İlaç sarfiyatına birlikte dur diyelim

Teknolog

ŞÜPHECİİ.....
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
7.737
19
Bugüne kadar fazla gelen ilaçları dolaptan temizlemek..Günü geçmiş ilaçları çöpe atmaktan başka bişey yapamadım. Hiç kıyamasamda ilaçların çoğu çöpe gidiyor. Ne yapabilirim diye düşünürken aklıma bir fikir geldi siiznde fikirlerinizi almak vede bunu yapmanızı istemek için böyle bir konu açtım..

Dolabımı açtım ve ilaçların isimleri ve dozajlarını son kullanma tarihlerini gösteren bir liste hazırlayıp çantama koydum..Bundaki amaç ne diye sorarsanız...Birkez daha doktora gittiğimde listedeki ilaçları birdaha yazdırmamak. Evde çöpe gidecek ilaçları kurtarmak..

Özellikle çocukları olanlar bilirler..Her doktor evde varmı yokmu sormadan ateş düşürücü gibi çok kullanılan ilaçları hemen yazar..Evdeki yarım ilaç çöpe gider diğeri kullanılmaya başlar.Buna dur demek lazım diye düşünüyorum..

Gelin sizde böyle bir liste çıkarın binlerce çöpe giden ilaçtan kurtaralım...
a.s.

Slm canım bende evdeki son kulanma tarihi geçmiyen ilaçları toplayıp eczaneye bırakıyorum, biliyormusunuz evinde hastası olan ve ilaç alamayan ne çok insan var eczaneden veresiye ilaç isteyen hastalara verin diyorum geçenlerde eczaneye uğradığımda eczacı soruyor abla ilaç varsa getir gerçekten sevaba giriyorsunuz die tüm komşulara söyledim onlarda bu şekil evdeki ilaç ları değerlendiriyorlar duyarlı olmak lazım heleki böyle bir dönemde tşk canım böyle bir konuyada değindiğin için

alfasılın
bı kutu
aspirin
bı tane sakınlestıcıden baska bı sey yok vaala
sakınleştirciyi ben kullanıyorum
son gunlerde sınırlıyım bırazbenneyaptımki
dıger 2 kutuda eşimin
cok ıyı bı tavsıye gercekten dusuncenızden dolayı kutlarım Şeniz

Slm canım bende evdeki son kulanma tarihi geçmiyen ilaçları toplayıp eczaneye bırakıyorum, biliyormusunuz evinde hastası olan ve ilaç alamayan ne çok insan var eczaneden veresiye ilaç isteyen hastalara verin diyorum geçenlerde eczaneye uğradığımda eczacı soruyor abla ilaç varsa getir gerçekten sevaba giriyorsunuz die tüm komşulara söyledim onlarda bu şekil evdeki ilaç ları değerlendiriyorlar duyarlı olmak lazım heleki böyle bir dönemde tşk canım böyle bir konuyada değindiğin için

saol canım seninkide sğper fikirr...bende ilaç bile alamayan çok fakir bir aile vardı yeni doğan bebekleri vardı onlara vitamin ve ateş düşürücüleri göndermiştimm...daha güzel fikirlerde çıkıyor saol..a.s.

slm canım bende evdeki son kulanma tarihi geçmiyen ilaçları toplayıp eczaneye bırakıyorum, biliyormusunuz evinde hastası olan ve ilaç alamayan ne çok insan var eczaneden veresiye ilaç isteyen hastalara verin diyorum geçenlerde eczaneye uğradığımda eczacı soruyor abla ilaç varsa getir gerçekten sevaba giriyorsunuz die tüm komşulara söyledim onlarda bu şekil evdeki ilaç ları değerlendiriyorlar duyarlı olmak lazım heleki böyle bir dönemde tşk canım böyle bir konuyada değindiğin için

canım benim duyarlı arkadaşım ben de aynısını yapyorum tarihi gecmeyn ilaçları veryorum eczaneye bırakyorum güzel oluyorrr çok var ilacını almayannnn bi fgaydası olyordur inş

esmer güzeli tbrk ederim canım..hayır dua alıyosun daha ne olsun...

alfasılın
bı kutu
aspirin
bı tane sakınlestıcıden baska bı sey yok vaala
sakınleştirciyi ben kullanıyorum
son gunlerde sınırlıyım bırazbenneyaptımki
dıger 2 kutuda eşimin
cok ıyı bı tavsıye gercekten dusuncenızden dolayı kutlarım Şeniz

tüketim milleti olduk artık biryerlerden başlanmalı israfı engellemeye bunlar bir ilk olsun ..gerisi gelir inşallah..

esmer güzeli tbrk ederim canım..hayır dua alıyosun daha ne olsun...
canım ben tşk ederim
ben daha bir çok şeyleri dağıtırm mesala çoçukların kitaplarınıda kutuphanaeye vermişdim ve cevremdeki arkadaşlarımıda yonlendirdim kitap konusunda
buna benzer daha çok şey ziyan olmasın benim işime yarmıyorsa bi başkasının işine yarıyordur diyerek israf etmemeye ozen gosteryorum:1no2:

canım ben tşk ederim
ben daha bir çok şeyleri dağıtırm mesala çoçukların kitaplarınıda kutuphanaeye vermişdim ve cevremdeki arkadaşlarımıda yonlendirdim kitap konusunda
buna benzer daha çok şey ziyan olmasın benim işime yarmıyorsa bi başkasının işine yarıyordur diyerek israf etmemeye ozen gosteryorum:1no2:

en güzelini yapıyorsun canım herkes duyarlı olabilse keşke...:Saruboceq:

super fikir canim tesekkurler. ben de uygulayacagim. ilaca harcanan para korkunc. hic olmazsa birilerinin isine yarar. ilac ilac diye inleyen cocuguna ilac alamayan ne cok baba var.

birkaç kişiye ulaşa bilsem..onlarda tanıdıklarını yönlendirse büyük bir dalga olurr...böylece hiç değilse ilaç alamayanlarada destek israfada engel oluruzz..

X