ikizlerimizin beslenmesi ve ek gıdaya geçiş bilgileri tarifler :))

neeeeeeeeeede benım catalımmmmmmm bıcagımmmmmmmmmmm hadı bısmıllahhhhhh.............hammmmmmmmmmmmm......................

yedım kızım hepsını......................cık guzeldı kagıt helvalayyyyyyyyyyyyyyy....................

kızlar ilk sebze çorbamı yaptımm

malzemeler

3 bardak içme suyu
1 ortaboy patates
büyük bir havuç
bir tutam prinç
zeytin yağ
hazırlanışı

patatesleri ince küp küp doğruyorsunuz ,aynı şekilde havucuda
tencerenin altını kısık atese koyuyorsunuz kapağını kapatıp
iyice haslanmaya bırakıyoruz ......
almamıza 5dk.kala bir tutam pirinçi yıkayıp ,içine atıyoruz
pirnçde piştimi blendırdan geçiriyoruzz muhallebi kıvamına geliyor
içinde pütürlü bişey kalmasın çok küçükler yutamazlar 6 aydan itibaren pütürlü olacak
üzerine göz kararı hakiki zeytinyağa dökün ..karıştırın ılıyınca verinn....cokacimcoook

ilk tepkilerrrr..........
yeme sıkıntısı çektiğim oğlum ali bir iki öğürdüüüü böğürdü tükürdü yedi sanki boğazına kaçıyor gibi oluyor ...ama yuttu yarım kase yedi....
ömer oğlum hırçınlık yaptı ne bulsa yiyen çovuk çok az yedii
oda çok öğürdüüü ama yılmak yok yola devammm:lepi:

kızlar ilk sebze çorbamı yaptımm

malzemeler

3 bardak içme suyu
1 ortaboy patates
büyük bir havuç
bir tutam prinç
zeytin yağ
hazırlanışı

patatesleri ince küp küp doğruyorsunuz ,aynı şekilde havucuda
tencerenin altını kısık atese koyuyorsunuz kapağını kapatıp
iyice haslanmaya bırakıyoruz ......
almamıza 5dk.kala bir tutam pirinçi yıkayıp ,içine atıyoruz
pirnçde piştimi blendırdan geçiriyoruzz muhallebi kıvamına geliyor
içinde pütürlü bişey kalmasın çok küçükler yutamazlar 6 aydan itibaren pütürlü olacak
üzerine göz kararı hakiki zeytinyağa dökün ..karıştırın ılıyınca verinn....cokacimcoook

ilk tepkilerrrr..........
yeme sıkıntısı çektiğim oğlum ali bir iki öğürdüüüü böğürdü tükürdü yedi sanki boğazına kaçıyor gibi oluyor ...ama yuttu yarım kase yedi....
ömer oğlum hırçınlık yaptı ne bulsa yiyen çovuk çok az yedii
oda çok öğürdüüü ama yılmak yok yola devammm:lepi:

ohh afiyet olsun kuzulara hadi bakalım ilk adımı attılar büyümek adına maşallah paşalara o tarifi bende denicem ama 1 ay sonra şimdi ufak ufak günde 3 çay kaşığı me yve püresi vermeye çalışıcam amaç alıştırmak bide alerjisi falan varmı diye deneme yapıcam bakalım allahım kolaylık versin hepimize:)vereliniortak

süper tarif,,,
ben içinde patates olan herrrşeyi acaip götürürüm,
hamileliğim boyunca da o kadar çok patates yedim ki,dedim benim çocuklar patates kafa olcaklar hahahhkaydirigubbakcemile3
bu yüzden patatesli bir tarife biz varız:lepi:

bizde bugün doktora gittik bu ay sonunda ek gıdalara başlıyacağız sizlerin tariflerinden faydalanacağım artık sıvıları çoğaltın dedi bize şu an

bizde bugün doktora gittik bu ay sonunda ek gıdalara başlıyacağız sizlerin tariflerinden faydalanacağım artık sıvıları çoğaltın dedi bize şu an

nasıl yani tam olarak kaç aylık oldular sanırım bi,z aynıyız ee süper başla bakalım ek gıdalara çok zevkli olacak inanıyorum sıvılara derken neyi kastetti?

nasıl yani tam olarak kaç aylık oldular sanırım bi,z aynıyız ee süper başla bakalım ek gıdalara çok zevkli olacak inanıyorum sıvılara derken neyi kastetti?
canım sıvılar derken rezene ,su gibi
benimkiler 2 haziran da dünyaya geldiler

aaaaaaaaaa evet evet merak ettiğim bi konu bu,diğer sıvılar değil de,"su" ne zaman verilmeye başlatılıyor bebeklerimize?

aaaaaaaaaa evet evet merak ettiğim bi konu bu,diğer sıvılar değil de,"su" ne zaman verilmeye başlatılıyor bebeklerimize?

mama ile beslenen çocuklar 3 aylık olana kadar bir tatlı kaşığı kaynamış içme suyu veriliyorr

bebişko meyva pürelerine başladınmı canım ben ilk olarak elma suyu sıkıp içireyim diyorum ama hala başlamadım

bebişko meyva pürelerine başladınmı canım ben ilk olarak elma suyu sıkıp içireyim diyorum ama hala başlamadım

biz hippin havucu ile başladık 3 gün ara ile elma armut olarak gittik yedir bişeyvcik olmaz meyve suyu meyve yerine geçmiyor cnmmm

tatlım öncelikle hayırlı bayramlar ben 2 gündür milupanın şeftali ve elma suyunu aldım ve azar azar başladım alıştırmak için dırımın dediği gibi 3 gün arayla teker teker deniycem ben ce sende başla yavaş yavaş bende ilk olarak havuç suyu yapıcam bakallım içeceklerni?çookk öptümopuyorumnanaktan

tatlım öncelikle hayırlı bayramlar ben 2 gündür milupanın şeftali ve elma suyunu aldım ve azar azar başladım alıştırmak için dırımın dediği gibi 3 gün arayla teker teker deniycem ben ce sende başla yavaş yavaş bende ilk olarak havuç suyu yapıcam bakallım içeceklerni?çookk öptümopuyorumnanaktan

kızlarrrr suyu değillll....kavonozda püresi var onları yedireceksiniz yawwwww suyu başka bi olayyy

bende başlıyayım ozaman hipin havuç püresinimi alacağım ilk önce ve nekadar vereceğem
buradaki doktordan pek memnun değilim ve sayılı çocuk doktoru var burada hepsini tek tek denedik o nedenle sizleri takip ediyorum açıkcası

X