İlişki Sonrası Kanama 😟

asliyann

Sıkılıyorum Sabri, bunalıyorum…
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
3.978
2.932
28
Kızlaar iyi aksamlarrr 🥰

su an 6+3 haftalık hamileyim. gecen hafta 5+3ken keseyi gördük. doktorum 2 hafta sonra bebeği ve kalp atışını duymak için çağırdı.

Dün esimle birlikte olduk. aslında gebeliği öğrendiğimizden beri ne olur olmaz diye birlikte olmuyorduk. ama dün tak etti artık sanırım 😂 neyse ilişkiden sonra tuvalete gittim temizlenmeye ve meniyle karışmış kahve tonlarında ama meniyle karışık olduğu için açık bir renk kanamam oldu. yarım saat sonra yine tuvalete çıktım ve yine pembemsi bir kanama oldu. biz de korkup acile gittik.
kadın doğum doktoru yoktu. ebe ve normal acil doktoru muayene etti. ebe rahim ağzını kontrol etti ve aktif bir kanama yok dedi. kanama olduysa da durmuş dedi. raporuma da ‘aktif kanama yok. eski kanama görüldü” yazmış. kan testleri istediler ve kan testlerim güzel geldi. beta hcg 2 hafta önce 2408idi. dün baktıklarında 15.000 çıktı. ebeye artışı az değil mi diye sordum. bizim kabul ettiğimiz pik değer 15.000 dedi. 15.000 altına düsmemesini bekliyoruz. yani her sey yolunda falan dedi. gönderdiler beni ve eğer kanama devam ederse veya sancı olursa acile tekrar gitmemi istediler. onun dışında her sey normal giderse poliklinikler açıldığında doktora görünmemi istediler.
zaten 24 hazirana randevum var ama benim merak ettiğim sey su; her birliktelik yasandığında bu kanama olacak mı? ve bu kanama bebek için zararlı olabilir mi ileride. dün doktor da ebe de tekrar birliktelik yasamayın falan demedi. her sey yolunda dediler sadece.

haftaya doktora gidince zaten sorucam ama başına gelen veya fikri olan varsa çok iyi olur. hamilelik döneminde esimden kopmak istemiyorum açıkcası. 20 gündür sevişmiyorduk zaten 😩 ikimiz de korktuğumuz için hep çekindik. simdi böyle bir olay yasanınca esim iyice korktu 😟
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🥰

canım 4+6’dan 8+3’e kadar her gün, ilişki olsun olmasın, kahve lekelenmem oldu. 4+6 gecesi korkudan gözüme uyku girmedi, ertesi sabah ilk kez doktora gidip keseyi, 3 gün sonra da yolku gördüm de anca rahatladım.
tüm doktorların dediği de kırmızıya dönmedikçe korkma oldu.

8. haftada da durdu. yine de insan lavaboya gittikçe korkuyor tabii. bugün 13 olduk.

çok dert etme, stresi daha çok etkiliyor lekenin kendisinden

canım 4+6’dan 8+3’e kadar her gün, ilişki olsun olmasın, kahve lekelenmem oldu. 4+6 gecesi korkudan gözüme uyku girmedi, ertesi sabah ilk kez doktora gidip keseyi, 3 gün sonra da yolku gördüm de anca rahatladım.
tüm doktorların dediği de kırmızıya dönmedikçe korkma oldu.

8. haftada da durdu. yine de insan lavaboya gittikçe korkuyor tabii. bugün 13 olduk.

çok dert etme, stresi daha çok etkiliyor lekenin kendisinden
haklısın doktor bana da endişelenmeme gerek olmadığını söyledi ama esim çok endişeli ve bir daha doğurana kadar sevişmicez falan diyor 😂 beni endişelendiren bu su an 😂

bir de progesteron başlasan mı? doktorun söyler zaten de.
başlamadı. ebe kanamanın rahim ağzından kaynaklandığını düsünüyor. kadın doğum doktorunu arayıp bilgileri verince doktor ilaca gerek duymadı. zaten kanama dediğim gibi 1 saat sonra tamamen kesilmisti. dünden beri de hiç kanamam olmadı çok şükür.

