İdrar yolu enfeksiyonu

nimolik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2023
3.639
4.708
28
Merhaba kızlar ben 4 aylık hamileyim. Evlendiğim ilk günden beri geçmeyen enfeksiyonum var. Balayından sonra oldu. Bide ilişki sonrası ertesi gün oluyor ve 2 3 gün sürüyor. Bol su içiyorum. Lökositim geçen enfeksiyon olduğumda 12 çıkmıştı. O gün bol su içmiştim bide doktor şase verdi onu içtim. Geçtiğini sanmıştım ama geçmemiş 2 gündür yine yanmam var. Yarın zaten kendi doktoruma gideceğim diye bugün gitmedim hastaneye. Belki eşim gelince giderim. Nasıl geçireceğimi bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

O baktırdı onun sonuçlarında sorun çıkmıyor ama benimki tekrarlayıp duruyor

Eşinizden geçiyor olabilir mi ? Enfeksiyon. Benimde var enfeksiyonun ama ben suyu az içip kafein çok tüketirim.

O baktırdı onun sonuçlarında sorun çıkmıyor ama benimki tekrarlayıp duruyor

Hamileyken bende de olmuştu başlarda, doktorum ilaç vermedi, bol su içtim ben. Farkettim ki, prezervatif kullanmadığımızda oluyordu, eşimde yoktu enfeksiyon.

Günlük ped, peçete koymayın akıntı için, vajina hava almadığı için enfeksiyonu tetikliyor.

Ben bol su içtim, çalışmıyordum bütün gün 4-5 kere değiştiriyordum iç çamaşırlarımı. Yüksek ısıda yıkayıp ara kısmı ütülüyordum. Pamuklu olması önemli tabii. Bunlara dikkat ettikten sonra geçmiş ve tekrarlamamıştı. Geçmiş olsun

İnşallah benimde geçer. Dediklerinizi uygulayacağım teşekkür ederim

Eşimle beraber üroloji doktoruna gittik. Salı günü idrar testi vermiştim. Lökosit 14, bir tane bakteri 46 çıkmıştı. Eşimin test vermesine gerek yok dedi doktor. Enfeksiyon geçene kadar ilişki yasak dedi. İdrar kültürü verdim. Aksef diye bir antibiyotik verdi akşam başlayacağım 12 saatte bir içiliyor. İdrar kültürünü de hem kadın doğuma hemde ürolojiye göstereceğim. Eğer benim gibi sürekli tekrarlayanlar varsa bilgilendirmiş olayım

Kızlar merhaba bende gebelik yok ama istiyorum pcos var bende ilişki sonrası idrarda yanma oldugu icin idrar.kültürü verdim sonucta 10.000 bakteri üremesi saptanmıştır yazıyor bu ne anlama geliyor bir bilginiz var mı

Benim idrarımda bakteri üremesi rastlanmadı şükür bence siz iyi bir üroloji doktoruna gidin size antibiyotik başlatsın. Pcos içinde kadın Doğum doktoruna gidin. Adetleriniz düzensizse onu düzenlesin. Eğer tedavi lazım derlerse Klomen ve çatlatma iğnesi tarzında tedavi uygularlar.

Teşekkür ederim canım kadın doguma gidiyorum daha yeni pcos teşhisi konuldu ve idrarımda yanma oluyor deyince idrar kültürü istedi işte tedaviye başlayacağız inşallah

merhaba enfeksiyonlu bir sekilde hamile kalabildiniz mi benimde suan emfeksiyonum var hap ve şaseye basladik. tekrar vericem kontrol edilmezse idrar kulturu vericeksin dedi doktorum.

merhaba enfeksiyonlu bir sekilde hamile kalabildiniz mi benimde suan emfeksiyonum var hap ve şaseye basladik. tekrar vericem kontrol edilmezse idrar kulturu vericeksin dedi doktorum.
Tüp bebekle hamileyim ben. Enfeksiyon etkiliyor muydu gebe kalmamı bilmiyorum ama belki etkiliyordur

Teşekkür ederim canım kadın doguma gidiyorum daha yeni pcos teşhisi konuldu ve idrarımda yanma oluyor deyince idrar kültürü istedi işte tedaviye başlayacağız inşallah
Ben şimdi antibiyotik kullandım inşallah lökositim düşmüştür bi daha da olmam

Tüp bebekle hamileyim ben. Enfeksiyon etkiliyor muydu gebe kalmamı bilmiyorum ama belki etkiliyordur
etkiliyor canim. bende kalamiyorum tam yumurtlama donemimde yukseliyor enfeksiyonum. bu yuzden bende tup bebege gecicem. enfeksiyon icin hangi birime gittiniz idrar kültürü vermek icin

etkiliyor canim. bende kalamiyorum tam yumurtlama donemimde yukseliyor enfeksiyonum. bu yuzden bende tup bebege gecicem. enfeksiyon icin hangi birime gittiniz idrar kültürü vermek icin
Ben ürolojiye gittim ama kadın doğum da isteyebiliyormuş idrar kültürünü. Bende pcos olduğu için enfeksiyon etkiliyor mu dşye düşünmemiştim.

Daha doğurmadım ama tekrarladı maalesef. Şu an tekrar ilaç kullanıyorum

Szde kültürde hangi bakteri ürüyor
Normalde kültüre iki kere baktırdım birinde bişey çıkmadı. Şimdide tekrar baktırdım çünkü kum göründü idrarımda. Şuan böyle kültürüm.

Eklentiler

• IMG_0990.png
    67,8 KB · Görüntüleme: 113
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…