Ilk Kez Anne Olacaklar

eylul.b

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2008
2.061
0
38
ilk kez anne olacaklar siz de benim gibi doğumdan korkuyo musunuz?ben normal istiyorum ama çoğu insan sezeryanın daha kolay olduğunu söylüyolar.CADIARZUsiz ne düşünüyosunuz bu konudayerimseniben

Ben de ilk kez anne olacağım ama korkmuyorum doğumdan.Belki de daha çok var diyedir ne bileyim.Normal doğum istiyorum,ne güzel epiduralle ağrısız,acısız,benim de doktorum sezeryan olacak diye tutturdu.Bebeği riske atmamak içinmiş.Ben açıkçası sezaryanın sonraki risklerinden korkuyorum.

kızlar herhangi bir sorun olmazsa allah korusun normal doğum tabiki.hem şimdi epiduralda var.vallahi bizim gelin güle oynaya girdi doğuma,kim bulduysa allh razı olsun)))

beinmde ilk doğumum olucak Allahın izniyle şimdilik kötü bi durum olmasa normal doğum yapmayı çok istiyorum vücudumun uygun olduğunu düşünüyorum.yani kalça kemiğim falan geniştir adet olurken de (ilk gecede de) ağrım olmazdı zaten ama hayırlısı ormal doğumu çok tavsiye ediyolar özellikle epidurali ama iyi uzmalarla tabi

benım ılk doğumum ve sezaryeni (bir sorun cıkmazsa)aklımdan bıle geçırmıyorum.
Normal doğumdan korkmuyorum asırlardır tüm dünyada doğuruyor kadınlar.neden ben doğuramayım kı?
herkesın lafına cok bakmayın bence.kendınız ve bebeğiniz için en sağlıklı olan yolu seçin.bazı doktorlarda bıçak parası için sezryen dıyorlar.bence problem yoksa normal doğum!!!

kız hiç gülcem yoktu nisa demekk ilk gecedede?:roflol:

Ya niye gülüyon ya benim öğretmen arkadaşlar sormuştu o zor olduysa doğum da zor olabliyomuş ama yanlış da olabilir yani tabi dr. karar verecek hayırlısı

bende tırsyom kızlar ya Allah hakkkımıza hayırlısını versin normal istiyom ama ya doğuramazsak hem o ağrı hem diğeri bilmiyom işte epiudural istiyomda Allah bilir

normal doğumu düşününce bile bütün vücudum uyuşuyor resmen, bana narkozu versinler ne yaparlarsa yapsınlar diyorum, ama diğer taraftan da normal doğumun pek çok avantajı olduğunu biliyorum, anlayacağınız halen karar vermiş değilim, önümüzde uzun bir zaman var nasılsa o zamana kadar karar veririm inşaallah

Son düzenleyen: Moderatör:
ya kızlarrrr.epidural doğumun da riski var.Allah korusun uzmanına denk gelmezsen vay haline.sakat kalma riski var.valla Allah yardımcımız olsun ama ben normal istiyorum.1 gün çekersin.ama sezeryan da hem oran buran kesiliyo,hem ameliyatlardan en kanlısıymış.yedi kat kesiliyo göbişin.ayyyy dayanamam.ama benim çatım darmış.inşallah doğumda o kadar sancıyı çekip son anda tehlike deyip sezeryan olmaz.başına gelen çok biliyosunuz...

arkadaşlar cizelge yapmayı bende bilmiyorum bilen varsa yardım edebilir mi?

şu an sitede çizelgeyle ilgili bi problem var canım bizimkilerde çıkmıyo düzelince yaparız sanada bu arada genel sohbeti ekim anneleri başlığında yapabilirsinnaniknanik

Evet kevser tarif itmiş yaptım ama olmadı sonra tekrar deneriz yardımcı olduğun için tşk ederim destinacım. senin kaç haftalıktı ya doğru ya listenden de bakarım ya Allah'ım hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli bebişler nasip etsinde. Ben çok mu pimpirikliyim bilmiyorum herşeyi kafama takıyorum inşallah herşey güzel olur sağlıkla görüşmek üzere....

ilk kez anne olacaklar siz de benim gibi doğumdan korkuyo musunuz?ben normal istiyorum ama çoğu insan sezeryanın daha kolay olduğunu söylüyolar.CADIARZUsiz ne düşünüyosunuz bu konudayerimseniben

yasakkelime Canım benım Ben ıkıncı kez anne olacagım ama kesınlıkle normal dogumdan korkmamanı ıstıyorum ben ılk dogumumu normal yaptım korkulacak bır sey yok dogum sancısı cekmeden dogum yapanı gormedIM sende cekeceksın bı ıkı sancı hem buna bebısın degmez mı? Sonucu cok guzel olan seyler her zaman zordur unutma tabı artık zamanımızda sezeryanı resmen bır kurtulus olarak goruyorlar pekı sezeryan sonrasını hıc anlatan oldumu sana? Bıde sezeryan sonrasını dınle :) Sezeryan olanlara sor.

ben normal doğmdan sonraki dikişlerden çok tırsıyorum acaba kaç günde iyileşiyo tuvalete nasıl oturuluyo acıyo mu ki oturuken

ben normal doğmdan sonraki dikişlerden çok tırsıyorum acaba kaç günde iyileşiyo tuvalete nasıl oturuluyo acıyo mu ki oturuken

nisanur.valla benim teyzem dikişler yakıyo çiş yaparken demişti.ya bi de şimdi ben başkent hastanesinde mi yoksa zekaide mi doğursam.başkentte doğurursam eşimi ya da görümcemi alacam yanıma:roflol:ne var bebiş bebiş diye yanıyolar yanımda da dursunlar demi ama laelaelaelaelaehem bana destek olurlar.ama herkes de zekaiden şaşma orası dünyanın 3.büyük doğum hastanesi.tehlikeli bişi olursa Allah korusun orası müdahele edebilir diyolar.ama ben yanımda yakınım olsun istiyorummmmmmsenağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…