İkizlerimin kalbi durmuş🥺

EGE333

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2021
388
174
36
Kızlar kendimi berbat ötesi hissediyorum bugün ilk kez kontrole gittik 6 haftalık dedi doktor bir baktık ikizler ama alttanda bakmasina rağmen kalp atışını duyamadik sağliksız gebelik dedi emin olmak için radyolojiye gönderdi sabah gideceğiz ama kalp atisini duymama olasiligi var mi

İnşallah problem yoktur ama bence acele etmeyin kürtaj için. Çünkü sağlıksız gebelik istiyorsan alalım denilen bir gebeliğin gayet de sağlıklı ilerlediğini gördüm inşallah öyle olur sizin de

Ay hayır ya olmasın. Arkadaşların dediği gibi acele etmeyin, örnekleri varmış. İmkan varsa başka bir doktora da gösterin mutlaka

Kalp sesi duymayinca nasıl hemen sağlıksız dedi ki
Başka bir şeyden kaynaklı mi sağlıksız dedi biliyor musunuz
Çünkü sanki normal o haftada duymamaniz

Kızlar kendimi berbat ötesi hissediyorum bugün ilk kez kontrole gittik 6 haftalık dedi doktor bir baktık ikizler ama alttanda bakmasina rağmen kalp atışını duyamadik sağliksız gebelik dedi emin olmak için radyolojiye gönderdi sabah gideceğiz ama kalp atisini duymama olasiligi var mi
Kese bozuk değilse bekle. 5+4 te biz sadece kese gördük. 10 gün sonra kalp sesini duyduk.
Acele etmeyin bakalım

İlk kontrol ise kalp atışı duyulmadı denir.
Kalbi durmuş dersen önceden kalp atışı duymuşsun gibi oluyor.
Ya doktorun bilgisiz ya da sen durumu yanlış anladın
1 hafta daha bekle ve başka bir doktora muayane ol derim

Canım sen önceki yorumlarında 8 haftalık demişsin sanırım son regl e göre hesapladın. Doktor 6 haftalık demiş geç döllenme olmuştur arkadaşımında öyleydi benim 1 hafta sonra duydular kalp atışını geç döllenme olmuştur inş senin de

Sakin ol daha erken bunun için. Hemen duyulmaması da normal ki. Bi yarın gidin ne olduğunu öğrenin. Hemen stres yapmayın kendinize.

Yorumları okumayacaksan ne faydası var yazacaklarımızın. Hıc yazmamıssın okumadığını dusundum

Yakınıma doktor kalbi atmıyor gel alalım dedi
Bı kaç gun bekle dedim bekledi ve kalp atışı duyuldu gayet
Cocugu da Sımdı 4 yasında

Bu durumu yaşadım adete 10 gün kala bir tek korunmasız ilişkim oldu hamile kaldım.Adet günümle hamilelik haftam uymuyordu doktor sağlıksız gebelik kürtaj yaparız diye düşünüyordu ama sonunda 8hafta da vajinal zorda olsa kalp atışını gördük.Geç döllenme riski var o yüzden 8haftaya kadar bekleyin.

Bu durumu yaşadım adete 10 gün kala bir tek korunmasız ilişkim oldu hamile kaldım.Adet günümle hamilelik haftam uymuyordu doktor sağlıksız gebelik kürtaj yaparız diye düşünüyordu ama sonunda 8hafta da vajinal zorda olsa kalp atışını gördük.Geç döllenme riski var o yüzden 8haftaya kadar bekleyin.
Benmde duyulmuyor 8 haftayı bekliyorum inşallah bnde duyarım morel oluyor böyle gördükçe

Ben oğlumun kalp atışını 8 haftalikken zor duyduk bence erken kese için idealde kalp atışı için erken 8 haftayi net bekleyin

Canım sakın ani karar verme bende ilk gebe kaldığımda 8+3 haftalık olduğumda kalp atışını anca duyabildik , gebeliği öğrendiğimde 5+1 haftalıktı bu hafta içerisinde benim gittiğim bütün doktorlar o kadar acımasızdı ki sağlıksız gebelik kürtaj olman lazım kendini de mi düşünmüyorsun kalbi atmıyor işte kendini neden kandırıyorsun seninle mi uğraşacağım gel kürtaj işlemini yapalım beni tekrar tekrar uğraştırma demişlerdi istemiyorum dedim beklicem dedim ve kadın genç bir doktor gözümün içine baka baka ağlarak düşük yapıp geldiğinde göreceğim seni dedi inatla bekledim ki sağlıklı gebelikti betam çok güzel artıyordu bana o cümleyi öyleyen kadın doktora randevu bulup 8+3 te gittik ve gözünün içine baka baka muayeneye girdim ve kalp atışını bana ve eşime dinletirken gözümüze bakmayı geç yüzümüze bakamamıştı o yüzden betan güzel ilerleyip artıyorsa kanaman yoksa 1 2 hafta bekle ümidini kesme umutsuzluğa kapılma umarım sağ sağlim kucağına alırsın bebişlerini 🥰♥️💕😍

Canım sakın ani karar verme bende ilk gebe kaldığımda 8+3 haftalık olduğumda kalp atışını anca duyabildik , gebeliği öğrendiğimde 5+1 haftalıktı bu hafta içerisinde benim gittiğim bütün doktorlar o kadar acımasızdı ki sağlıksız gebelik kürtaj olman lazım kendini de mi düşünmüyorsun kalbi atmıyor işte kendini neden kandırıyorsun seninle mi uğraşacağım gel kürtaj işlemini yapalım beni tekrar tekrar uğraştırma demişlerdi istemiyorum dedim beklicem dedim ve kadın genç bir doktor gözümün içine baka baka ağlarak düşük yapıp geldiğinde göreceğim seni dedi inatla bekledim ki sağlıklı gebelikti betam çok güzel artıyordu bana o cümleyi öyleyen kadın doktora randevu bulup 8+3 te gittik ve gözünün içine baka baka muayeneye girdim ve kalp atışını bana ve eşime dinletirken gözümüze bakmayı geç yüzümüze bakamamıştı o yüzden betan güzel ilerleyip artıyorsa kanaman yoksa 1 2 hafta bekle ümidini kesme umutsuzluğa kapılma umarım sağ sağlim kucağına alırsın bebişlerini 🥰♥️💕😍
Ah ne güzel morel oldu bu bana benimde 6 haftalık dedi normal bebeği zor duyarken aklima takıldı radyoloji de baksin dedi oraya gidiyoruz pzrtside kadin dogum bir daha bakalim dedi ama o zmanda 7 haftalik anca olacak allak bullak durumdayiz

Ya ne acımasız konuşuyorlar. Tamam herkes yıpranıyor mesleki deformasyon falan filan da. Olası riskleri söyle düşebilir şöyle durumlar var. Bu tarihe kadar bekleyelim istersen, ama şu komplikasyonlar gelişebilir şöyle yap vs de bari. Saçma sapan cümleler ne gereksiz

6 haftada bu kararı vermek için erken değil mi? Ben vajinal muayene ile 6+4te duydum kalbinin sesini. Bazi kisiler daha gec duymuş. Gec dollenme de yasamis olabilirsiniz. Başlığı öyle yazmışsınız ki sanki daha önce kalbinin sesini duyup sonra duyulmamış gibi olmuş. Başka bir doktora gorunmenizi tavsiye ederim.

X