İlk defa kedi sahiplenecegim ne önerirsiniz?

Meraklibirhatun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2021
27
0
31
Sahiplenecegim kedi 2 yaşında british kırması erkek. bakan kişinin başka kedisi olduğu için anlasamiyorlamis bende uzun zamandır bu yolda baya sevdalıyım evet biliyorum sorumluluk onlar da bir can bir bebek gibi büyük konuşmak istemiyorum ama çok büyük bir sıkıntı olmadığı sürece vermem kimseye şimdi merak ettiğim neler yapmalıyım ilk etapda eve ve bize alışması için bakımlarını nasıl yapmalıyım temizliği yemeği oyunu herşeyimi öğrenmek istiyorum not olarak üst solunum yolu sıkıntısı varmış senede iki kere nezle oluyormuş evde kendileri buhar veriyorlarmış düzeliyor Muş

Sahiplenecegim kedi 2 yaşında british kırması erkek. bakan kişinin başka kedisi olduğu için anlasamiyorlamis bende uzun zamandır bu yolda baya sevdalıyım evet biliyorum sorumluluk onlar da bir can bir bebek gibi büyük konuşmak istemiyorum ama çok büyük bir sıkıntı olmadığı sürece vermem kimseye şimdi merak ettiğim neler yapmalıyım ilk etapda eve ve bize alışması için bakımlarını nasıl yapmalıyım temizliği yemeği oyunu herşeyimi öğrenmek istiyorum not olarak üst solunum yolu sıkıntısı varmış senede iki kere nezle oluyormuş evde kendileri buhar veriyorlarmış düzeliyor Muş
Merhaba , bu şekilde bir girişimde bulunmanız çok memnun edici ,
Benim de kedim var , iran kedisi besliyorum , tuvaleti için kedi kumu ve kutusunu almalısınız , kedi kumuna tuvaletini yaptığında günlük temizlemelisiniz , bunun için süzgeçli kürek tipi plastik ayraç kullanabilirsiniz. Maması için de asla evdeki gıdalar ile beslenmesini yapmamalısınız , kedi maması için veren sahibi hangi marka ne tarz tüketiyorsa bu şekilde bilgi ederek , devamlılığı sağlamalısınız. Mama kutusuna mamayı yiyebileceği kadar dökün çünkü bir gün geçtikten sonra yemek istemeyebilir , bir gözlemleyiniz.Evinize alırken ilk işiniz bir veteriner kontrolünden geçirmeniz olsun. Kansızlığı var mı ,(ayak patileri beyaz olur burun et kısmı beyaz olur kansızlık var ise ) vitaminlere ihtiyacı var mı ? Bunlara bir baktırmanızda fayda var.

Kediler dil ile temizliklerini yapıyorlar , fazla tüy yutmaları farklı sağlık sorunlarına yol açabiliyor , bu nedenle kedi

Majo Kedi Malt Macunu Kedi Tüy Yumağı Önleyici 100 ML önerebilirim ben kullanıyorum memnunum ,​

ayrıca , fazla tüy döktüğünde de Felimax Kediler Için Tüy Dökülmesini Önleyen Biotin 50 ml kullanıyorum , evde sağa sola tüy dökmüyor.​

Kedi tırnak törpüsü de almanızı tavsiye ederim.Tırnakları var ise ya veterinerde kestirin ya da kendiniz kesin ama bu durumda kedinin psikolojisi bozulabiliyor tabi bu kediden kediye değişiyor.

Oyun için de " kedi tırmalama ve oyun evi platformu almıştım , ona bayılıyor.
Renkli minik toplarla oynamaya bayılıyor.
İplik yumaklarını da çok seviyor.

Onu mutlu etmek istiyorsanız da ödül maması verebilirsiniz Me- O deniz Tarağı ve Ton Balıklı Kedi Ödül maması kullanıyorum.Çok seviyor.
şimdilik aktarabileceklerim bu yönde. hayırlı olsun.

X