ilk 3 aydaki kanamalar

meltemDE

7.aydayiz
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2006
3.074
8
hamileliginde ilk 3 ayinda kanama gecirenler ama dusuk yapmayan dogumu normal bebegi saglikli olan arkadaslar yazabilirmi?
Benim kanamam bu gun 9 gun oluyo kesilmedi 8+5 haftalik hamileyim doktor hep normal bazi hamileikelrde oluyo agri yok parca gelem yok diyince dinlen evde diyor. Bu öglen kontrolum var bakalim hersey yolundami yoksa basima bi is acilacakmi cok rahatsizim dusunmekten de biktim. Kime sorsam dusuk yaptiysa durumumu dusuge benzetiyo yada normal dogm yapmislar masallah bebekleri cok saglikli. Yani tam aradayim iyide olabilir kötüde.O yuzden dusuk yapanlar ne olur buraya yazmasinlar.
Bilmek istedigim kanama geciren hamilelerin kanamalari nasildi.Ben nisan ayinda regl olacagim gun kan geldi 4 gun surdu ama damla damlaydi ve kesildi. Kesilen kanama dusuk olarak dusunmuyo doktor.Mayis ayida tam regl gunumde kan geldi ama hala devam ediyor damla damla gelirken simdi dun ve bu gun biraz artti.Bu ay boyunca surermi duracak gibi görpnmüyo böyle olupta ilaca kullanip kanamasi kesilen varmi?Ben yorgunluktan ve basagrisindan duramiyorum artik.Bunyem zayifladi grip oldum bi yandan ilac alamadan burun akmasi ve öksürük geciriyorum. Simdilik kimseye ihtiyacim yok dinlene dinlene yemegimi filan yapiyorum ama bi 15 gun daha surerse bu kanama ben duserim gucum kalmazki.Mantigimda kanama gelipte cocugun durmasini almiyor nerden geliyo bu kan o zaman :KK43:( Bakalim busorularimi doktorumada sorucam birazdan eger iyi cevaplar olursa yazarim daha sonra böyle bi sorunla karsilasan baska hamisler benim gecirdigim korkuyu gecirmesin bari

Canım öncelikle geçmiş olsun...İlk 3 ay bu tip kanamalar özellikle her ayki adet tarihlerinde oluyorsan doktorlar normal diyorlar...
benimde ilk 3ayım kanamayla geçti..doktorum progestoran verip yatmamı söyledi 2 ay hep yattım ilaçlarımıda aldım allaha şükür o aylarda hiç bir şey olmadı...
egerki kanamanın şiddeti fazla ise rengi kırmızı pempe ise parçalı ise hemen acil doktoruna gitmelisin....
İnşalalh güzel haberlerini alırız canım....

Bu arada bünyem zayıf diyorsunya bol bol vitamin al doktorun sana ilaç vereceksin mutlaka onlarıda ihmal etme sakın...

sevgili meltem ben tüp bebek yöntemi ile hamile kalmıştım.7 haftalıkken düştü.ama her kanama düşükle sonuçlanmazmış.benim kanama hamile kaldımı öğrendikten 3-4 gün sona başladı ve sürekliydi daha sonraları küçük pıhtılar şeklini aldı.kalp atışı diye gittiğimde keseyi göremedik malesef.hayırlısı buymuş demekki.hayırlısıyla bu zor günleri atlatırsın inşallah.herşey gönlünce olsun.

canım öncelikle çok geçmiş olsun kanamanın adet günlerine gelmesi tesadüf değil bence
gebeliği boyunca adet olan okadar çok kadın varki dr un bu ihtimali göz önunde bulundur dumu bilmiyorum
ama istersen bi görüş umudunu hiç yitirme şimdiye adar gebeliğin sonlanmadıysa dua et bebeğin sana sıkı sıkı tutnmuş canım o seni bırakmıyor sende negatif düşünerek üzme bebeğini dinlenmen gerekiyorsa dinlen benim arkadaşım 9 ay boyunca kanamasından dolayı yattı dr a dahi ambulans çağırıyorlardı sedye ile götürüyorlardı sağlıklı bir oğlu oldu ve ilk okula başladı bu yıl ümidini yitirme kendinide bebeğide üzme dualarımız seninle

canım bende 9 haftalıkken kanama gecıemiştim progestan vajinadan fitil olarak kullandım ve istirahat ettim.tuvalet ihtiyacı haricinde ayaga kalkmamamı söyledi doktorum şuan 17 haftalık oldum durumum iyi çok şükür ama 1ay hep yattım.dikkat et canım.

X