İkili Tarama Testi Sonucu

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
7.349
6.077
Kızlar iyi günler. iyisiniz inşallah.

Ben pazartesi günü ikili tarama testi vermistim. Kan almadaki danışman 14 Ağustosta sonuclar çıkar, doktorunuzu ararsınız o zaman demişti. Ama benim sonuclarım çıkmış. Doktora su an ulaşamadım ve çok merak ettiğim için sorayım dedim. Sonuclar böyle. Doktor ultrasonda bir sorun görmedi. Ense kalınlığı 1.1 ve burun kemiği pozitif yazdı sadece forma. Anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

Eklentiler

• IMG_2291.png
    IMG_2291.png
    64,2 KB · Görüntüleme: 536
Ense kalınlığı 3ten itibaren sıkıntı o da hep değil ama. Yanılma payları aşırı yüksek. Burun kemiğide oluşmuş yassı değil demek ki. Tahlilde iyi duruyor bence sorun yok sağlıkla gelsin ❤️
inşallah. takibimi yapan doktor biraz kafamı karıştırdı. %60 doğruluk oranı falan dedi telefonda. ama kan verdiğim gün %80 demişti.

doğumumu yaptıracak doktora attım sonucları bence gerek yok ama illa içiniz rahat edecekse fetal dna testi yaptırın dedi. ama sürekli sonuc bekleyip strese girmek de yordu beni açıkcası. yaptırmak istemiyorum.

inşallah. takibimi yapan doktor biraz kafamı karıştırdı. %60 doğruluk oranı falan dedi telefonda. ama kan verdiğim gün %80 demişti.

doğumumu yaptıracak doktora attım sonucları bence gerek yok ama illa içiniz rahat edecekse fetal dna testi yaptırın dedi. ama sürekli sonuc bekleyip strese girmek de yordu beni açıkcası. yaptırmak istemiyorum.
İşte ikiliyi bu yüzden yaptırmamıştım ben. Her biri kuşkulu konuşuyo insanın içi rahat etmiyor. İçin rahat etsin diye neden yaptırmanı istedi ki sorun yoksa? Rapor temizse temizdir🤔

Grafik olması lazım o da doktora gidiyor bu tek başına çok anlamlı değil maalesef
evet doğumu yaptıracak doktor da öyle söyledi ama bir sorun da görünmüyor bu değerlere göre dedi. zaten test sonuclarını gören doktorum da testler temiz bir sorun görünmüyor ama bu test güvenilir değil falan diyip daralttı bizi. pazartesi %80 doğru dediği teste bugün %60 diyor. anlamadım.

evet doğumu yaptıracak doktor da öyle söyledi ama bir sorun da görünmüyor bu değerlere göre dedi. zaten test sonuclarını gören doktorum da testler temiz bir sorun görünmüyor ama bu test güvenilir değil falan diyip daralttı bizi. pazartesi %80 doğru dediği teste bugün %60 diyor. anlamadım.
Yaptırana kadar mıymış tüm olasılıklar :)) bana da 80 civarı söylemişti doktor

grafik de böyle çıkmış yeni attı doktorun asistanı. doğumu yaptoracak doktoruma attım normal, sıkıntı yok dedi. daha önceden ikili test yaptıran ve tecrübesi olanlar, sizce sonuc nasıl?

Eklentiler

• 25DA7A00-D54F-4438-8238-4E139E698AB8.jpeg
    25DA7A00-D54F-4438-8238-4E139E698AB8.jpeg
    62,1 KB · Görüntüleme: 500
Kızlar iyi günler. iyisiniz inşallah.

Ben pazartesi günü ikili tarama testi vermistim. Kan almadaki danışman 14 Ağustosta sonuclar çıkar, doktorunuzu ararsınız o zaman demişti. Ama benim sonuclarım çıkmış. Doktora su an ulaşamadım ve çok merak ettiğim için sorayım dedim. Sonuclar böyle. Doktor ultrasonda bir sorun görmedi. Ense kalınlığı 1.1 ve burun kemiği pozitif yazdı sadece forma. Anlayan varsa yardımcı olabilir mi?
Selam fetal DNA yaptıracak mısın

X