İki çocuk , ikinci evlilik düşüncesi, maddi durumu kötü diye istemeyen anne

İkiniz de satış danışmanısınız sanırım. Yani evlenip ancak ev geçindireceksiniz. Adam bir de kızlarına para yolluyorsa, hem ev masrafları hem kızınız sizin üzerinize kalacak muhtemelen. İyidir hoştur bilemem. İkinizin de ilk evliliği olsaydı birlik olup her şeyi yaparsınız derdim ama o durumda değilsiniz. 2. Evlilikte en azından sadece kendiniz ve kızınız için çalışmanız gerekecek şekilde tercih yapmalısınız bence.

Anneniz SONUNA KADAR HAKLI. 2. evlilikte riskleri minimize etmeye yönelik davranmanız gerekirken 20lik yeni yetme gibi seviyorum tarzı mantıksız bir karar almak üzeresiniz. Hayatında mali olarak bir noktaya gelememiş çulsuz bir adamla işiniz ne? Şu yaşa dek kör topal bir evi olmalıydı en basitinden. Bir kadın olarak sonsuza dek kira ve fatura ödeyemezsiniz, fiziksel gücümüz ve fıtratımız buna müsait değil. İyi bir adam demişsiniz, iyi bir adamı hiçbir kadın 2 kız cocuguna rağmen boşamaz. Bunuda unutmayın.
Belki de adam kadını boşamıştır? Her boşanmış erkek gördüğümüzde de , ya kesin bunda bir sorun varda kadın bunu boşamış diye düşünmek bence yanlış

Herkes zengin değil olmak zorundada değil. Standart belirlerken sadece maddiyat mi geliyor aklına? Herkes dengiyle olmalı. Ikiside çalışıyor ve çocuklarda büyümüş gayette düşünebilir evlenmeyi.
Burda herkes konuyu kendi bakış açısından yorumluyor bende tabiki ve evet maddiyat benim için önemli bir standart . Ben şahsi olarak belli bir ekonomik gelire ve birikime ulaşmamış adamla evlenmem . Sen veya bir başkasının standardı bambaşka olabilir.

Belki de adam kadını boşamıştır? Her boşanmış erkek gördüğümüzde de , ya kesin bunda bir sorun varda kadın bunu boşamış diye düşünmek bence yanlış
Haklısınız ama inanın çok çok düşük bir ihtimal yüzde 10 falandır . Evli erkekler genel olarak akıllarına biri girmemişse anlaşamıyoruz şu bu sebeplerden dolayı bosanmaz evi çoluğu çocuğu toparlayan emek vermek zorunda olmadığı kolayca sekse ulaşabildiği biri var evde çünkü .Ortadoğu ülkesinde yaşıyoruz Türk kadını kendine yapistirilacak etiketten çok korkan, konfor alanını çok seven ve herşeye tahammül getirebilen bir yapıda. Çocuklu bir kadının bizim toplumumuzda boşanma kararı alması ve uygulaması inanılmaz zor bir süreç . Tüm bunları göze alarak boşanmış ise o adam benim için soru işareti olur ,tabi tanımak lazım dediğiniz gibi işler tersten vuku bulmuş olabilir .

Son düzenleme:
Burda herkes konuyu kendi bakış açısından yorumluyor bende tabiki ve evet maddiyat benim için önemli bir standart . Ben şahsi olarak belli bir ekonomik gelire ve birikime ulaşmamış adamla evlenmem . Sen veya bir başkasının standardı bambaşka olabilir.
Bana sorsan ben de evlenmem : ) ama belli gelire sahip olan biriyle evlenmek standartı düşürmek olmuyor standartı belirlemek sadece parayla ilgisi yok. Buradaki meselede senin benim standartım değil, konu sahibinin hayatı : )

