İlk tüp bebek-heyecanliyim-tedirginim

sevgili39

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2024
1.040
530
40
Merhaba arkadaşlar yaş 40 amh 2.45
2 aşılama yapıldı negatif
cuma günü ilk tüp Bebek sürecine başlayacağım biraz heyecanlı ve tedirginim bugün adetimin ilk günü 3. Gün gideceğim ilaçlara başlayacağım kısmetse.
Opu öncesi neler yaptınız kaç gün iğne kullandınız neler yediniz ? Folik asit almaya devam.ettinizmi mesela? Beni biraz olsun bilgilendirirnisisniz hem heyecanımi bastirayim hemde tedirginimligim azalsin

Bende birkaç ay sonra başvuracağım hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Umarim en rahat bir sekilde tedavinizi tamamlarsinzb

Merhaba. Ben de ilk tedavimin 10. günündeyim. Adetimin 3. günü kan değerlerime bakıldı ve Gonal-f iğneleri vurulmaya başladım. İlk sekiz gün 187,5 dokuzuncu gün 112,5 on ve on birinci günler de 75 doz olarak vuruyorum kendime. Çok kolay ve acısız bir iğne. Ayrıca sabah akşam Tarlusal adında bir hap ve her gün bir tane de folik asit içiyorum. Üç günde bir kontrole gidiyorum. Kontrolde yumurtaların gelişimine ve kandan e2 hormonuna bakıyorlar. Bu hormona göre iğnenin dozunda ayarlama yapıyorlar. Cuma günü tekrar kontrolüm var ve büyük ihtimalle çatlatma iğnesi verilecek ve pazartesi/salı gibi yumurta toplama yapılacak. Gittiğim merkeze yapmam ya da yapmamam gereken bir şey olup olmadığını sorduğumda ağır spor yapmamamı ve paketli gıdalar kullanmamamı tavsiye etti hemşireler. Çok dikkat edemesem de temiz beslenmeye çalışıyorum ve akşamları bir saat kadar yürüyüş yapıyorum. Ama anladığım kadarıyla bunlar çok bir fark yaratmıyor. Önemli olan yumurtaların kalitesi. Yumurta sayım fazla olduğu için doktorum transfer için bir ya da iki adet geçmesini bekleyeceğiz demişti.
Heyecanla Cuma günkü randevumu bekliyorum

Merhaba, hiç heyecan ve stres yapmayın. Opu sürecinde, yaklaşık 10-12 gün boyunca ilaç, iğne kullanıp yumurta toplama işlemine gireceksiniz. Zor bir işlem değil.
Bu süreçte sağlıklı beslenip, doktorunuza sorarak vitamin desteği kullanabilirsiniz. Yürüyüş falan yapabilirsiniz.

Teşekkürler cnm sende tüp bebek tedavisi gördün mü

Ayyy ne heyecanlı Allah kolaylık versin inşallah ilk tüp bebeğin mi? Yaş kaç cnm benim zorlu süreç farkındayım. Ama bu girilen yolda herşey mübah Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah en kolaylikla olsun inşallah. Ben ayrı bir takviye kullanıyorum onun içinde 2 mg folik asit var ama ayrı folik asit kullanırsam 6 mg yapıyor fazla gelecek nasıl yapsam bilemedim doktor cvp verir sanırım bu konuda. Çok fazla folik asit de zararliymis

Merhaba ben de bu ay surece yeni basladim ve deneyim paylastikca ben de rahatliyorum. :) oncelikle amh nize masallah 40 yas icin cok iyi bir deger benim 34 yasinda 0.43 cikti o da mart ayında simdi nasil bilmiyorum.

Benim dusuk over rezervim oldugu icin soft mini ivf denen yontemi uygulayarak denemeye karar verdi doktorum, gunde 3 klomen , 3 tarlusal 2 estrofem aliyorum. Yarın sabah kontrolüm var adetin 2. Günü 4 yumurtam vardı 5-6 olsun Opuya kadar diye dua ediyorum :) 5 olursa cocuk sevindiririm, 6 ile kurban keser gibiyim :)

Takviyelerim DHEA, feniz flora, megafert (folik asit) , d vitamini ve B12.

Bunun disinda ben tup bebek oncesi sigara ictigim ve yeni biraktigim icin biraz istahim var ama ona pek bisi yapamadim, canımı da fazla sikmiyorum, doktorum da bi tek hamurisinden uzak dur dedi hamur isi fast food vs disinda canım ne isterse yiyorum. Düzenli yürüyüs yapiyorum.

Hayırlısı olsun cnm seninde bu yolda emek veren tüm anne adaylarına Allah kolaylık versin
Aslında 8 ay önce 3.8 di amh 2 ay önce yeniden yaptı doktor 2.45 e düşmüş bu kadar hızlı düşmesi de korkutucu.
2.asilama dan sonra doktor yaştan dolayı acil tüp Bebek dedi. Amh önemli değil yumurtanın genç ve sağlıklı olması önemli dolu olması önemli dedi. Yani icime su serpecegine daha da tedirgin etti.
Genelde sağlıklı beslenirim köyde büyüdüm zaten organik beslendim hep belki de oyuzden fazla amh bilmiyorum. Ama doktor un dediği gibi amh önemli değilmiş artık genç sağlıklı tek yumurta yetiyor dedi. Sen oyuzden hiç üzüme yaşın gençtir daha senin amh önemli değil

Gercekten hepimizin Allah yardımcısı olsun, bizde erkek faktoru de var o yuzden tup bebek tek care, ama esinizde durumlar iyiyse dogal da olabilir her zaman umut var

Gercekten hepimizin Allah yardımcısı olsun, bizde erkek faktoru de var o yuzden tup bebek tek care, ama esinizde durumlar iyiyse dogal da olabilir her zaman umut var
Eşimde hız düşüklüğü ve var sayısı da sınırda cnm. Hem benim yaş faktörü hemde eşimde ki faktör var o yüzden doktor geç kalmadan tüp bebek tedavisi dedi. Yoksa 2 senedir deniyoruz olmadı hiç.

Bende geçen ay tubbebek yaptırdım maalesef negatif oldu. İkinciyi deniycem ama biraz zaman geçsin diye bekliyorum. Bu yolda emek veren herkese nasip etsin inşallah. Hem maddi hem manevi olarak çok zorlu bir süreç Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

İlk tüp bebek tedavimiz evet. 31 yaşındayım. Doktor kan tahlillerine göre gerekli vitaminleri söyler merak etme sen. Bana ekstra vitamini vermesi sadece folik asit. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…