ilk buluşma..

civilenginar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
321
645
geçen haftalarda şöyle bir başlık açmıştım;

biz dün bu arkadaşla buluştuk, kendisi geldi. önce bir kahvaltı daha sonra sahilde yürüyüş yaptık. kahvaltıda sohbet ettik ailesinden, hayatından bahsetti. arada muhabbet tıkandı ama ilk defa görüşmemize verdim ben o an. gelirken bana çikolata almış, arabada onu verdi bak bunu sana aldım diye. seviyeli bir görüşmeydi, evet boyu kısaydı ama bilmiyorum takılmadım buna. bence iyi geçmişti, devam ederiz diye düşündüm. hatta sahilde yürürken "kasım'da aşk başkadır dedi. sonra durdu kasım'da tanışalım yeniden" dedi. bende devam etme kararı var gibi hissettim. velhasıl kelam akşam eve döndüğünde aradı konuştuk.
kendisi ilerisi için devam etmeyi düşünmediğini söyledi. yalan yok bunu çok nazik bir dille açıkladı. birinci sebep o elektriğin olmamasıymış. (tamamen tip amaçlı düşünüyorum açıkçası. kendisi yok dese de zaten öyle güzel biri olmadığım için bu kısıma çok üzülüyorum. çünkü değiştirebileceğim bir şey değil bu benim. fotoğraftan da gördüm zaten tamamen tipoloji ile ilgili değil dedi)
ikincisi benim atanma durumunda hangi şehirde ne kadar kalacağımın belli olmamasının belirsizlik yaratmasıymış.
üçüncüsü de gerçekten benden uzunsun ben çok hoş bulmuyorum böyle dedi. bende sana boyumu söylemiştim sonucunca dedim. beş on santim değildi fark böyle görüneceğini düşünmedim dedi. ama en büyük etken elektrik alamamasıymış.

üzgün müyüm evet. sanırım beğenilmemek canımı epey sıktı. ben uzun zamandır yalnızdım ve bir şeylerin olacağına inanmıştım ne kadar yüzde yüz emin olmasam da. bugün işten izinliydim zaten sahile gittim ağladım, ağladım. seni kim neden sevsin neden hevesleniyorsun diye. işyerinde çok zor günler geçiriyorum onla konuşmak, akşamları günümü anlatmak, onun gerçekten ilgili olmasına alışmıştım. elbet geçer biliyorum ama neden hiç olmuyor. neden kimse beni beğenmiyor. 25 kg verdim fiziğim değişti ama yüzümü değiştiremem ki.
beni anlayacak birçok kadın var biliyorum, 24 yaşındayım ve geç kalmış gibi hissediyorum. ben de sevilmek istiyorum yahu

Birincisi boy uzunluğun ne kadar? İkincisi belki kendisi kısa olduğu için aşağılık kompleksine girmiş olabilir. 3.sü herkes manken değil sonuçta. 4.sü sadece güzel kadınlar mı evleniyor ya da seviliyor. Burda kaç kadın okudum eşimden güzelim ama aldatıldım vs diye. Kimse ben çirkinüm o yüzden aldatıldım demiyor. Bence her erkek güzelliğe değer vermiyor. Geçen gün üniversiteden bir arkadaşım instada bi kızla foto paylaşmış. Kız güzel değildi ve çocuk kıza görsel anlamda fazla. Ama kızı nasıl anlattı bana övdü. Herşey güzellik değil. Vizyon daha önemli. Ayrıca belki siz kendinizi beğenmiyorsunuz ? Belki başkasının çok hoşuna gideceksiniz. Ama bu karamsarlıkla zor. Ayrıca uzun boy avantaj değil mi? Ben daha uzun olmak isterdim açıkcası. Kimde ne yoksa onu istiyor.