Bana sorsan ben de evlenmem : ) ama belli gelire sahip olan biriyle evlenmek standartı düşürmek olmuyor standartı belirlemek sadece parayla ilgisi yok. Buradaki meselede senin benim standartım değil, konu sahibinin hayatı : )
Konu sahibine göre yorum yapamam konu sahibi değilim :) hadi konu sahibine göre olsun diyelim basit bir hesap yapalım konu sahibi 50 bin alıyor diyelim bu adamda 50 alıyor. Aynı eve girince adam nafaka ödediğinden dolayı o maaş 50 kalmaz, kiranın bir kısmına yardım, elektrik su faturaya yardım derken adamda para kalmayacak. Konu sahibi haliyle kendi cebinden cıkaracak ne için? başkasının cocuguna verilen nafaka için. Tek başına yaşasa o 50 bin sadece kendine ve kızına kalır lakin bu durumda 3-4-5. ortak var. Haliyle alım gücü 3/5 oranında azaldı ve standart Görmüş oldugun gibi düştü. Manevi şeyleri standart sayamam(sadakat merhamet vs) olması gereken şeyler. Sandalyenin 4 bacağı var diye standartları sağlamış olmuyor sandalyenin işi bu çünkü. Ha bu arada ilk evliliği olsa böyle konuşmam .

Mesleğide benim gibi satış danışmanı.

Her şeyden önce maalesef sizin mesleğiniz yok. Meslek, genellikle belirli bir eğitim, bilgi ve beceri gerektiren, uzun süreli olarak yapılan ve kişinin hayatını sürdürebilmesi için gelir elde ettiği bir alandır. Meslek, kişinin uzmanlaştığı, kariyer olarak benimsediği alandır. Örneğin, doktorluk, öğretmenlik, mühendislik birer meslektir.
Birkaç sene sonra yaşlandığınız için işsiz kalmanız kıvvetle muhtemel. Zira birkaç marka, satış danışmanı olarak genç ve dinamik insanları tercih ediyor. Ben eş seçerken, hele ki bakımından sorumlu olduğum ergenliğe girmek üzere olan bir kız çocuğum varsa bu kadar bu kadar bilinmezlerle dolu tehlikeli bir geleceği seçmezdim.

Konu sahibine göre yorum yapamam konu sahibi değilim :) hadi konu sahibine göre olsun diyelim basit bir hesap yapalım konu sahibi 50 bin alıyor diyelim bu adamda 50 alıyor. Aynı eve girince adam nafaka ödediğinden dolayı o maaş 50 kalmaz, kiranın bir kısmına yardım, elektrik su faturaya yardım derken adamda para kalmayacak. Konu sahibi haliyle kendi cebinden cıkaracak ne için? başkasının cocuguna verilen nafaka için. Tek başına yaşasa o 50 bin sadece kendine ve kızına kalır lakin bu durumda 3-4-5. ortak var. Haliyle alım gücü 3/5 oranında azaldı ve standart Görmüş oldugun gibi düştü. Manevi şeyleri standart sayamam(sadakat merhamet vs) olması gereken şeyler. Sandalyenin 4 bacağı var diye standartları sağlamış olmuyor sandalyenin işi bu çünkü. Ha bu arada ilk evliliği olsa böyle konuşmam .
Ne kadar da iyimsersin 😂 memur 50 bin almıyor. Taş çatlasın 20 bin alıyordur. 20 de adam alsa 40. Nafakada verse 30-35 bin. Ev de yok. Bu şartlar altında çocuksuz evlenen ilk evliliğini yapan bireyler bile ciddi sorun yaşar. Yokluk maddi problem her şeyi bozar

Ne kadar da iyimsersin 😂 memur 50 bin almıyor. Taş çatlasın 20 bin alıyordur. 20 de adam alsa 40. Nafakada verse 30-35 bin. Ev de yok. Bu şartlar altında çocuksuz evlenen ilk evliliğini yapan bireyler bile ciddi sorun yaşar. Yokluk maddi problem her şeyi bozar
Daha net anlaşılması açısından maaşı 50 bin tuttum yoksa zaten konu sahibininde namzet beyefendininde mali durum fena bence de :mapus:

