İlk tüp bebek denemem olacak. DR. Eray ÇALIŞKAN ile bu süreci yaşayan var mı? Genel olarak ilk neler yapmam ve nelere dikkat etmem gerekiyor?

Lpgloding

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2022
9
2
30
Eşim de varikosel var ama orta derecede. Fakat sperm sayısı az. Bu süreç de daha fazla uzatmak istemiyoruz. Eşim 30 ben 27 yaşındayım.
2 yıllık evliyiz. Bu süreci illaki tek yaşayan veya bizim başımıza gelmiyor. Allah katından gelen bir rahatsızlık. Bu süreci ilk defa deneyimleyen veya tecrübeli olan insanlar ilk aşamalar da tüp bebek sürecinde neler yaptılar. Dr. Eray ÇALIŞKAN ile tüp bebek tedavisi olan var mı?

Benim esim de varikosel ameliyati oldu benden 35 yumurta toplandi 11 tanesi 5. gune gitti. Ben varikosel hastaligi olunca sperm dna hasari orani daha yuksek oluyor diye okumustum ama ilerleyisteki skintiyi duymamistim
Belki bizde de dna hasarı olduğu için ilerleyemiyordur. Morfoloji 1 bizim o da var. Belki de ondandır. Doktora 2.deneme öncesi dna hasarına bakalım demiştik o gerek yok demişti. Ama yine olmazsa baktirmadan baslamayacagim

Bizim doktor embriyoların ilerleyemeyisini sperme bağlıyor. Bu da olmazsa tese ile alcaz spermleri demişti de o da korkutuyor beni, sperm çıkışı varken nasil olacak gerçekten gerekli mi acaba diyr
Merhaba bnm eşimde de tane ile sperm çıkışı var ama çıkanlar bozuk olduğu için tese öneriyorlar. Siz oldunuz mu tese

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…