ilk izlenim

S

siluet

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi siluet
arkadaşlar beni genelde insanlar ilk tanışmada -konuşmada hep sert ve soğuk buluyolar.bu yanımı törpülemeye çalışsamda pek başarılı olamadım sanırımki;az evvel uzun zamandır görmediğim(bi 10 yıl kadar)bir arkadaşımsende hala bi cadılık var.çok sertsin.falan dedi.hakikatende istemedende olsa tavırlarım genelde sert olbilio.özellikle erkeklere karşı en ufak bir saygısızlıkta ya da bana ters gelen herhangi bir durumda çok ters laflar söyleyebliyorum.sanırım bu yüzden de erkekler bana pek yanaşamıyor.ısırırım falan diye korkuyolar heralde :mymeka:sizlerede insanlar sertsin,soğuksun falan dermi:tomato:

• Konu Sahibi siluet
bana sert olduğumu söylerler.ama bu elimde olan bişi değil yaradılış böyle napıyım.önemsemiyorum çünki bu yüzden hiç kötü insan olmadım.

• Konu Sahibi siluet
Kadinin soguk ve sert durmasi iyidir derdi dedem. Bu durumdan rahatsiz olma bence, herkesin kisiligi farklidir, hayat bu yüzden renklidir. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum, genelde soguk ve sert duran insanlara, ayyyy ne soguk suna bak denilsede, o tip insanlar daha güvenilir geliyor bana, bilmiyorum. Ama tabi bunun yani sira birde aciksözlülük olacak. Belki yaniliyorum ama soguk, sert ve aciksözlü olan insanlar, cok fazla cana yakin olan hatta bazen sirf iyi görünebilmek icin canayakin olupta, aslinda icinde fesatlik barindiran insanlardan daha iyi bence

• Konu Sahibi siluet
insanları kırmamak içinbazen olumsuz düşüncelerimi sölemem.ama işte bazende çok sert konuşabiliyorum.pişmanda olurum sonra ama ilk etapta bana bunu çok kişi sölemiştir.sertsin diye.mesela bir insanı daha yeni tanımışımdır ilk konuşmada bazen böle bi laf duyarım.

• Konu Sahibi siluet
hiç kafana takma bence canım bu senin kişiliğin sonuçta ayrıca ne insanlar var sıcak görünmeye çalışıp yılışık ve saçma harketler yapan.içine giren seni tanıyan insanlar gerçeği görür önemli olanda bu zaten seni ilk kez görmüş bi insan bırak ne düşünürse düşünsünşakkıdı

• Konu Sahibi siluet
canım herkesin bir yapısı vardır bunu değiştirmek bu yaştan sonra zordur ki değiştirmende gerekmez bu senin yapın ..bende soğuğumdur ilk önce ve tepkisiz ve duyarsız tavırlarım vardır bundan bende hoşlanmasamda bu böyle yani benim....:1closedeyes:

• Konu Sahibi siluet
Benide ilk tanıyanlar ukala diye nitelendirriler.Ama sonra tanıyınca çok yanlış tanımışız seni derler.

• Konu Sahibi siluet
Kıslar aynı şey bendede var yeni bi ortama girdiğimde herkesle hemen kaynaşmam tanıdıkça eğer kendime yakın hissedersem samimi olurum.Zaten herkes söyler biz seni hiç böle bilmiyoduk meğer sen çok sıcakkanlıymışsın derler bence böylesi en iyisi.Seni tanımadan yorum yapan önyargılı insanları hiç kafana takma bence senin yaptığın en güzeli a.s

• Konu Sahibi siluet
Bana da hep denmiştir bu tip laflar. Biraz karakter yapısı, biraz da aile yetiştirmesinden herhalde. Erkeklere de ters gelir genelde bu durum. Kendilerinin yaptığı anında tepki verme, düşüncesini net olarak ifade etme çoklukla onlara yakıştırılır çünkü, kadın yaptığında erkek gibi kadın olur. Genel kabule göre kadın daha yumuşak, gerektiğinde alttan alan, lafları yuvarlayarak-çevirerek-değiştirerek ortamı, erkeği yönlendirendir. Böyle davranan kadınların yanında farklı (soğuk, sert, net,...) davranan kadınlar tam bir kabul de görmezler. Her zaman için yumuşak karakterli başka kadınlarla tanıştıklarında arkadaşları onları satar.
Belki bu özellikler huysuzluk, geçimsizlik olarak da nitelendirilebilir. Ama çoklukla sebep, gerçek dost olmadan veya samimiyetten kaynaklanan, buna ek olarak birey olma hissini de kaybetmemiş ve tepkisini veren kadının genele uymaması, genele uymayanın da genele dahil olanları rahatsız etmesidir.

Ortaokul, lise ve üniversite süresince bu tip satışlara gelmişimdir. Sonradan o arkadaşlarla yine görüşmeye başlasak bile hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Sonuçta ben haklı çıkmışımdır, o can ciğer kanka olan kızlar saç saça baş başa olacak noktaya gelmişlerdir. Öte yandan haklı çıkmak beni mutlu da yapmış mıdır? Hayır...

bana doguk, sert degilde, kendini begenmis, havali derler oysa ne makyaj yaparim, ne insanlari suzerim, ne boyle bir havam vardir...sonrada taniyinca ayy kiz ben ilk gordugumde resmen nefret etmistim senden pek havali gorunuyordun ama senden de dogali yokmus ozur dilerim derler...
hayret birsey
ama bence hiç uzulme. bunun adi onyargi.
ve sen oldugun gibi gorun. hem hiç de defo olarak gormuyorum huyunu ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…