Aile Planlaması İlk gece

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
evli arkadaşlara birşey sormak istiyorum. bir ay önce arkadaşım evlendi. korunmak için oda geç kalmıştı. eşi korunmuş. ilk gecesinde bir problem yaşamamış. ama şimdi adet oldu ve çok aşırı kanaması var. zaten psikolojik zorluk yaşıyor. birde üzerine böyle olunca iyice üzüldü. doktora götürmeye ikna edemiyorum. utanıyor. bunun kızlık zarının yırtılmasıyla bir ilgisi varmıdırki? böyle bir durum yaşayan oldumu?

kızlık zarının yapısal olarak birçok çeşidi var,esnek olanda hiç kanama olmazki ancak doğumda yırtılır ,normal olanda ise yoğun bir kanama olmayacağı gibi ancak darlıktan ve zorlama ile perinal bölgede bir tırtılmadan dolayı aşırı kanama olabilirki buda zaten doktora gitmeyi gerektirir,aşırı kanaması başka bir sorundan kaynaklı sanıyorum,en iyisi tabiki doktor,a gitmek.....

cevaplar için sağolun yarın kendisiyle tekrar konuşacağım. umarım problemi geçimiştir.

evlendıkten sonra ılk adet kanaması bıraz farklı olabılıyor kısıden kısıye degısır tabıkı.
Ben ılk gecede kanamam oldu baya yogun sekılde
ıkı gün bırsey yapmadık.ve o aksam ben wc ye gırdım klozete oturdugumda yıne kan bosaldı benden
yanı farklı farklı seycler yasanabılıyor.

arkadaşlar ilk gece prezervatif kullanmak istıyoruz kımı olmaz dıyor kımı kullanın diyor offf sıkıldım yahu.ilaç kullanmak istemediğimden prezervatifi seçtik yaza düğünüm var napıcağım yahu kafam karıştı.ilk gece prezervatif kullanan arkadaşlar bılgılendırırse sevinirim.:asigim:

evlendigim ay hap kullanmaya basladigim icin etkisi olmayacakti mecburen ilk gece prezervatif kullandik.acikcasi ben cok tavsiye etmiyorum.

Sitede aradım ancak böyle bri başlık bulamadım, ben ilk gecemizden çok korkuyorum, tecrübeliler neler söylemek istersiniz, ne tavsiye edersiniz

Korkmaya hiiç, gerek yok. İlk gecede, rahat olunuz, kendinizi kasmayın, olumsuz şeyler düşünmeyin.
O ana konsantre olun ve.. bu eşimle ilk gecemiz olacak, ve ilk gece çok önemlidir. Kötü yaşarsak bu ilk geceyi, evliliğimiz boyunca, ilk geceyi hep KÖTÜ/KORKUNÇ hatırlayacağız.
Fakat; iyi geçerse, evliliğimiz boyunca, eşimle geçirdiğimiz ilk geceyi, hep GÜZEL hatırlayacağız. Bunu düşünün ve konsantre olun.
Tabi eğer ilk gecenizin, hafızalarınızda güzel anı olarak kalmasını istiyorsanız.hihoyyyt

Düğün gecesi, düğündeyken; eşinize bakın ve onu düşünün.
Şöyle örneklendireyim; birazdan, eşimle başbaşa kalacağız. Birbirmizin gözlerine bakacağız, sonra bir de bakacağız; üstümüzdekileri çıkarmışız, tenim o'nun tenine değecek, onun teni, tenime değecek.
Birbirmize; sevgiyle, aşkla, şehvetle, sıkı sıkı sarılacağız. Dudaklarımız birleşecek, öpüşeceğiz. Onun kollarında olduğum zaman, kendimi çok mutlu hissedeceğim.
O mutluluğu eşimde hissedecek ve devamı; gelecek...:icecream:
İlk geceyi, hep böyle düşünün. Konsantre olmak için, çok çaba harcayın.Şeniz

...............

Son düzenleme:
maşallah yorumları okuyorumda.....

ne güzel yazmışsınız.... ne yakışmış ama...

hakkat ya acayip yorumlar var :roflol::roflol:

cok ılgınc anlatmlar var gercekten...bu gece daha ıyı tasvır edılemezdı ... ama bısı dıyımmı bole dusunmek gercekten rahatlatacaktır bır cok kısıyı...

sole dusunmek gerekıo .evlılık sadeec yemek yapmak bı evı paylasmak degıl. bu da olacak tabı ... evlılıgın bır parcası olarak bakınca ınsan kendını daha guvende ve sormlulk sahıbı hıssedıyor

Bir abartmayla günümüze kadar gelmiş.gerçi eskileri düşünsenize annem anlatırda kapıda bekliniyormuş çarşaf olayı .Şimdi ne güzel oh kendi evindesin sevdiğinlesin.Yan yanasın bunları düşünün akışına bırak. Hiç düşünme strese gerek yok birde karşındaki anlayışlıysa değme keyfine o zaman :)Yıllar evvel olsaydı kapında beklenseydi çarşaf çarşaf diye kapıda bir ordu insan Allah ah anacım ne stresli sinir bozucu bişiy. Bu arada evlenecek hanımlar korkmak yok sevdiğine sarıl yeter gersi geliyor zaten. Allah mutlu mesut etsin ...

bencede korkmana hiç gerek yok. sadece vücudunu kasma. en önemlisi bu :)

ne yazıkki halen öyle olaylar haziranın sonunda benimde başımdan geçecek şimdiden stresliyim düğünümüz köyde olacak ve nişanlımın ailesinde bu olay var çok saçma bişey aynı evde çok misafirde olacak çok kötü bi durum yaaa gülsemmi ağlasammı anlamadım

Nee çarşafmi göstereceksınız yanii..yok artıkkk...sakın böyle bi taviz vermeyin bizde öyle birşey yok deyin eşinizle konuşun bu konuyu bence kalmadı böyle geri kafalılıklar yaa...

benım kan gelmemişti o gun eşimle internetden baktık ve esnek zar olabılır yazıyordu dotora gittik oda onayladı zar çok geride kalmış dedi..eee eşim anlayışlı olmsa biz biraz bilinçli olmasak ne olacaktı..lütfen böyle birşeye müsade etmeyın

ya tabiki bizde müsade etmeyiz ama ne yazıkki isteniyor saçma ama gerçek zaten kalabalık olacak bide onun stresi zaten ilk gecedende korkuyorum ofof

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…