İdrar yolu enfks.

Deryaderyaderya536

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2019
477
461
35
merhaba arkadaşlar oğlum 4.5 aylık 1 hafta önce az idrara çıkma şikayetiyle tahlil yapıldı ve idrar yolu enfeksiyonu olduğunu öğrendik..iğne kullandık tekrar idrar verdiğimizde enfeksiyon temizlenmiş dedi doktor...üzerinden bir hafta geçti ama oğlum hala çok az idrara çıkıyor ..sizce nedendir ne yapmam gerek çok üzülüyorum..bu arada böbreklere zarar gelmemiş enfeksiyondan

Doktor ilaç disinda herhangi bir tavsiyede bulunmadı mi?
Mesela ben gittiğimde bol ılık su iç demişti. Bu belki bebekler için de geçerlidir ama bebeğiniz 4,5 aylıkmış.

Hayır suyu az az verebilirsin dedi..ama hala idrarı az sizin düzeldimş

Ben bunu kronik olarak yaşamıyorum ama yaz kış fark etmeksizin yaşadığım dönemler oldu. Bol ılık su tavsiye etmişti dotktor ilacın yanında. Bir de vücudumu sıcak tutmami söylemişti. Bebeğiniz ağlıyor mu peki ? Yani acısı falan var mı yoksa sadece idarari mi az

İdrarı az canm
Ben bunu kronik olarak yaşamıyorum ama yaz kış fark etmeksizin yaşadığım dönemler oldu. Bol ılık su tavsiye etmişti dotktor ilacın yanında. Bir de vücudumu sıcak tutmami söylemişti. Bebeğiniz ağlıyor mu peki ? Yani acısı falan var mı yoksa sadece idarari mi az
Enfeksiyon vardı geçti ama haşa idrar az

İdrarı az canm

Enfeksiyon vardı geçti ama haşa idrar az

Pardon anladım şimdi 🙈 ben enfeksiyon kaptigimda da sürekli tuvalet ihtiyacı hissediyordum. Şimdi normalde döndüm tabi. 1-2 bardak su içsem yarım saat geçmeden tuvalet ihtiyacı hissediyorum. O konuda su çok etkili.

merhaba arkadaşlar oğlum 4.5 aylık 1 hafta önce az idrara çıkma şikayetiyle tahlil yapıldı ve idrar yolu enfeksiyonu olduğunu öğrendik..iğne kullandık tekrar idrar verdiğimizde enfeksiyon temizlenmiş dedi doktor...üzerinden bir hafta geçti ama oğlum hala çok az idrara çıkıyor ..sizce nedendir ne yapmam gerek çok üzülüyorum..bu arada böbreklere zarar gelmemiş enfeksiyondan
Benim yegenimde yaşadı. Tedavi gördü 1hafta ve geçti. Tekrar hemen idrari az olması başka sebep olabilir. Çocuk ürolojisi ile gorusebilirsiniz. En sağlıklı bilgiyi vereceklerdir.

Hayir ben böbreğinde sorun var diye demedim. Sünnet durumu gerekebilir yada neden az işiyor, ürologlar daha cok yardımcı oluyorlar. Enfeksiyon olması demek hemen böbreği zarar göreceği anlamina gelmez ki.
Çok saol..ben bönreklerine bişey olur diye korkuyorum canm sünnet tavsiye etti doktorumuz olucaz önümüzdeki hafta ama neden az idrr yağıyor bilmiyorum

Çok şükür böbrekler zarar görmemiş pine smart diye bir bebek bezi var enfeksiyon durumunda erken tanıda yardımcı oluyor bir bak bence

İdrar yolu enfeksiyonu çok sık kendini tekrarlar ve hatta bazı çocuklarda kronik hale gelebilir. Çocuğunuzun altını ıslak bırakmayın sık sık silin temizleyin ki enfeksiyon nüksetmesin. Yetişkinlerde bol bol su önerilir genelde bence çocuga da sık sık su içirin. Hala enfeksiyon olsaydı idrar yaparken ağlardı ve kesik kesik yapardı çişini. Zaten çok küçük enfeksiyonları vücut kendi toparlıyor. Enfeksiyonun kaynağını öğrenin genelde soğuktan veya temizlik hatalarından olabilir. Tabi sünnetsizlikten de olabilir. Geçmiş olsun.

Merhaba benim 5.5 aylık bebeğimde de idrar yolu enfeksiyonu çıktı.. Şikayetimiz idrara az çıkma, iştahsızlık ve meme reddi.. Sizin sorununuz ne zaman nasıl düzeldi acaba? İdrarı normale döndü mü

Merhaba benim 5.5 aylık bebeğimde de idrar yolu enfeksiyonu çıktı.. Şikayetimiz idrara az çıkma, iştahsızlık ve meme reddi.. Sizin sorununuz ne zaman nasıl düzeldi acaba? İdrarı normale döndü mü
İğneleri kullandık ve enf geçti yaklaşık 1 hafta sonrada şikayetleri azaldı ama doktor sünnet tek çözüm dedi tekrarlar dedi enf. 6 aylık iken sünnet oldu yavrum sonrasında rahatladık sukur

X