haklısın doktor bana da endişelenmeme gerek olmadığını söyledi ama esim çok endişeli ve bir daha doğurana kadar sevişmicez falan diyor 😂 beni endişelendiren bu su an 😂
doktora gidene kadar yapmayın, o da zaten progesteron başlar ve bu arada da azalır leken. her şey normale döner inşallah🥰

eşimden kopmayı ben de hiç istemiyorum. zaten insanın en dişi hissettiği zaman hamilelik bence, çok değişik bir duygu☺️

İlk 12 hafta yerleşme evresi olduğu için kasılmalar riskli olabiliyor. Bazı doktorlar risk olsun olmasın 12 hafta önermiyor ilişkiyi, yine siz bilirsiniz tabii. Bizde risk yoktu ama yine içimize sinmedi. Ha 12 geçti ama eşim enfeksiyon olur falan diye yine çok sıcak değil de bana tak etti artık 🫠

doktora gidene kadar yapmayın, o da zaten progesteron başlar ve bu arada da azalır leken. her şey normale döner inşallah🥰

eşimden kopmayı ben de hiç istemiyorum. zaten insanın en dişi hissettiği zaman hamilelik bence, çok değişik bir duygu☺️
öyle valla. insallah doktor ikna edici konusur da esim de rahatlar biraz 😂

İlk 12 hafta yerleşme evresi olduğu için kasılmalar riskli olabiliyor. Bazı doktorlar risk olsun olmasın 12 hafta önermiyor ilişkiyi, yine siz bilirsiniz tabii. Bizde risk yoktu ama yine içimize sinmedi. Ha 12 geçti ama eşim enfeksiyon olur falan diye yine çok sıcak değil de bana tak etti artık 🫠
Hijyene dikkat ettikten sonra enfeksiyon olmaz bence ya risk yoksa rahat olmak gerek diye düşünüyorum hiç kötüyü aklımıza getirmedik biz

ya cok zor ama ya 😂😂 test yaptığım gün sevişmiştik hiçbir sey olmadı 😂 3 haftalıktı o zaman. ben de ona güvendim valla. o zamn bir sey olmadıysa yine olmaz diye 😂 kanamayı görünce ben de korktum ama doktor rahimde kanama olduğundan süphelenmedi. cünkü dediğim gibi devam etmedi kanama. 1 saat içerisinde tamamen kesildi. daha 6 haftalık 😟 12.haftaya kadar nasıl bekleyeyimmm 😩😂

Hijyene dikkat ettikten sonra enfeksiyon olmaz bence ya risk yoksa rahat olmak gerek diye düşünüyorum hiç kötüyü aklımıza getirmedik biz
prezervatif öneriyor doktorlar hamilelikte enfeksiyonu önlemek adına. ama ben de dün doktora gittiğimde ilişkiden kaçının falan demediler valla 😂

Bende çok sık enfeksiyon oluyordu ilişki sonrası. Duştan çıkıp fafenkleşsek bile ertesi gün zırt enfeksiyon. Gebeliğin başında da enfeksiyon geçirdim ilacı hiç içime sinmeye sinmeye kullandım o da ondan çekiniyor galiba da bakalım
ya cok zor ama ya 😂😂 test yaptığım gün sevişmiştik hiçbir sey olmadı 😂 3 haftalıktı o zaman. ben de ona güvendim valla. o zamn bir sey olmadıysa yine olmaz diye 😂 kanamayı görünce ben de korktum ama doktor rahimde kanama olduğundan süphelenmedi. cünkü dediğim gibi devam etmedi kanama. 1 saat içerisinde tamamen kesildi. daha 6 haftalık 😟 12.haftaya kadar nasıl bekleyeyimmm 😩😂
Anam hava sıcak zaten sevişmeyin ölürsünüz erirsiniz abuuu

Sizi endişelendiren tam olarak ne?
esimin sevismekten kaçınması. ben her defasında uzun uğraşlar sonucu ikna edebiliyorum. dün de öyle oldu ama kanama olunca hem beni hem de kendini suçlamaya başladı. böyle olsun istemiyorum.

