İlişkiye giremiyoruz eşimle. Çok yoruldum artık..

Hadi geçmiş olsun. Ertesi gün hapı alacaksanız hemen almanız lazım, ilk 6 saat daha etkili.

Ella için bence, bir de bu kadar zorlu sürecin üstüne gebelik çok daha fazla zorlar.

Ama o kadar kanamayı doktora söylemeyi unutmayın, stres kasma vs illaki kanamanız olacaktı ama halı parke bornoz batacak bi kan çok geldi bana, sorun yoktur umarım

Yok gebelik isteyemem zaten bu sene göreve başladım
Daha tayin istememe çok var
Mutlaka soracağım ama bayağı azalmış kan
Teşekkür ederim

Zeytinyağı sürdük
Bir de bu vemcaine sprey
İllaki zorlandım ama beni sıkan şey stresiydi

lütfen acilen bir hekimle görüşüp gelecek günlerdeki cinsel sağlığınız için önlemler alın. uzmanlar kesinlikle yağ kullanmamanız konusunda uyarılarda bulunurken zeytinyağ kullanmanız ve daha ilk birleşmede ella alacak olmanız gerçekten korkunç bir akıl tutulması.

Siz gerçekten benim üstte yazdıklarımı okudunuz mu? Kadın doğuma gitmiştim daha ilk ay dolmadan. Bana ısrarla fındık yağı almamı söyledi. Cem Keçe'nin kitabını aldırdı. Fındık yağı gibi yağlar aromatik ve isteği arttırır bu yüzden doktor ısrarla aldırdı. E tabii ki doktorumu dinleyeceğim. Şu an evli ve çocuklu olan kaç tanıdığım da bu yağları ilk ilişkide kullandılar. Ellayı sormamın nedeni kesinlikle çocuk istemediğim içindi. Bugun doktora gittikten sonra içmeye karar vereceğim. Bazı konularda doktorlarımızdan daha iyi bilyormuşsunuz gibi bir izlenim aldım sizden.

Ben hic duymadim bitkisel yag kullanimi. Seks icin ozellikle uretilmis, vajinanin hassas dokusuna ozel kayganlastirici kremler var, hatta organik olanlari dahi var, onlardan kullanmaniz cok daha saglikli. Zeytinyaginin phi ile vajinanin phi ayni degil. Tahrise, mantara sebep olabilir.

Gözünüzü seveyim sizce bu kadar kanama normal olabilir mi?
Yanlış anlamayın ama bu konulara bu kadar uzak olmanızı gerçekten çok garip buldum. Eşiniz hemşireymiş bir de o da mı fark etmedi bir gariplik olduğunu?

Ya çoğu arkadaşımla konuştum normal dediler.
Kimisi bende daha çok kan geldi iki gün ara verdik sorun yok şu an dedi.
Kimisi korkma zaten kızlık zarın patladığı için normal dedi
Ki ben de lavaboda baktığımda inanılmaz pıhtılar geldi elime
Şu an kanamam bitti sayılır
Ped temize yakın
Ağrım vs. De yok

Doktor kayganlaştırıcı aldırdı ama o da vajinamı yakmıştı parmak egzersizinde
Devam edip kullanır mıyım bilmiyorum bugun doktora soracağım

Ama uyarınız için teşekkür ederim

Toplumda cinselliği sürekli pis ayıp gibi gösterilmesinin sonucu ne yazık ki

Benim ilk ilişkimde çok rahat oldu acıma falan da olmadı altı üstü batma hissi o da zar giderken zar gidince de kanama olmadı ilişkide ilişki bitti külotımu giydim külota öyle kan geldi 2-3 damla ve hepsi bu. Kasarsan kanaman olur acın olur. Bekarken de okşama ile mastürbasyn yapıyordum cimselliği hiç pis olarak görmedim hep zevk olarak gördüm cidden toplumsal normlarınızı size zarar veriyor

Niye bu kadar eminsiniz anlamıyorum ki.benim normun falan yoktu ama baya kanama oldu.ikisi de normal diyorum işte.şimdi de kanamamalı dayatması yapılıyor diyorum.ikisi de dayatma ikisi de önyargı.

Siz zeytinyağ sürdüğünüzden bahsediyorsunuz. Sizce doktorun önerdiği ile ikisi bir midir?
Kaldı ki bilimsel kaynakları incelerseniz hiçbir şekilde doktorun size önerdiği şeyler tavsiye edilmiyor. Sizin için bilimsel kaynak evli ve çocuklu arkadaşlar ise buyrun öyle devam edin.
Aklı başında bir hekimin henüz ilişki gerçekleşmeden zaten sizin cinsel sağlığınız için korunma takvimini hazırlamış olması gerekiyordu.
Elbette ki hekim kadar bilemem ama durumlardaki "best practice" nedir bilebilirim. Ve hekiminiz bunu takip etmiyor.

Ö
Önceki günlerde hep fındık yağı sürdük ama işte dün zeytinyağı sürdük
Kanama bitmiş sayılır şimdi iyiyim şükür. Evlenmeden bir ay önce gittim özelde doktora. drosetil verdi ama daha kullanmadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…