24 yaş…. Ah güzel kardeşim benim neye geç ya. Ne için…… öyle üzülüyorum ki. Neye göre çirkinsin bacım. Kendini neden böyle hissediyorsun? Yapma. Yıllar geçip eski fotoğraflarına bakınca öyle üzüleceksinizki. Gençliğin verdiği bir enerji bir alım vardır bunu 38 yaşında bir ablan olarak söylüyorum. Eminim çok hoşsun ama farkında değilsin. Olabilir enerjiler uymaz yenisi gelir biri gider biri gelir de önüne bak. Sen hayattan sıkılmışsın biraz ondan bu ruh hali. Ülkede ekonomi ve gündem çok boktan biraz bunlarında etkisi var. Sen hayallerine odaklan ablacım gerisi kendiliğinden gelir.

Vay arkadaş…. Tanıştırılmak için çağrıldığım kafede elemanın uzaktan bana bakıp yanımıza gelmediğini fark ettim. Basbayağı benimle gözgöze geldi ve beğenmeyip döndü gitti. Bir sohbet edeyim bakayım bile demedi. Çirkin değilim açıkçası, yeterli gelmedim sanırım dedim üstünde durmadım. Kendi kaybeder, böyle yüzeysel bir adamı zaten ben istemem hayat uzun bir yol diye düşündüm. 25 yaşındaydım. İki yıl sonra eşimle tanıştım. Üzüldüğüne değmez, sadece ona göre değilsin hepsi bu. Kim neden sevsin demek çok yanlış bir düşünce

Suç sende kızım, cücüğü adam yerine koyup buluşursan üstüne ama beğenmedim sen üzülme cnm triplerine girer bir de üstüne laf dinlersin :halay:

Yahu kızım sen zaten bunu beğenmemişsin, beğenmediğin için de adam enerjinden fark etmiş arada elektrik yok demiş ve haklı. Sen de zaten yazmışsın beğenmedim hem cücük hem çok konuşuyor diye eee sen de istemiyordun zaten gönülsüz gittin o enerjiyi alan adamın da istememesi normal değil mi?? Adam sana da kendine de iyilik yapmış, yokluktan buluştuğun biriyle ite kaka devam edecektin sana da yazık olacaktı olmuyorsa bırakıcaksın.

Siz kendinizi beğenmediğiniz için etrafa yaydığınız enerji olayı bence. Bir zamanlar sizin yaşınızdayken ben de kendimi beğenmiyordum kilo fazlalığım da vardı ama buluştuğum hiç bir tipe belli etmedim. Özgüvenli göründüm o yüzden tipimden dolayı kimse benden elektrik alamadığını söylemedi. Bence ağlamayı bırakın ve enerjinizi aşk meşk olaylarından çekip daha başka şeylerde yükseltmeyle başlayabilirsiniz

biz dün bu arkadaşla buluştuk, kendisi geldi. önce bir kahvaltı daha sonra sahilde yürüyüş yaptık. kahvaltıda sohbet ettik ailesinden, hayatından bahsetti. arada muhabbet tıkandı ama ilk defa görüşmemize verdim ben o an. gelirken bana çikolata almış, arabada onu verdi bak bunu sana aldım diye. seviyeli bir görüşmeydi, evet boyu kısaydı ama bilmiyorum takılmadım buna. bence iyi geçmişti, devam ederiz diye düşündüm. hatta sahilde yürürken "kasım'da aşk başkadır dedi. sonra durdu kasım'da tanışalım yeniden" dedi. bende devam etme kararı var gibi hissettim. velhasıl kelam akşam eve döndüğünde aradı konuştuk.
kendisi ilerisi için devam etmeyi düşünmediğini söyledi. yalan yok bunu çok nazik bir dille açıkladı. birinci sebep o elektriğin olmamasıymış. (tamamen tip amaçlı düşünüyorum açıkçası. kendisi yok dese de zaten öyle güzel biri olmadığım için bu kısıma çok üzülüyorum. çünkü değiştirebileceğim bir şey değil bu benim. fotoğraftan da gördüm zaten tamamen tipoloji ile ilgili değil dedi)
ikincisi benim atanma durumunda hangi şehirde ne kadar kalacağımın belli olmamasının belirsizlik yaratmasıymış.
üçüncüsü de gerçekten benden uzunsun ben çok hoş bulmuyorum böyle dedi. bende sana boyumu söylemiştim sonucunca dedim. beş on santim değildi fark böyle görüneceğini düşünmedim dedi. ama en büyük etken elektrik alamamasıymış.