Bende çok sık enfeksiyon oluyordu ilişki sonrası. Duştan çıkıp fafenkleşsek bile ertesi gün zırt enfeksiyon. Gebeliğin başında da enfeksiyon geçirdim ilacı hiç içime sinmeye sinmeye kullandım o da ondan çekiniyor galiba da bakalım

Anam hava sıcak zaten sevişmeyin ölürsünüz erirsiniz abuuu
öff ya 🥲🥲 çok zormuş 😂

esimin sevismekten kaçınması. ben her defasında uzun uğraşlar sonucu ikna edebiliyorum. dün de öyle oldu ama kanama olunca hem beni hem de kendini suçlamaya başladı. böyle olsun istemiyorum.
Buraya fikir almak istediğinizden dolayı paylaşım yaptığınız için size işin farklı boyutlarından bahsedeyim o zaman çok ağır bedelini Ödemiş biri olarak. Ben 8 aylık hamileyim bu ikinci gebeliğim. İlk bebeğimi 19 haftalıkken kaybettim doğru dürüst doktora denk gelememiş olmam myomlar, ilişkiden kaynaklı olduğundan bu gebeliğinde emin olduğum enfeksiyon, rahim ağzı yetmezliği... hangisinin neden olduğu hala kapkaranlık bir muamma neticede ben karnımda hareketlerini hissettiğim adını koyup eşyalarını aldığım bebeğimi kaybettim. Bir aylık evliydik hamile kaldığımda doktorlarda risk var birliktelik olmasın vs bişey demedi bizde tecrübesiz bilgisizdik tabiki bebekten önceki gibi sık sık değildi ama birlikteliğimiz oluyordu... 2. Ye hamile kaldığımdan şüphelendiğim an ilişkiyi bıraktık. Allah korusun inşallah benim başıma gelenler ne sizin ne bir başkasının başına gelmesin:KK43: inanın bebeğinizden kıymetli değil belli bir süre ara verin, sonra zaten evlilik bu olacak ilerleyen zamanlarda da. Hala aklımda acaba birliktelikten mi oldu acaba bizim yüzümüzden mi oldu diye gala kendimi yiyorum. Belki hiç Alakası yoktu belki vardı bilinmez... ama o pişmanlık hala beni yiyip bitiriyor:KK43:

Buraya yorum almak istediğiniz için paylaşım yaptığınız için size ilin farklı boyutlarından bahçedeyim o zaman çok ağır bedelini Ödemiş biri olarak. Ben 8 aylık hamileyim bu ikinci gebeliğim. İlk bebeğimi 19 haftalıkken kaybettim doğru dürüst doktora denk gelememiş olmam myomlar, ilişkiden kaynaklı olduğundan bu gebeliğinde emin olduğum enfeksiyon, rahim ağzı yetmezliği... hangisinin neden olduğu hala kapkaranlık bir muamma neticede ben karnımda hareketlerini hissettiğim adını koyup eşyalarını aldığım bebeğimi kaybettim. Bir aylık evliydik hamile kaldığımda doktorlarda risk var birliktelik olmasın vs bişey demedi bizde tecrübesiz bilgisizdik tabiki bebekten önceki gibi sık sık değildi ama birlikteliğimiz oluyordu... 2. Ye hamile kaldığımdan şüphelendiğim an ilişkiyi bıraktık. Allah korusun inşallah benim balıma gelenler ne sizin ne bir başkasının başına gelmesin:KK43: inanın bebeğinizden kıymetli değil belli bir süre ara verin sonra zaten evlilik bu olacak ilerleyen zamanlarda da. Hala aklımda acaba birliktelikten mi oldu acaba bizim yüzümüzden mi oldu diye gala kendimi yiyorum. Belki hiç Alakası yoktu belki vardı bilinmez... ama o pişmanlık hala beni yiyip bitiriyor:KK43:
tabii ki hiçbir sey bebeğimden önemli değil ve bunun farkındayım. ve zaten dikkat etmesek 20 gün beklemezdik. ama sonucta karı kocayız ve ikinizin bedeninin de ihtiyacları devam ediyor. ben hamilelik döneminde birbirine uzaklaşan sonradan da bir daha toparlanamayan çiftlerden olmak istemiyorum. henüz 14 aylık evliyim. bebeğimin sağlıklı gelişimi de benim evliliğime bağlı sonucta. en azından ben böyle olduğuna inanıyorum.

dün doktora zaten ilişki sonrası kanama olduğunu söyledik ve buna rağmen ne doktor ne de ebe bir daha ilişki olmasın demedi. ebe ilişki sonrası kanamaların çok yaygın olduğunu ve genellikle bir sorun yaratmadıklarını söyledi. kaldı ki coğu doktor da düsük tehlikesi veya rahim ağzına yakın yere yerleşmiş embriyo olmadığı sürece ilişki normal olduğu gibi devam edebilir diyor.

