İlahi adaletin işleyişini görenler.. Çıkan Ahlar Paylaşım Merkezi olsun burası ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Babaların ahı tutar derler birde de haklılarmış. Çok üzüldüm. Küçük çocukça bir hataymış oysa.
Ne diyeyim, ALLAH yardımcınız olsun.

Bence siz ilahi adaletten önce, bırakın bu adamı. Adam resmen duygularınızla oynuyor. Üzüldüm sizin için açıkçası .Zamanında benim de böyle biri vardı. O adam evlenemez. Evlense bile uzun sürmez ben eminim.
Evlenme yoluna girmiş bir erkek hala başkaları ile görüşüyorsa . Cacık olmaz ondan

Valla fıstıklar burada yazılanlar kadar benim yaşadığım o kadar etkileyici mi bilemem ama anlatmak isterim yinede :)

- Bugüne kadar 2 sevgilim oldu ve ilki çok acı bir tecrübe idi .. Kendisi doğu'da görev yapıyordu.Sevgililik dönemimiz boyunca onun oradan hasretle gelmesini bekledim. Tam 2,5 yıl boyunca 7-8 ayda bir görüşmemizi problem yapmadan ona kavuşacağım günleri tek tek saydım. Ve nihayetinde Batıya tayini çıktı artık 2,5 saatlik uzaklıktaydı sevgilim. O doğudayken bana yaşattıklarını hiç saymıyorum bile. O zaman üniversite okuyordum, okuldan eve evden okula .. dışarı çıkmama başka türlü izin vermiyordu. Yalan atarım diyede her yarım saatte bir arayıp kontrol ediyordu.Artık giyindiğim pantolana, aynı odada kaldığım kız arkadaşıma bile karışıp kıskanıyordu o derece psikopattı ve psikolojimi bozmuştu.Ama ben hiç birini takmıyordum gayet ona karşı sabırlı davranıyordum, buraya gelecek ve herşey düzelecek diyordum. Nihayetinde tayini çıktı, ve geldi .. Ama geldi de ne oldu nasıl vefasız biri olduğunu gördüm.Beni zamanında markete dahiçıkarmayan adam gece kulüplerinde kızlar,içkiler vs vs .. Ben neden böyle yapıyorsun dediğimde bana bağırmalar falan .. Onun değimi ile bunların tek nedeni mezhep farkından dolayı ailesinin beni istememesiymiş. Soğutmak için bu tarz şeyler yapıyormuş bana.Ve sonunda da beni hemşire bi kızla aldattı .. En acısı beni aldattığı kız ile uzun süre onların mutluluklarını uzaktan uzağa izledim .. Bide kıza benim numaramı vermiş kız beni arayıp bıktım yüzsüzlüğünden falan diye bana sesini yükseltmeye kalktı. Düşünün bi sevgilisi olduğu halde bi erkekle ilişki yaşayan kadın bana yüzsüzlükten bahsediyor ..2 yılda çektiğim acıların haddi var hesabı yoktur kardeşlerim .. çok zoruma gidiyordu, çünkü böyle birşeyi hakedecek hiçbirşey yapmadım ben. Evlilik hazırlığı yaptığımız zamanda hep derdim ki sen kendini sıkıntıya sokma, ben maaşımın yarısını sana gönderirim düğün işlerinde kimseye mahçup kalmazsın derdim. Evlenince annen baban yaşlandığı zaman onları abinlere bırakmam ben bakarım seve seve derdim.Ve bunları gerçekten cani gönülden isterdim. Neyse bu kızı ailesi ile tanıştırmış falan düğün hazırlıkları başlamış, kızın istemediği şey kalmamış, işte onun annesine sesini falan yükseltiyormuş, çirkef saygısızın biri imiş. Sonunda eski erkek arkadaşımı nişanlanacağı günden 2 gün önce bi erkekle aldatmış. Neyse bu durum öğrenildiği zaman ayrılmışlar vs vs .. 2 Hafta önce bana onca acıları yaşatan adam aradı, ne olursun hakkını helal et sana yaşatmadığım kalmadı intiharın eşiğindeyim 2 yıldır başımı mutsuzluklar uğursuzluklar bırakmadı dedi. Ve ben bana onca şey yaşatan adama üzülüp helal olsun dedim. İçim raht etmezdi, ama eminim rabbim onlara soracak .. Bununlada yetinmeyip barışmak istediğini söyledi.Yüzsüzlük tavan yapmış.
-Bu arada ona ve annesine ettiğim tek beddua; Allah onlara öyle bir gelin versin ki beni mumla arasınlar olmuştu .. Rabbim çok büyük arkadaşlar, hiç umutsuzluğa kapılmayın elbet çektiğiniz acıların hesabı sorulacaktır ...

Siz isteyerek yaşatmamışsınız ama. Bir hataymış. Yine de aynı şeyleri yaşamanız üzdü beni .

ilahi adalet 2 şekilde tecelli eder.

