Ilk Evliliginiz Kotu Olsa Bile Ikinci Kez Evlenirmisiniz

Yazdıgım bi dolu yazıya güzel bi özet..tebrikler....a.s.a.s.

çok teşekkür edereim ditacığım
yanlızlık deyince aklıma hemen orhan velinin bu şiiri gelir
bende 3 ay 15 gündür kocamın kokusuna hasretim askere gitti
o yüzden biliyorum yanlızlık çok çetin

Büyük konuşmak istemem ama , tecrübelerden ders almak lazım :))
Ben evlenmezdim büyük ihtimal..

Evlenirdim ki öylede yaptım zaten,

Son düzenleme:
elfıdam yazın ıcın cok tsk
ınan içime bır rahatlık verdın
allah senden razı olsun sevgıler saygılar....

bence bu sorunun cevabı olayın yaşandığı yaşla çok alakalı....
eğer yaşım epeyce geçmişse ve maddi bi sorunum yoksa tekrar evliliği düşünmem...
ama henüz genç bi yaşta bu başıma gelirse , ki bu ALLAH KORUSUN sanırım çok ince eleyip sık dokurdum.... zor ama düşünmeye de değer...

hayatta bazen kesinlikle yapmam dediklerimizi bir bakmışız yapmışız kendimiz bile şaşırırız bu duruma..evlilik konusu apayrı..kimsenin evliliği çok süper değildir tabi kötü de değildir..eğer ilk evliliğim kötü bir evlilikse ama çocuğumda varsa kesinlikle evlenmezdim bunu net söylüyorum...ama çocuğum yoksa o zaman cevabım bu kadar net olmazdı herhalde yani kısmet meselesi diyebilirim...sonuçta herkes alnına yazılanı yaşar....ama hepimiz için dileğim ilk evliliğimizle ömür boyu .............

evliliğimde pek çok sorunlar yaşadım taki boşanmaya kadar
allaha şükür şimdilerde iyiye gidiyor
ama kötü gidipte boşanmış olsaydım asla ikinçi evliliği yapmazdım
çocuklarımla bir güzel hayatın tadını çıkarırdım

elfıdam yazın ıcın cok tsk
ınan içime bır rahatlık verdın
allah senden razı olsun sevgıler saygılar....

canım ne demek ben sadece düşüncemi paylaştım, o rahatlık senin huzurun bir düşünce seni mutlu ediyorsa doğru yoldasın demektir.

Son düzenleme:
svemek bır çok seyı goze almaktır sevıyor ve sevılıyorsam hiç duşunmem mutlu olmak herkezın hakkı bu arada ılkınde nerede hata yaptığıma bakardım ikincisinde daha mutlu olabılmek için

allah herkesi yuvasında mutlu etsin amaaaaaaa
tabiiii evlenirdimmm neden evlenmiyeyimm her erkekk aynımııı o kötü çıksa yine evlenirimmm içimee kaçann carmen electra zaptedilecek gibii deell çünkümmşakkıdışakkıdı

valla bunu söylemek çok zor..zaman ne gösterir nasip olur mu ne biliceksin ?evlenmem diyen evlenir evlenirim diyen evlenmez kim bilir ?yani meselalardan hoşlanmıyorum ,çünkü şimdi söylediğim o zamana uymaya bilir.?yerimseniben

Böyle şeyler için varsayımlarda bulunmak, yani daha başa gelmeden şöyle şöyle yaparım demek bana saçma geliyor..Ben zaten hiç düşünmek bile istemem böyle bir şeyi,hele ki şu an.. Allah mecbur bırakmasın inş.

Aslinda kötü bir evlilikden sonra insan evlenmek istemiyor cünkü önce kendi ici yasamak istiyor, huzurlu olmak istiyor falan filan, ama neden evlenilmesinki, aslinda asil mutsuz olupda ayrilan tabiiiiki gün gelecek evlenecek, gecmise inat, mutlu olmak icin,
belkide cocuk sahibi olmak icin, belkide hayati yanliz gecirmemek icin, belki de saadece güzel ask yasamak icin.
Aman evlenirdim olmadi gene ayril,
tabiii bekarlik gercekden sultanlik, ama yanlizlik ömürde birsey benzemiyor bir zenginlik degil bence, tabii bi sürec olarak cok cok güzel, kendin icin yasamak kendin icin yapmak falan.
ama zaman gecincede bir evlilik olsa olur deniliyor.

en büyük acılar unutuluyorsa neden korkulurki hayattan. zaman ne gösterir bilinmez.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı:1no2:

ben kendi adıma söleyim evlenmezdim elin kahrını niye çekiyimm allah göstermesin yinede

düşünmek bile istemiyorum
herşeyin hayırlısı
şakkıdı şakkıdı

ben şuna inanırım yanlızlık ALLAH a mahsustur diye ben 2 ci kez evliyim ama şu an ayrıyım çocuğumu alıp ailemin yanına sığındım beni tanıyanlar bilir ama eğer maddi olarak iyi bir durumda olsa idim 2 evliliğimi yapmazdım belkide yaşadığım şeylerden ötürü böyle konuşuyorum bilmiyorum ama kimseye hesap vermeden istediğini yapmak istediğini almak gezmek vs... olanakları bana daha cazip geliyor ben baskı yada kuralcı olmayı sevmiyorum çünki bunlar beni çok sıkıyor ama yaşamadan da göremezsin .ama yanlız başıma yaşlanmak ve yatakta yanlız ölmek beni çok korkutuyor. sonuçta anne baba zamanı geldiğinde ölücek yanlız kalmayı da asla istemiyorummm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…