üzgün müyüm evet. sanırım beğenilmemek canımı epey sıktı. ben uzun zamandır yalnızdım ve bir şeylerin olacağına inanmıştım ne kadar yüzde yüz emin olmasam da. bugün işten izinliydim zaten sahile gittim ağladım, ağladım. seni kim neden sevsin neden hevesleniyorsun diye. işyerinde çok zor günler geçiriyorum onla konuşmak, akşamları günümü anlatmak, onun gerçekten ilgili olmasına alışmıştım. elbet geçer biliyorum ama neden hiç olmuyor. neden kimse beni beğenmiyor. 25 kg verdim fiziğim değişti ama yüzümü değiştiremem ki.
beni anlayacak birçok kadın var biliyorum, 24 yaşındayım ve geç kalmış gibi hissediyorum. ben de sevilmek istiyorum yahu
Kendine güvenmediğin sürece nerede salak tip var paratoner gibi çekersin sonra da sana çöp gibi davranırlar. Sen önce kendini sev, özgüven sorununu hallet. Bu mantıkla doğru partner seçemezsin gene üzülürsün.

Siz kendinizi beğenmediğiniz için etrafa yaydığınız enerji olayı bence. Bir zamanlar sizin yaşınızdayken ben de kendimi beğenmiyordum kilo fazlalığım da vardı ama buluştuğum hiç bir tipe belli etmedim. Özgüvenli göründüm o yüzden tipimden dolayı kimse benden elektrik alamadığını söylemedi. Bence ağlamayı bırakın ve enerjinizi aşk meşk olaylarından çekip daha başka şeylerde yükseltmeyle başlayabilirsiniz

Bence konu sahibesinin hoşlanmaması ortamda elektrik olmamasına yol açmış. Size bir şey anlatayım, pandemiden önce bir iş arkadaşım sana karakterce çok benzeyen bir erkek tanıdık var tanıştırayım demişti. Neyse adam kibar biriymiş, öğle yemeğine davet etti ben de gittim. Bedensel olarak pek benzemiyorduk, tombiş bir beydi ben de düzenli spor yapan slim fitçe biriyim. Yan yana ediyle büdüye benzedik😬😬😬 yani öyle süper bir elektrik olmadı benim açımdan ama düzgün biriydi, sohbet de güzeldi fena vakit geçirmedim o yüzden devam etmeye karar verdim. Sonra adamdan ses seda çıkmadı, yani öyle tiple miple alakası yok bence ortada elektrik olmayınca adam istemedi o kadar. Sonra bir şey olmadı, ara sıra konuşuyoruz 2 taraf da kendine fazlaca benzeyen insanlar buldu diyeyim😁😁😁Benim herif ABDli, tiplerimiz pek benzemiyor ama herkes gözleriniz aynı hatta aynı bakıyor diyor🙄🙄🙄kısacası herkesin bir eşi eşleniği var, boşluk doldurmak için haydi bu olsun demek zaman kaybı.

Son düzenleme:

Allah Allah kadın hâlinle adamdan ne kadar uzun olabilirsin ki?.Bir de açık açık söylüyor mal seçmeye gelmiş gibi tövbe tövbe.Haa bu arada bu tanıştırma işlerine oldum olası sevmemişimdir.hep sorunlu tipler oluyor bana sorarsan.bir ilişki iki taraftan birinin beğenisi ve iletişime geçmesiyle ilerlemei bence.yoksa bu tarz abuk durumlar yaşanıyor.şu çok iyi anlasirsiniz durumunun da yalan olduğunu düşünüyorum.demem o ki gönül işleri siparişle olmuyor.bu saçmalıklardan uzak durun bence.

Son düzenleme:
Allah Allah kadın hâlinle adamdan ne kadar uzun olabilirsin ki? Haa bu arada bu tanıştırma işlerini oldum olası sevmemişimdir.hep sorunlu tipler oluyor bana sorarsan.bir ilişki iki taraftan birinin beğenisi ve iletişime geçmesiyle ilerlemesi bence.yoksa bu tarz abuk durumlar yaşanıyor.şu çok iyi anlasirsiniz durumunun da yalan olduğunu düşünüyorum.demem o ki gönül işleri siparişle olmuyor.bu saçmalıklardan uzak durun bence.

