İlginç: Kuru Kafa mı Aynaya Bakan Kadın mı ?

• Konu Sahibi EU1
aynaya bakan kadını daha net görüyorum ama ikisinide gördüm

• Konu Sahibi EU1
açar açmaz kuru kafa gördüm birkaç saniye sonra herikisinide gördüm.
eee yorumu yok mu.kuru kafa görünce şöyledir,anaya bakan kadın görünce böledir diye

öncelikle kuru kafa ama dikkatle baktığımda kadını gördüm yani aynaya bakıyodu :)

önce kurukafa, sonra dikkatli bakinca kadinida gördüm

galiba kuru kafayı ilk görenlerin sağ beyni kadını ilk görenlerin sol beyni daha aktif

SAĞ BEYİN

Yaratıcı Zeka...

Sağ beyin, bilgiyi bir bütün olarak ve resimle işler. Tasvir ve semboller kullanır; resimlere şekillere ve renklere tepki verir. Sözel ifadeler dışında müziğe, vücut diline, dokunmaya tepki verir. Sezgicidir, önsezilerini ve hislerini takip eder. Nesnelerle soyut değil, duygusal olarak ilişki kurar. Uzaysal ilişkileri kullanır. Duygusal ve üretici taraftır. Görerek ve duyarak öğrenir. Hayallere, şiire, mecaza meraklıdır. Ayrıca vücudun sol bölümündeki duyusal organları ve vücut hareketlerini kontrol eder. Vücudun sol tarafındaki duyu organlarını ve vücut hareketlerini kontrol eder.

İşlevleri: Yaratıcılık, Subjektif, Hatırlama, Bütünü görme, İç güdüsel, Sezgisel, issetme, İşitme, Duyma, Koklama, Tat alma, Ritmik, Hatırlama, Müzikal

Vücudun sol tarafını kontrol eder,
Duygusaldır,
Dokunsal yollarla öğrenir,
Duyguları serbest bırakır,
Yüzleri hatırlar,
Daha fazla risk alır, daha az kontrollüdür,
Yazılı ya da gösterilen talimatlara uyar,
Problemleri bütüne bakarak çözer,
Çizimi ve nesneleri kullanmayı tercih eder,
Eşanlamlı biçimde düşünür,
Benzer nitelikleri arar,
Sezgiseldir,
Bütünseldir,
Kendiliğindendir,

SOL BEYİN

Mantıksal Zeka...

Sol beyin, konuşma ve dil merkezidir. Analitik (adım adım) düşünür. Mantıklı ve sistematiktir. Bilgiyi ardışık ve doğrusal işler. Ayrıntıcıdır. Sayısal işlemlerde üstündür. Sebep sonuç ilişkilerini kullanır. Ayrıca vücudun sağ tarafındaki duyu organlarını ve vücut hareketlerini kontrol eder.

İşlevleri: Adlandırma, Matematiksel işlemler, Dili doğru kullanma, İnceleme Parçayı görme, Sistemli,Analiz etme, Disiplinli, Objektif Sınıflandırma, Mantık yürütme, Sıralama

Vücudun sağ tarafını kontrol eder,
Mantıksaldır
İşitsel, görsel yollarla öğrenir,
Duyguları kontrol eder,
İsimleri hatırlar
Az(kontrollü) risk alır,
Sözlü talimatlara uyar,
Problemleri parçalayarak çözer,
Yazmayı ve konuşmayı tercih eder,
Matematiksel biçimde düşünür,
Farklılıkları arar,
Rasyoneldir,
Devamlıdır,
Zihinsel ağırlıklıdır,
Yapısaldır,
Planlıdır

acar acmaz kuru kafa gördüm kendimi zorlayınca kkadını gördüm
eevet yaratıcıyımdır

kuru kafayı gördüm ilk, ama kadını görmemde zor olamdı yani ikisinide aynı anda gördüm diyebilirim demekki beynimin iki tarafıda aktif:)))))

bakış açısına bağlı.
Her ikiside net şekilde ilk bakıldığında farkediliyor..
Fakat aslında kadın aynaya bakıyor resmin detylar onu gösteriyor

ilk bakısat kuru kafa ama ama herıkısıde ne t bısekılde gornuyoaynaya bakn bı kadın

önce kuru kafa sonra kadını gördüm ama saniyelik bişey hemen farkediliyor

ilk önce kuru kafayı ve hemen ardından aynaya bakan bayanı gördüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…