İlla yumurtlama dönemine mi denk getirmek lazım?

A

Asena83

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Asena83
Döllenmeyi illa yumurtlama dönemine mi denk getirmek lazım? Yani şart mı adetin 14-16 gibi günlerinde döllenme olması.

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

• Konu Sahibi Asena83
canım herkesin yumurtlama günü aynı olmayabilir...

normalde düzenli adet görüp düzenli yumurtlayan bir bayanda evet 12-14-16. günler gebe kalmak için uygundur.
fakat adetler düzensiz veya yumurtlaması düzensiz olan bir bayanda bu günlerin pekde bir önemi yoktur.
mesela benim bir arkadaşım adetinin bitiminde ilişki sonrası hamile kaldı. doktoruda bunu onayladı. sen erken yumurtlamışsın ve erken döllenme olmuş demiş...
umarım yardımcı olmuşumdur...

• Konu Sahibi Asena83
Şart değil ama ihtimali yükseltmek istiyorsan o günleri pas geçmemek gerekiyor tatlım..Tabii diğer günlerde çalışmalara devam :smiley-cool:

Ben iki hamileliğimdede o günlerde hamiş kaldım...( ikisinide kaybetsemde sonuçta)

• Konu Sahibi Asena83
ben geçen ay yumurta takibi yaptırmıştım canım.benim adetlerim düzensizdir.geçen ay 19.günde ancak yumurtlayabildim.bu kişiye göre değişiyo canım

• Konu Sahibi Asena83
ben de geçen ay ovülasyon testiyle tespit ettim 20.gün yumurtlama oldu. Ondan önceki ay 14. gün oldu.Benim de her ay değişebiliyor. Ve iki aydır yumurtlama ne zaman biliorum çalışıyorum fekat olmuyoo olmuyooo:)))))))))))) şaka bir yana her işte var bir kısmet Rabbim Ol dedikten sonra....

• Konu Sahibi Asena83
Çok teşekkürler arkadaşlar. O zaman ben test alıp yapayım yada doktora gideyim kontrol için. Belki de boşa çalışıyoruz:)

• Konu Sahibi Asena83
Çok teşekkürler arkadaşlar. O zaman ben test alıp yapayım yada doktora gideyim kontrol için. Belki de boşa çalışıyoruz:)

canım, biz de 2 aydır deniyoruz ama olmuyor, yarın da adet günüm, muhtemelen adet olacağım. yüzümde sivilce çıktı çünkü:1no2:

ben de bu aydan sonra yumurtala takibi yaptırmayı düşünüyorum. boşuna uğraşmak istemiyorum. bir arkadaşım 1. denemeden sonra yumurtlama takibi yaptırdı. 2.ay hamile kaldı. dr da önerebilirim. medipolde seval pata. ilgili bir dr. 1 sene dene gel demiyor. hemen takibe başlamış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…