tabii ki karnımdaki bebeği düsünmek benim önceliğim ve kesinlikle kötü bir tecrübe yasamak istemiyorum. ama eğer bir risk teskil etmiyorsa da esimle arama 9 ay uzaklık koymak istemiyorum. zaten doğum öncesi ve sonrası toplamda 4 ay esimden uzak olacağım ve beni tekrar gördüğünde artık esinden çok bir anne olarak görecek beni. o yüzden aramız soğusun istemiyorum. belki saçma geliyor bilmiyorum.

tabii ki hiçbir sey bebeğimden önemli değil ve bunun farkındayım. ve zaten dikkat etmesek 20 gün beklemezdik. ama sonucta karı kocayız ve ikinizin bedeninin de ihtiyacları devam ediyor. ben hamilelik döneminde birbirine uzaklaşan sonradan da bir daha toparlanamayan çiftlerden olmak istemiyorum. henüz 14 aylık evliyim. bebeğimin sağlıklı gelişimi de benim evliliğime bağlı sonucta. en azından ben böyle olduğuna inanıyorum.

dün doktora zaten ilişki sonrası kanama olduğunu söyledik ve buna rağmen ne doktor ne de ebe bir daha ilişki olmasın demedi. ebe ilişki sonrası kanamaların çok yaygın olduğunu ve genellikle bir sorun yaratmadıklarını söyledi. kaldı ki coğu doktor da düsük tehlikesi veya rahim ağzına yakın yere yerleşmiş embriyo olmadığı sürece ilişki normal olduğu gibi devam edebilir diyor.

tabii ki karnımdaki bebeği düsünmek benim önceliğim ve kesinlikle kötü bir tecrübe yasamak istemiyorum. ama eğer bir risk teskil etmiyorsa da esimle arama 9 ay uzaklık koymak istemiyorum. zaten doğum öncesi ve sonrası toplamda 4 ay esimden uzak olacağım ve beni tekrar gördüğünde artık esinden çok bir anne olarak görecek beni. o yüzden aramız soğusun istemiyorum. belki saçma geliyor bilmiyorum.
yaşadığım ağır tecrübeyi paylaştım, bende 1,5 yıllık evliyim. Tercih sizin eleştiri vs değil amacım beni ilgilendirmez. Benim yaşadıklarımdan dolayı psikolojim çok farklı yerlerde birlikteliği b sini aklımın kenarından dahi geçirmiyorum. dediğim gibi ben bunu yaşadığım için istemem kimse yaşasın. Yaşadığım şeyden sonra 10 kez hamile kalsam 10 da da eşimin dokunmasına müsaade etmem bu tamamen yaşadığım acı tecrübeden kaynaklı. İlk hamileliğimde böyle değildim. Sadece birliktelik değil lavaboya gitmeye bile korkuyorum bana tam teşhis konulamadığı için neye tam olarak dikkat etmem gerektiği belli olmadığından dolayı bende topyekun herseye dikkat etmeye çalışıyorum nasip olursa son 5 haftamız kaldı kavuşmamıza kuzumla, rabbim size de vaktiyle sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah 💕

yaşadığım ağır tecrübeyi paylaştım, bende 1,5 yıllık evliyim. Tercih sizin eleştiri vs değil amacım beni ilgilendirmez. Benim yaşadıklarımdan dolayı psikolojim çok farklı yerlerde birlikteliği b sini aklımın kenarından dahi geçirmiyorum. dediğim gibi ben bunu yaşadığım için istemem kimse yaşasın. Yaşadığım şeyden sonra 10 kez hamile kalsam 10 da da eşimin dokunmasına müsaade etmem bu tamamen yaşadığım acı tecrübeden kaynaklı. İlk hamileliğimde böyle değildim. Sadece birliktelik değil lavaboya gitmeye bile korkuyorum bana tam teşhis konulamadığı için neye tam olarak dikkat etmem gerektiği belli olmadığından dolayı bende topyekun herseye dikkat etmeye çalışıyorum nasip olursa son 5 haftamız kaldı kavuşmamıza kuzumla, rabbim size de vaktiyle sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah 💕
amin hepimize inşallah 🥰

X