Aile Planlaması İlk Gece ve Düğün Dönemi İçin ...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

miaselinam

<3 03.07.2010 <3
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
3.135
1.633
Merhaba arkadaslar öncelikle özür dilerim cok acık birsekilde yazdıysam ( ama yardımınıza ihtiyacım var. utanarak yazıyorum acıkası ( biliyorum forumda pek cok yasmin hakkında başlık sayfalarca yazılanlar var ama hepsine tek tek bakmak inanın işkence gibi :)) cünkü ha buldum soruma cevap ha bulacam derken saatlerim geçiyor bir konu üzerine. neyse gelelim konumuza. öncelikle benim kızlık zarım esnekmiş hatta yüksekte ve kalınmış bu sebeple adetlerim cok sancılı geçiyor iki hafta önceden ağrılarım baslıyor adet dönemim ise 7 gün filan sürüyor. ilaç almadığım zaman düşüp bayılan biriyim bir kaç kez başıma geldi bu da sanırım kızlık zarımdaki deliğin kücük olmasından kaynaklanıyormus. doktorum öyle demişti. evlenmeme henüz 1,5 ay var ve ben şimdiden korkar oldum canım cok yanacak diye. cünkü esnek zarların bozulmadığını söyleyen cok var forumdaki üyeler tarafından. Nişanlım bana güveniyor zaten bu konuda cok sanslıyım. Öncelikle sormak istediğim olurda bozulursa cok mu kan gelir. Doktor operasyonla alınır muhtemelen dedi.

Adetlerim cok düzensiz ayrıca. Bir ay 25 inde oluyorsam diğer ay 20 sinde öbür ay bir bakmıssın 28 inde oluyorum. anlamadım ne iş. yada bir kaç ay 28 den 20 ye kadar 3 er gün atarak mesela oluyorum ayın 15 ine kadar 14 üne kadar gidiyor bu böyle tekrar 28 den devam ediyor . Gelelim yasmine. Ben eylül 14 te evleneceğim. 16 sında balayı oteline giriş yapacağız 19 unda çıkısımız var. istediğim şey o tarihlerde adet olmamak. haziran ayında ayın 28 inde hastalandım yanılmıyorsam temmuzda 19-20 si gibi oldum. tam emin değilim. önümüzdeki ağustos ayında ne zaman olurum bilemiyorum.

Şimdi ben bu yasmini ne zaman almaya başlayayım. Ağustosta ilk adet günümde hemen baslasam geldiğini gördüğümde eylülün 20 sine kadar devamlı kullansam eylülde dahil hiç adet olmam 20 sine kadar değilmi. böylelikle balayını sorunsuz atlatmıs olurum. çünkü havuza girmek istiyorum otelde rahat gezip tozmak istiyorum adetin ilk günü cok ağrım olduğundan yatak dösek yatmak istemiyorum ben. tampon kullanamam onuda arastırdım kadınlar kullanabiliyormus sanırım. cok diyen var cevremde kullan diye ama istemiyorum.

bir de 1 ay kullandım diyelim hemen bırakmak istiyorum bırakabilir miyim. cünkü eşimin kendi kendini korumasını istiyorum o da öyle istiyor. hormonları etkiler diye kilo alırm diye korkuyoruz.
1 ay da ne kadar kilo aldırır bana bir de onu sormak istiyorum.

şimdiden teşekkür ederim hepinize. bu kadar acık yazmak istemezdim ama vallahi soracak kimsem yok ((

Ben yasmın kullandım hıc sorun yasamadım hatta kılo verdım.bende pko vardı duzelttı sımdı hamıleyım.bı aydan bısey olcagını sanmıyorum.yalnız doktorum bana adetın 3.gunu kullanmaya baslamamı soylemıstı.bence sen bı doktorun danıs en ıyısını onlar soyler.ilk geceye gelırsek buyuk ıhtımal kanaman olmaz operasyonla acılır cevremde ole oldu.esınde anlayıslıysa bı acı hıssetcegını sanmıyorum.onceden konus sana oyle yaklaşsın cunku genelde esın ne kadar anlayışlı olursa okadar rahat oluyorsun.

cok tesekkur ederım yardımın için :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…