İki senedir gebe kalamıyorum hormon testi istendi

mutlulukk1

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
104
10
24
İki senedir evliyim ve hamile kalamıyorum doktora gittim hormon testi istendi hormon testi verenler hormonlarda bir bozukluk varsa ne gibi bir tedavi uygulanıyor ?

İki senedir evliyim ve hamile kalamıyorum doktora gittim hormon testi istendi hormon testi verenler hormonlarda bir bozukluk varsa ne gibi bir tedavi uygulanıyor ?
İki sene geç bile kalmışsınız çok rutin bir kan testi. Ben gebelik düşünmeye başladığımda gidip vermiştim. Değerlere göre ilaç verilir, yine olmazsa rahim filmi çekerler, tüplere bakilir. Sizde herşey yolunda çıkarsa eşinizden sperm testi istenir.

Bence biraz ihmalkâr davranmışsınız.
Gebelik düşünmeseniz bile her evli kadın bence rutin kontrolleri yaptırmalı.
İlaç veya iğne tedavisi verecektir doktor.
Ama bence her ihtimale karşı hsg ve eşinizde sperm testi versin.

Hormon testiyle başlıyor sonrasında ilaç verir bir sorun varsa sonra rahim filmi ister mutlaka 2 sene olmuş sonra yumurta takipi eder aşılama yapabilir böylr böyle devam ediyor

Hormon testiyle başlıyor sonrasında ilaç verir bir sorun varsa sonra rahim filmi ister mutlaka 2 sene olmuş sonra yumurta takipi eder aşılama yapabilir böylr böyle devam ediyor
Kuzum sen hamiş kalmıssın tebrık ederımovulasyon grubumuzdan hatırlıyorum senı.neler yaptın bızde deneyelımsaglıkla al kucagına ınsallah

Sımdı mesajlarını gordum( kaybetmıssın cok uzuldum kuzum.yıne olur hıc uzulme.vucut bıkere kalınca dogurgan oluyor..en kısa zamanda yıne guzel haberlerı alırsın ınsallah

Kuzum sen hamiş kalmıssın tebrık ederımovulasyon grubumuzdan hatırlıyorum senı.neler yaptın bızde deneyelımsaglıkla al kucagına ınsallah
canım çok teşekkür ederim evet 2.aşılamamla bebeğim bana tutundu fakat salı günü kalbinin durdugunu öğrendim tutunması benimle olması için ugraştıgım meleğimi benden gitmesi ayrılması için uğraştım kürtaj oldum çarşamda 2ayda olsa kavuşamasamda bana bu duyguyu tattıran rabbime şükürler olsun

Sımdı mesajlarını gordum( kaybetmıssın cok uzuldum kuzum.yıne olur hıc uzulme.vucut bıkere kalınca dogurgan oluyor..en kısa zamanda yıne guzel haberlerı alırsın ınsallah
amin kuzum rabbim bekleyen isteyen uğraşan herkese bu duyguyu tattırsın daha fazla bekletmesin inşallah benim bu sefer tedaviye gerek kalmaz tek korkum bu hemen yine bebeğim olmasınu istiyorum sen naptın canım sürecin nasıl ilerliyor

En kısa zamanda yıne olacak bak görürsün..melegınlede ilerde kavusacaksın..kalbının durması genelde kan pohtılasması sorunu ıle bırlıkte oluyor,test yaptır kuzucum yenıden hamıle kalmadan once..oyle bır durum varsa kan sulandırıcı alırsın hamılelıgınde..Allahım en kısa zamanda acısını unutturup yenıde yasatsın sana

evet 1 ay sonra testi yaptırmamı söyledi doktorum ona göre yeni gebelikte başlıycak iğneye tek duam ve temennim o yönde çok beklemiştim çok üzgünüm

Ben bazen ara verıyorum bazen yıne denıyorum.dr ya hsg ya klomen dedı ama kararsızım once hangısını yaptırsam.evet yorucu surecler malesef daha omce hsg cekılır cekılmez kalmıstım,belkı ılk hsg cekılırım.elbet vardır zamanı mınnosların gelecegı bıze

tekrardan neden hsg istiyor kuzum hiç aşılama vs denemedin mi sen bana direk aşılamadan başlatmıştı ondada ümitli değildim tutma olasılıgı düşüktü fakat rabbim ol deyince oluyor

Peki hormonlar normal çıkarsa rahim filmimi çekilir?

tekrardan neden hsg istiyor kuzum hiç aşılama vs denemedin mi sen bana direk aşılamadan başlatmıştı ondada ümitli değildim tutma olasılıgı düşüktü fakat rabbim ol deyince oluyor
Kuzum ben myom amelıyatı oldum ,amelıyatımı yapan dr ben bızzat baktım tuplerde sorun yok dedı ama baska dr dedıko amelıyatlardan sonra ödem nedenıyle tüplerde yapısıklık olabılıyor bakmak lazım dedı.

Bende gebelik düşünmeden önce yumurtalıklarıma baktırdım alttab muayene ile bir de hormon testi . Sıkıntı yoktu 2. Ayımız. Siz ne kadar sürede gebe kaldınız ? Ben 1-2 ay daha olmazsa doktora gitmeli miyim film için yoksa erken mi olue

Ben Mayıs'ta test verdim Ekim'de hamile kaldım. Eşimde test verdi Mayıs'ta sorun yoktu. Ocağa kadar kalamazsan hamile rahim filmi çekeriz demişti doktorum.

Ben Mayıs'ta test verdim Ekim'de hamile kaldım. Eşimde test verdi Mayıs'ta sorun yoktu. Ocağa kadar kalamazsan hamile rahim filmi çekeriz demişti doktorum.
Çok şükür gerek kalmamış sağlıkla kucağınıza alın :) umarım benimde gerek kalmaz rahim filmibe 31 yaşındayım , hazirana kadar denerim olmazsa giderim doktora o zaman . Ama eşim de henüz sperm testi vermedi . Önce o gitsin

Daha 2 ay erkn. Bir gün durup bir gün ilişkiye girin Haziran gibi eşiniz sprem testi verir. Sizde rahim filmi cekinirsiniz.
Teşekkür ederim
Kaç yıllık evlisiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…