İkiz gebelikte kanama

mrvtk17

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2023
7
1
24
Merhaba
14 haftalik ikizlere gebeyim (tüp bebek) ayda en az 1 kere adet kanamasi görüyorum son kanamamdan sonra
1 haftadirda sürekli olarak kahverengi kanama ve leke şeklinde devam ediyorum bu durumu yaşayan var mi normal mi doktor birsey yok dinlen artarsa yada kirmizi olursa ara diyor ama korkuyorum yine de

Protestan iğne falan vermedi mi,başka bir doktora görünün bence perinatolojiye gidin

Bende ikizlerime 20. Haftalarda filan bende de kahve leke minicik arada oluyordum fakat bir kaç gün sürmüştü. Doktorum aynı sizin gibi kırmızıya dönmediği müddetçe korkmayın demişti. Tabi demesi kolay. Zor hareketler yapmayın fazla ayakta durmayın bol bol dinlenin 2. Trimester bitince insan bi söyle rahatliyor ikiz gebelik zor Allah yardımcınız olsun

16. Hafta bende yoğun bir kanama yaşadım progestan iğne ve fitil serumlar derken hastanede 4 gün yattım kan sulandırıcıları tamamen kestiler durdu şükür bir daha olmadı. 8. Hafta da kanama olmuştu iğneyle yine durduruldu 1 gün hastanede kaldım. 6. Hafta da lekelenme kahverengi oldu serum iğne verildi aynı gün geçmişti. Bol bol su içip yatıp iğne fitil kullanılmalı içerde aktif kanama alanı var mı yok mu o da önemli bende yoktu. Bol dinlenme ve yatarak geçiyor. Doktorunuz her ay kanama olmasının nedeni ne olarak söylüyor her ay olması biraz endişe verici olur sizin için insan korkar sürekli

Benim öyleydi
Çok zorlu geçirdim hamileliğimi yıllarca beklediğim bebeklerim için sevinemedim doğru düzgün..hemen hemen hergün lekeli kanama ile hastaneye koştuk ikizlerde olur dinlen dediler,işi bıraktım yattım olmadı yine de..
27+4 de doğurdum
Dikkat edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…