İkiz Çocuk Büyütmek

selam ikiz anneleri bişey merak ettim acaba sizlerin bebeklerniz kaç aylık doğdu benim kızlarım 8 aylık doğdular genelde ikizlerde erken doğum oluyomuş bu doğru galiba

seninki iyiymiş sevdacım benimkiler 29 haftalık doğdular... 40ları küvezde çıktı...

kızlar merhaba. benim de ikizlerim var. 3 yaşındalar biri kız biri erkek. bir de 7 yaşında ablamız var. :bbo: eminim paylaşacağımız çok şey vardır. :1yes2:

ne güzel bütün ikiz anneleri toplandık. selinnaz ben de aydınlıyım hemşerim.. senin ve diğer ikiz annelerinin mesajlarını bekliyorum....

sevgili ernur malum çocuklardan fırsat bulup kendimize zaman ayırmamız zor onun için bu site sayesinde birçok şey paylaşma imkanımız olacak inşallah:içelim: mesajlarını bekliyorum.bebişleri öpüyorum:emir_bebek: :emir_bebek:

merhabalar benimde ikizlerim var 4 yaşındalar 1kız 1erkek 8 yaşında ablamız var burda sizleri ğörünce çok sevindim fırsat buldukça görüşelim lütfen

merhabalar. çiğdem çouklarımızın yaş farkları hemen hemen aynı. benim de büyüğü kız 7 yaş. ikizler de 3.5. benimkiler çok kavga ediyor. ablamız da çok kıskanıyor. seninkiler de öyle mi? ben bazen ne yapacağımı şaşırıyorum.:bbo: inşallah burada bir çok şey paylaşırız ikiz anneleri olarak:içelim: :emir_bebek: :emir_bebek:

jasmin ve ernur benim de ikizlerim var.şu an 2 yaşındalar neler çektiğinizi anlıyorum.benim size bir sorum olacak benim kızlara terbiye vermekte zorlanıyorum.bana yardımcı olur,yaşadıklarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

bütün ikiz anneleri paylaşımlarınızı bekliyorum.ben zaten kadınlar kulübünü de ikiz eğitimiyle ilgili araştırma yaparken buldum.

merhaba!
benimde 7,5 yaşında ALP&EGE isimli ikizlerim var...tek yumurta.en değerli varlıklarım.her şeye değer,hiç hayatımda yüksünmedim,hiç bakımları zor gelmedi.bizler gerçekten bunu yaşayabildiğimiz için ne kadar şükretsek azdır..

teyzemın ıkız bebeklerı var daha 6 aylıklar bı kız bı erkek,felaket seyler cok yaramazlar ama bı okadar da tatlılar valla sana dıycegım tek sey sakın ol sabırlı ol cunku cok tatlılar yaaaA:):)

kaç aylıksın?işallah bu günleri hayırlısı ile atlatırsın.sonrada gülerek hatırlarsınçbizler gibi.....

firitolay daha öncede yazdım sana ikiz hamileliği çok zor allah yardımcın olsun.hiç geçmeyecek gibi gelecek ama geçecek canım.sonra onları büyütme telaşına düşeceksin.ben normal doğum yaptım.ama uzmanlar bu konuda ayrılıyor.bazıları kesinlikle sezeryan diyor,bazıları normal doğum yapabilirsin diyorlar.ama sonra araştırdım.normal doğumun riskleri daha fazla,ikiz gebeliklerde.bende allaha şükür bir sorun olmadı ama ben riske girme sezeryan yap derim.

biliyorum bu senin elinde değil.ikiz gebeliklerin çoğu sezeryanla sonuçlanıyor.ikinci bebek için risk daha fazlaymış.çünkü 1.bebeğin gelişini görüyorlar.ama 2.bebek popodan gelebilirmiş.bu da risk teşkil ediyor.

benimkinin biri erkek çift yumurta ikizi ama diğeri belli diil inşallah bi dahaki haftaya belli olur çok merak ediyorum bi oğlum daha var 10 yaşında allah inşallah birini farklı verir ama en önemlisi sağlıklı doğmaları :asigim:

merhaba canım. allah gönlüne göre versin. en önemlisi sağlıklı olmaları tabi ama inşallah diğeri de kızdır:emir_bebek::emir_bebek: bana önce iki erkek dedi doktorum . daha sonraki kontrolde kız olduğunu söyledi çok mutlu oldum. kendine iyi bak. diğerinin cinsiyeti belli olunca haber ver olur mu? öptüm

meraba ikiz anneleri benim ikizler 17 aylık oldular....
çok hareketliler yapma dediğin şeyi özellikle yapmaya çok meraklılar...
ikiz bebiş bekleyenlerimiz de var hayırlı sağlıklı doğumlar...
terbiye verme konusu gerçekten çok zor...

ikizlerimin olmasını çok istedim ama nasip olmadı çok güzel ikiz sahibi olmak allah olanlara saglık sıhhat versin arkadaşım

allah hayırlı birer evlat hayırlı birer insan olarak büyümelerini nasip etsin
saglıklı sıhhatli olsunlar ömürleri uzun olsun

merhaba benim de ikiz kızım var.şu anda birinci sınıfa gidiyorlar.ikiz büyütmek çok zor.helede benim gibi yardımcınız yoksa.zor günler di ama şimdide şükrediyorum.ikiz olduğu için.paylaşmayı öğreniyorlar birbirlerine destek,yoldaş olyorlar.başka çocuğa gerek kalmıyor bazı zamnlar oyun için falan.ikiz bebek annelerine tavsiyem.eğer yardımcıları yoksa ve deeşleri anlayışlıysa çoğu zaman ev işlerini aksattıkları için hiç üzülmesinler.ben bunlar için çok gözyaşı döktüm.hem çocuklarıma hem kendime hem eşime kötü günler yaşattım.o zaman lar tabi böyle internet nerdeee.anlayışlı arkadaş anlayışlı kayınvalide .bunlar çok önemli arkadaşlar.neyse artık geçti.şu anda onlar abla oldu.bitane daha kızım oldu.bir yaşında .tabi şimdi ona davranışlarımda daha tecrübeliyim.daha iyi bakıyorum.tabi ikizlerimde bana yardım ediyorlar.ammada uzun yazdım dimi.özür dilerim.

X