarına çıkmayacaksın güzelim madem işine gelince yerine göre davranmasını biliyorsa mirmirmirmir
strese gelmeye bile değmez

• Konu Sahibi EU1
Canım bence telefona çıkmamak ta tam çözüm değil. Bir gün tekrar evinize çağırın eşin ve kardeşleriyle beraber oturup güzelce konuşun. Bak babacığım biz seni sever sayar değer veririz. Ama senin bu hareketlerin hepimizi ve hepimizin çevresine en çok ta kendine zarar veriyor. Bu kendine zarar veren şeyleri bırakman lazım. Sen bu şekilde davrandıkça bizim sana karşı verdiğimiz değer ve saygı azalıyor. Lütfen bizim ve kendinin iyiliği için bir kliniğe yatıp tedavini gör. Biz bu şekilde bir babamız olmasından utanıyoruz. Bizi düşünmüyorsan kendini düşünerek bu iyiliği kendine ve bize yap. Yoksa aynı hareketlerin devam ettiği sürece seninle irtibatımızı kesmek zorunda kalacağız. Diyin. Belki işe yarar.

sen ne yapabilirsin ki...bence eşinin konuşması daha doğru...nede olsa sen gelinsin gelinin konuşması başka baba oğul konuşması başka...nede olsa kanından bugün küsüp yarın barışırlar bence eşin konuşsun.

Allah yardımcınız olsun,gerçekten çok zor bir durum...
hem çevresine sıkıntı veriyor hem de sağlığından oluyor...
bence kayınpederinize kesin tavrınızı söyleyin...
ya içki ya biz deyin...
aslında oda esiri olmuş içkinin,belki de bırakmasına yardımcı olabilirsiniz...
gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...
eşinizin ve diğer kardeşlerin,babalarını dışlaması yerine,
içkiyi bırakması için destek olmaları sanki daha iyi olacakmış gibi geliyor bana...
bu durumda ,siz muhatap olmayın derim...
sevgiler...

Bu iş sana düşmez kendi oğulları kardeşleri ve eşi dururken siz bir laf söyleseniz siz kötü olursunuz...
Alkol bağımlılığının zeki olmak yada olmamakla alakası yok... İstediği zaman içmez diyorsunuz ben hiç zannetmiyorum, öyle olsa idi siz çağırdığınızda içmezdi....
Eşinizle konuşun ve tedavi merkezlerinden yardım alın...
Ayrıca bana eşinizin davranışı çok ters geldi, önce çağırmışsınız sonra alkollü olunca kaçmış ve telefonlarına çıkmamış... Nasıl bir baba-oğul ilişkisi bu.. Ben olsam alırdım babamı alkollü haline rağmen getirirdim evime, eşime de bir kahve yaptırır ayıltırdım. Sonra ciddi ciddi bu konuyu konuşurdum... Sen alkolden uzaklaşmazsan biz senden uzaklaşıcaz tercihini yap, tedavi ol derdim....

kız bu adam kibarlıktan ne anlar,ben ona rahatsız oluyorum dediğim en son zamanı hatırlıyorum da sinir krizi geçirmiştim, söylediği laflar karşısında...

kayınpederim ve kayınvalidem 43 yıldır evli, kayınbabam 60 küsür yaşında her anında rahatsız oluyoruz denmiş hatta ileri giderek kimse konuşmamış ama yok işte aynı...dışardan görenler bu addama hayran ama yakın çevresine zarar veriyor..

8 tane çocuktan hiç biri samimi değil, yedi yabancı gibiler.küsseler barışma durumları omaz, zaten küs gibiler

ya içki ya biz dersek...
siz kimsiniz ki sizi seçeyim diyor...
babalrını dışlamıyorlar aslında hatta hiç sesini çıkramıyolar...
sadece görüşmemeye çalışıyolar...
ama 8 çocuğu da görseniz dersiniz ne kadar saygılılar babalarına karşı...

Allah onu o illetten kurtarsın senide feraha erdirsin canım .Ama bencede zorlada olsa bir tedaviye ikna etmek yoksada tamamen bağları koparmak ki zaten evliliğiniz boyunca 4 kez evinize gelmiş .Ayrıca senin yapabiliceğin pek bişeyde yok sanırım çocuklarının fazla seçeneği yok bu durumda o nedenle bence kendine sıkıntı etme hiçbir eş alokllü babasına eşinin katlanmasını bekleyemez .

ay bana ne kadar yakın bi konu....
benim kayınpeder de 84 yasında valla her gün bir şişe sarabı,bir bardakta votkası var...
3 aylığının nerdeyse tamamı boğaza ve içkiye gidiyor ve oda- sanırım akşamcıların hepsi böyle kendi hayatını yaşamış hep saolsun...
hala daha öyle.....
ben seviyorum kayınpederimi, biraz zamanlada arttı bu sevgim ne bileyim onun beni çok seviyor olmasıylada alakalı tabii...
bizimki içkilide olsa yılların verdiği alışkanlıktan olsa gerek öyle saçmalamaları yoktur,anlaşılmaz içtiğide,tavırlarıyla rahatsızlıkta asla yaşatmadı bana...
tek sorun bizim onun kirasını+aidatını karşılamamız...hanımı olmadığı için diğer evladıda bakmadığından biz aldık oturduğumuz apartmana...
zor olmuyormu- kolay diyemem...ha bir ara iyice koptuğu olduydu,o zaman eşim çekti karşısına konuştu onunla şimdi en azından tek yaptığımız kirasını ödemek dediğim gibi...
sendede asıl konuşacak olan eşin kayınpederinle,ona bunu izah et baktınki yapamıyor sen konuşacaksın o zaman canım...
telefona çıkmamak,kaçmak nereye kadar zor olmaz bence...
ona kendinizi anlatın ve şartlarınızı kabul etmesini bekleyin ,kendini bilemeyecek kadar içkiyi içen insan canlı bombadan farksız oluyor çünkü...
konuşun ve siz düşünmeyin artık bırakın o düşünsün

Tabiki hiçbir evlat annesine,babasına saygısızlık yapmamalı..
ne olursa olsun...ama insan kendi değerini kendi kazanır...
o zaman yapacağınız şey,bu konuyla sizin muhatap olmamanız...
eşiniz birebir konuşsun babasıyla...
o gerçekten esiri olmuş içkinin...
insan evlatlarıyla,içkiyi bir tutarmı hiç...
siz kimsiniz diyebiliyorsa,elini kolunu sallayarak,
hemde sarhoş bir şekilde gelemez size...
herkesin bir dayanma noktası var...
kesinlikle Amatem'e yatırılması lazım...
sevgiler....

İçkiden nefret ederim.
bence bu konuyu eşiniz konuşmali babasiyla siz degil.

bencre siz hiç muhattap olmayın,
olmamaya çalışın karışmayın derim

evde olmayacağını eşininde evde olmadığını söylersin..
nasıl bi baba bu çocuklarını bile soğutmuş kendinden kötü tavır ve alışkanlıklarıyla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…