Yeniden evlenecek olanların ilk kriteri vicdanlı,merhametli ve çok aşık, sadık birinin olması (bunda maalesef emin olmak zor)ikinci kriter ise zengin olması eğer iki kriter yoksa maceraya atilmanin âlemi yok.Hele bu devirde kira borç harç ugrasacaksan otur baba evinde .....Anneniz haksız değil üstelik kızınızın fikrini aldınız mı? psikolojik olarak hazır mı ?? Evlat varsa öncelik her zaman çocuklar olmalı.Hayal dünyasında yaşamanın alemi yok düşüş kötü oluyor sonra......
ben de size katılıyorum

Samanligi seyran etmeye mecaliniz var mı ? Adamın sonuçta 2 çocuğu var sizin de iki çocuk var aldığınız paralarla illa ki onlara da bakmak zorundasiniz. Oğlan babaya gitse de düğünü derneği harçlığı olacak keza adamın da çocuklarına karşı sorumluluğu var. Evi ortak aldınız peki ya o 4 çocuk ?

Benim için en önemli kriter Kızınız , henüz çok küçük bu adamla aynı eve koyacak kadar güveniyor musunuz ? Bu konuları çok çok detaylı düşünün derim. Hakkınızda hayırlısı olsun.
ilk cümlenize bayıldım özellikle. ne güzel yorumlar okuyorum bu konuda, ve resmen başka söze gerek kalmıyor

umarım hem bu bayana, hem diğer bayanlara örnek olur, tavsiye olur yani hepsi.

hayal dünyasında oluyor, çoğu kişi ama yanlış anlaşılmasın da anne olmadığım halde diyorum anne olan insan, önce cocugunu dusunmelı. kendı cocugunu maddı manevı rıske atacak adımlar atmamalı. evet bır gun o cocuk , anne babanın kıymetını bıle bılmeyecek belkı ya da yuvadan ucup gıdecek , benım hayatım ne oldu dıyecek belkı anne olarak ama annelık de boyle bırsey degıl mı, kendınden once bır baskasını dusunmek....

ben eve gırınce, once kedımı kucaklıyorum sevgı verıyorum mamasına falan bakıyorum. kaldı kı annelık ıle kıyaslama olamaz asla.

Ben açıkçası zengin koca merakına karşıyım. Ama burda mesele zenginlik değil, asgari düzeyde geçinebilecek bir durumun dahi olmayışı. Satış danışmanı diyorsunuz asgari ücrettir, hadi belki bir tık üstü olsun. E bu adam kira mı ödeyecek, çocuğuna nafaka mı verecek yoksa evinizi mi geçindirecek? Sizin çalışmama ihtimaliniz zaten yok bu matematikte. Kazandığınızı çocuklarınıza harcayacağınıza adamın evini geçindirmek için çalışacaksınız.

Bu hikayede bir aşk veya sevgi yok, e mantık da yok. En azından birinin olması lazım evlenmek için. Sizin tek motivasyonunuz iyi bir insan buldum baba evindeki sığıntılıktan kurtulayım düşüncesi ama daha büyük sıkıntı yaşamanız muhtemel. Bu adam hayattaki son şansınızmış gibi telaş etmeyin, dua edin, hayırlısını isteyin. Siz ve çocuğunuz için daha iyi bir yol mümkündür gibi geliyo
aynen iyi birini buldum
baba evinde yaşamayım

bu dusunceler ıle cıkılan bır yol. maddıyatcı bırı olmadım ama gun geldı en ıyı kurumda calısan esım, ıssız kaldı ve ben evı gecındırdım aylarca. allahtan evı vardı, ustelık benım cocugum yoktu ılk evlılıkten, ıkıncı evlılıkten de yok ama buna ragmen hayatım ıcın kaygıya kapıldım ıssız kalmaktan korktum falan.

yanı demem o ki; iki asgari ücret, kirada evler, 4 tane cocuk... bunlar nasıl olacakkkk bu sekılde. ha bu sekılde aıle gecındıren ınsanlar var mı var elbette ama neden bu mucadeyele gıreceksınız kı, madem kı bir evlılıgı secme hakkınız var , o zaman ıyı dusunup ve kendınıze bazı ucuk olmayan ama gereklı krıterlerı koyarak yapın yenı evlılıgınızı. mevzu maddıyat degıl, hayatın gerceklerı