Birkaç santim demiş konu sahibesi, 1.70 -1.73 olabilir mesela ... kardeşim işyerindeki çogu erkekten uzun, 1.72 civarı kendisi😬😬

Çok negatif yaftalamalar yapmışsınız çok uzun süre kendinize.bu çok belli oluyor.resmen kurban psikolojisine bürünmüşsünüz.bana kalırsa negatif ve özgüvensiz enerjiniz karşı tarafa yansımış.basbaya bir taraflarını kaldırmişsın adamın.ne münasebet yani tamamen tiple ilgili değil falan demek.bu tarz şeylerin de medeniyet, elitizm falan filan olduğunu da düşünmüyorum.devam etmek istemiyor musun? iletişimi kesersin.karşı taraf da anlar yani olmayacağını.bu nedir böyle meclis toplantısında miyiz madde madde ne oluyoruz ya.bu ne ulakalık. Bu da yeni moda çıktı.bir laf edecek evire çevire allaya pullaya.... Bana çok yapmacık ve sinir bozucu geliyor.gecen yine bu tarz konuşan bir herifin konusu vardı hani şu aramızda entelektüel fark var diyen adam.hqtırlayanlar vardır.kısaca gıcık oldum herife.bence sen de olmalısın.bu görücüymüş, tanıştırmaymış işlerinden hayır geleceğini düşünmüyorum.iki taraftan biri beğenerek başlamalı bence ilişki.diğer türlü zaten başlayamıyorum da.elin süneperinin egosunu tatmin ettiğinizle kalıyorsunuz.cüceye bak sen.cüceyim diye mahcup olacağına ben böyle sevmem diyor haspam.o ne özgüven o.kız diyemedin mi ben de cücük kadar erkek sevmiyorum diye.üstün olan taraf sensin boy konusunda.haa son olarak şimdiye kadar istediğiniz kadar sevilmemiş olmanızın nedeni size göre çok da güzel olmamanız değil.o kadar çirkin kadınlar var ki sokaklarda oralarda buralarda.hergün kaç kadının çirkinliğine şaşırıp kalıyorum.hepsi de gayet güzel seviliyor valla.sonuç olarak yaşın daha baya küçük.benim de adam gibi ilk ilişkim 27 yaşında olmuştu.bazı kişilerin de kısmeti benim gibi sonradan açılıyor.herkesin zamanı farklı.bu işler tamamen kısmettir.güzellikle çirkinlikle alakası yok işte.o yüzden kendini beğenmiyorsan bile bununla alakalı olmadığını da bil.

Bence herkesten önce siz kendinizi beğenmediğiniz için böyle negatif düşünüyorsunuz. Güzelliğe, yakışıklılığa ilk bakışta önem verilse de asıl gerçekler sonrasında başlıyor ruhunla devam ediyor. Beğenmemekten ziyade sizden enerji alamamış, muhabbet sarmamış bu yüzden bahanelerini sıralamış bence. Boy benim için de önemli oluyor ya. Aynı boyda olsam sorun değil ama benden kısa olunca ne bileyim olmuyor :) ama çok aşık olsan ne olur bilemiyorum tabi.
Depresyona gireceğiniz bi durum yok moral bozmayın.

Ondan uzunmuşsun muhtemelen ondan güzelsin de onun üzülmesi gerekirken sen üzülüyorsun. Eee sen de çok hoşlanmamışsın ayılıp bayılmamışsın ki. Bu tamamen egosal bir şey. Reddedilen konumuna düştüğün için içinde kötü bir his oluşmuş. Elektrik alamadımı önce sen söyleseydin problem yoktu. Ya da direkt söylemeyi de hoş bulmadın diyelim hadi o söyledi diyelim o kadar uzatmasına müsade etmemeliydin. Hoşlanmadı mı aaa tamam ben de pek hoşlanamadim ama nasıl söyleyeceğimi düsünüyordum hoşçakal yolun açık olsun de geç.
Adamın iki saat beğenmeme sebeplerini dinlememek gerek.

X