ikiz anneleri bebeklerinizin hareketlerini ilk ne zaman hissettiniz?

merit

minik mucizelerim
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2008
374
3
arkadaşlar merhaba,
ben bugün 16+3 oldum. henüz bebeklerimin hareketlerini hissetmedim. çok merak ediyorum ne zaman hissedeceğim, nasıl hissedeceğim, ikiz diye bizler daha önce mi hissediyoruz?
yaşadıklarınızı paylaşır mısınız benimle?a.s.

arkadaşlar merhaba,
ben bugün 16+3 oldum. henüz bebeklerimin hareketlerini hissetmedim. çok merak ediyorum ne zaman hissedeceğim, nasıl hissedeceğim, ikiz diye bizler daha önce mi hissediyoruz?
yaşadıklarınızı paylaşır mısınız benimle?a.s.

cnm 18 haftada hissettimmmmm oda çok az oluyordu şimdilerde daha net hissediyorumm

cnm 18 haftada hissettimmmmm oda çok az oluyordu şimdilerde daha net hissediyorumm
ayy ne güzel canım maşallah:nazar:
darısı başıma inşallah, korkuyorum endişeleniyorum neden anlayamıyorum ya anlayamazsam diye
ilk nasıl hissettin, yazsana biraazz:eek:

ayy ne güzel canım maşallah:nazar:
darısı başıma inşallah, korkuyorum endişeleniyorum neden anlayamıyorum ya anlayamazsam diye
ilk nasıl hissettin, yazsana biraazz:eek:

valla solcan yutmuş gibi hissettim içimde bişey kımıl kımıl sonrada damar atması gibi oldu şimdilerde daha net oluyor aynı şeyler

ben 18. hafta civarında özellikle ayakta yemek yaparken yani yorulunca karnımda iyice içerlerden hani hafif hafif kaşırsın ya cildini , yada şöyle diyim seyirme olur ya hani işte öyle bişiler hissediyordum.bağırsaklarımda hava dolaşıyor falan sanıyordum. doktorum sorunca da hareket hissetmiyorum demiştim iki hafta boyunca.meğer bunlar bebeklerimin şirin hareketleriymiş.ciddi manada ise 20. haftada "tekme" tabir edilen o "tok! tok!"diye vurmalarını iyice anladım.şimdi ise maşallah hem hareketlerini gün boyu hissediyorum,bazen dönüp duruyolar ayaklarınıfalan dayıyorlar karnımdan dışardan görülüyo. çok güzel bi duygu Allahım herkese yaşatsın inşallah.

aaah ah cok özledim o vurusları,kaymaları bi tatlıydı ki...keyfini cıkarın kızlar hiçbir seye benzemiyor cok güzel bir sey.simdi 9 aylıklar.allah size de hayırlısıyla kavusmak nasip etsin:emir_bebek::emir_bebek:

17. haftada hissetmiştim. ama herkesin aynı olmuyor. 20. haftalarında hissedenler var.

menekse bebişlerin cok tatlı masallah sıkasım geldi yanaklarını.cidden biz ne kadar sanslıyız ya cifte cifte.allahım esirgesiiiin.cok sükür allaha..

bende hala pek bırsey hıssetmıyorum kızlar.........:1no2:bazen ıncecık bır seyırmeler yada kıpırtılar oluyor o kadar.....hadı hayırlısı hepımız ıcın ne dıyeyım:Saruboceq:a.s.

bende 4 aylıkken 16-17. haftalarda hissetmiştim..
aynı içinde balık varmış gibi balık bir oraya gidiyor bir buraya.. yada kelebek kıpırtısı gibi derler ya aynen öyle sendede oluyor o kıpırtılar heyecanlanıyorsun..
zaten sonrasında hiç durmadılar her kontrolümde doktorlar değişiyordu asistan drlar çok hareketli bunla şimdi böylelerse doğunca çok işin var diyorlardı.. son aya kadar kıpır kıpı devam etti hep.. şimdi 5 aylıklar gözünüz korkmasın benim akıllı bıdıklarım çok yaramaz değil .. birazcık var oda her çocukta olması gerektiği kadar.

ben 18. haftaya girdim kızlar sizin dediğiniz gibi hissetmedim. sadece bazen ayakta durunca karnım geriliyormuş gibi oluyor. acaba o mu?

ben de 16.haftada ilk kıpırdanmaları hissetmiştim ama dönme gibi bir hareketti..17.haftadan sonra daha çok belirginleşti ama hep biri hareeket etti yani siz de öyle birsey olursa korkmayın(çünkü ben hep kötü seyler düşünüp korkuyordum hergün ultrasona girip bakmaya falan kalkmıştım)ama doktorum hareketli olanın diğerini sıkıştırdığını onun da o yüzden pek hareket edemediğini söylemişti yani YERı DARMIŞ :)

X