1. size kötülük yapan birinin başına bir musibet gelerek
2. Sizin başınıza bir mükafat gelerek.

Siz o sıkıntıya göğüs gerdiğinizde Allah bunu öyle ya da böyle mükafatlandırır. bunu sadece onun başına kötü bişey gelecek perişan olacak gibi düşünmeyin. Ve yaşadıkça o sıkıntıya göğüs gerdiğiniz isyan etmediğiniz için bi sürü mucizeye tanık olacaksınız

geçmiş olsun canım hakkını helal etmekle iyi yapmışsın bırak Allah uğraşsın onla artık...ama kesinlikle affetme...

Amin inşallah Ya Rabbim ...
Sözleriniz bana çok iyi geldi. Teşekkür ederim. Sağolun . Var olun.

Amin inşallah Ya Rabbim ...
Sözleriniz bana çok iyi geldi. Teşekkür ederim. Sağolun . Var olun.

Ferahladıysanız ne mutlu. Ben de evliliğe 2 ay kala nişandan ayrıldım baya buhranlara girdim ama 2 yıl sonra biriyle tanıştım hemen evlendik şimdi hamileyim o kadar mutluyum ki. O zamanlar niye ayrıldık ben onu istiyorum Allah'ım diye ağlarken şimdi çok şükür o an dularımı kabul etmedin şimdi çok mutluyum iyiki o olmadı diyorum. kul bazen acısıyla yanlış dualar eder ama inanın Allah her zaman bizim için iyi olanı düşünür. Sakın sitem etme, bekle, harika günlerin olacak.

geçmiş olsun canım hakkını helal etmekle iyi yapmışsın bırak Allah uğraşsın onla artık...ama kesinlikle affetme...

Yok canım benimm asla affetmem. Zaten şimdilik ayrılmışta olsak harika giden bi birlikteliğim var.Rabbime şükür. Saygılı, beyefendi, allah korkusu olan biri. Rabbim onu bana bağışlasın inşallah.

Yok canım benimm asla affetmem. Zaten şimdilik ayrılmışta olsak harika giden bi birlikteliğim var.Rabbime şükür. Saygılı, beyefendi, allah korkusu olan biri. Rabbim onu bana bağışlasın inşallah.

amin inşallah canımm...içinin ısındığı öyle birini bulduğunda bırakma..

Aynen. Eski sevgilimle olsun diye dualar ederdim. Şimdi iyi ki ALLAH kabul etmemiş diyorum. Ben onunla olamazdım gerçekten. Boğup atardım valla . ALLAHA şükür olmadı. Adınıza çok sevindim. Rabbim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

amin inşallah canımm...içinin ısındığı öyle birini bulduğunda bırakma..

Bende öyle düşünüyorum canım o yüzden çabalıyorum .. Biranlık sinirle ayrılalım dedim ama yarım saat sonra pişman oldum oda fazlası ile kırılmış olsa gerek 2,5 haftadır nuh diyor peygamber demiyor Barışmak için çabalıyorum ama olmuyor ..

amin çok saolun, sizinde hakkınızda hayırlısı olsun, musmutlu edecek insanlar olsun hep

basit şeylerden veya bir anlık sinirle ayrılık lafını ağzınıza kolay kolay almayın yoksa işin tadı çok kaçar...seviyosan barışmak için çabala tabi ama bıktırmadan ve gerçekten pişman olduğunu hissettirerek...

Sevgili kadraj insallah dediginiz gibi olur insallah bu kadar sıkınti ve aci yasarken bir gun mukafatlandiriliriz cezami fazlasiyla oduyorum allah yinede beterindwn korusun...

Sevgili kadraj insallah dediginiz gibi olur insallah bu kadar sıkınti ve aci yasarken bir gun mukafatlandiriliriz cezami fazlasiyla oduyorum allah yinede beterindwn korusun...

ilahi adaletin bana göre en güzel olanı biliyor musunbu çekilen sıkıntıların günahlarımıza kefaret olması...Düşünsenize başkasının size yaşattığı acılara sabrederken siz daha önce işlemiş olduğunuz günahlardan kurtuluyorsunuz. Bece en güzel ödül bu. Allah sabır gücünüzü arttırsın.

Bende ilahi adalete inanırım yıllaaaar önce çok üzmüştü beni içten dua ederek inşallah sürünür peşimde bin pişman olur dedim yaklaşık 8 senedir sürünüyor :)) ne hakaretler ettim erkek arkadaşımla bile karşı karşıya geldi ama yok çocuk pes etmiyor ki çok gururlu ağır bir çocuktur ondan hiç böyle bir davranış beklemezdim herkes şok oluyor ee ilahi adalet işte:) allah kimsenin yanına bırakmıyor. İyiki de beni o kadar üzmüş de onu hayatımdan çıkarmışım şu anki erkek arkadaşımla 2 sene oldu ve çok mutluyum bazen çok üzüldüğümüz şeyler bizim hayrımıza oluyor üzülmemek gerek allah herkesin hakkında hayırlısını nasip etsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…