Herkes zengin değil olmak zorundada değil. Standart belirlerken sadece maddiyat mi geliyor aklına? Herkes dengiyle olmalı. Ikiside çalışıyor ve çocuklarda büyümüş gayette düşünebilir evlenmeyi.
2 asgari ücret,

evlenme yasında bır erkek cocuk, evlenme yasında bır kız cocuk, evlenmıs ama gelecegı bellı olmayan bır kız cocuk, ergenlıkte olup bır hayat bekleyen bır kız cocuk...

bu ıkı ınsan nasıl yetısecek bunlara, hem de kıra oderken. ozel sektorde bırı ıssız kalsa, kıra bıle zor odenır su ortamda

ayrıca aıle bırlıgı kurulmus bır duzen olsa, ıkı taraf da ugrassa tamam. yenı bır bırlık kurulacaksa, neden rıskler alsın kı. hayatta zaten rıskler varken bıle bıle lades demeye gerek yok bır yastan sonra ozellıkle.

katılıyorum 20-30 alır en fazla . hadı yuksek memurluk olsun ogretmenlık ya da hemsırelık 40 cıvarı ancak.

asgarı ucret ya da uzerı maxımum 30 maas desek.

cocuklara nafaka odeyen bır baba, evlenene odemıyor dıyelım dıgerıne oder. ki nafaka arttırım davası dıye bır sey var, eskı esı dava acınca, 10 bile oduyor babalar. kendı esım oduyor, ordan bılıyorum . yanı adam kirada olacak, yenı ev kuracak, esyalar alacak, nafaka verecek... maastan bırsey kalmadı ki adamın, kadın calısmak zorunda evın ve kendı cocugunun tum masrafları ıcın.

İki çocugum, boşanalı 2 yıl oldu , oğlan 21 yaşinda babanin yanina yerleşmeye hazirlaniyor.Ben ailemle yasiyorum çok zor oluyor.Sığıntı gibi. Anlayışli bir aile degil.Kızım 10 yasinda evlenirsem yanima alıcam.38 yasindayim.Aynı iş yerinde birisiyle tanistim 5_6 ay oldu.Oda boşanmiş iki kızı var.Kızlarinin birisi evli diğeri annede.Evi yok.Arabasi var.Bir birikimi falan yok.Mesleğide benim gibi satış danışmanı.Ailesiyle tanistirdi , kızlariyla tanistik, hep evlilik üzerine konusmalar yapıyoruz.Bugün gelin desem gelicek ama ben seneye yazın gibi bir süre verdim biraz daha tanimak istiyorum.Anneme açtım konuyu bir aç k.. den kurtuldun başkasinimi buldun dedi.Durumu iyi olsun , calismak zorunda kalma en azindan bir evi olsaymis evinde otursaydin , sen zaten çok çektin ilkinde falan bir seyler diyor.Beyefendiye ailesine de çok ısındım beb iyi insanlar şimdilik değer veriyor bana evlenince ne olur bilmiyorum.Herkese her aileye hemen ayak uydurabilecek bir yapım yok, sevemiyorum kolay kolay. Bilemiyorum kızlar maddi sıkıntı yaşayıbca evliligimize yansırmı yada evi barkı olanla başka sorunlar yasiycam belkide ne zor bir işmiş.

Sizin eviniz, birikiminiz var mi? Beni yanlis anlamayin ama sizden daha iyi durumda olan biri neden sizi tercih etsin mesela? Yani adamin meslegi, maddi anlamda birikimi, gayrimenkulu olan biri neden cocuklarinin rizkina bir baskasini ortak etsin mesela? Annenizin bu konuda fikri nedir? Buradan bakinca sartlariniz esit gorunuyor ama gunumuz sartlarinda zorlanir misiniz evet zorlanirsiniz. En onemli nokta kiziniz var onceliginiz bu olmali. Annem boyle dedi, ben ailesini sevdim gibi nedenlerle bir evlilige karar verilmez. Once bir taniyin.

X