idrar yaptıktan sonra

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
ya afedersiniz bi şey sorcam idrarımı yaptıktan sonra sanki hepsi çıkmamış gibi oluyor daha wcden çıkr çıkmaz da bir zerre çıkmış gibi oluyor.sık sık geliyor ama tuvalete gittiğimde gelmiyor.tutamayacak gibi bile oluyorum ama sonra tuvalete gittiğimde beklenen kadar olmuyor.cumartesi doktora gittim ama bu durumu söyleemeyi unutmuşum perşembe boşum o zaman giderim ama sizin de öyle oluyor mu?ay çok kötü.iyi hamilelikler...:1hug:

hemen hemen aynısını bende yaşadım ve idrarım çok kötü kokuyordu meğerse çok kötü bir şekilde idrar yollarımda iltihap oluşmuş hemen idrar tahlili yaptır ben antibiyotik kullandım canım

geçmiş olsun

canım idrarda koku falan yoksa önemli değil,25 haftalıksın bunlar normal
bundan sonra daha da artacak,endişe etmene gerek yok.

hayır bu derece olması normal değil evet 7.aydan sonra daha sık tuvalete çıkacaksın canım ama öyle patlayacak gibi oluyorsan ve gittiğinde 2-3damla idrar varsa ,
tuvaletten çıkıp 5dk sonra tekrar tuvalet ihtiyacı hissediyorsan,

bu kadarı normal değil hem hamileyiz tatlım herşeyi araştırmak zorundayız ihmal etme,idrar yollarındaki iltihap erken doğuma bile neden oluyor dr söyledi

idrar yollarında bi enfeksiyon riski olabilir bi idrar testi yaptırmalısın seda arkadasımızın dedğine tamamen katılıyorum
gebelikte enfeksiyon riski artıyor
ve senin anlatmandan sunu anladım
galiba kum var sende çünkü aynısını bende yaşadım
koku yok ama tarif ettiğin gibi
antibiyotikle geciyor ama ben gebe değildim o zaman sen kullanamzsın dr git ihmal etme önemli bi şikayet cünkü
şimdiden geçmiş olsun

betülcüm,kokusunda ve renginde bir farklılık yoksa çok dert etmene gerek yok,ben 19 haftalık hamileyim amm aynı durum bende de var,idrar tahlilimi 2 gün önce yaptırdım,bir sorun yok çok şükür,zaten sende dr.a gidecekmişssin,sormayı unutma bu sefer ,ama stres de yapma dr.a gidene kadar,bu arada laboratuar teknisyeniyim canım,az çok anlarım bu işlerden,endişe etme.

ya arkadaslar bendede oldu bi dönem sürdü ve geçti şimdi sadece özellikle geceleri wc ye gidip geldikden sonra yatarken acı hissediyorum böbreklerimi hissediyorum sanki zonkluyo sizce bu neden oluyo

ya arkadaslar bendede oldu bi dönem sürdü ve geçti şimdi sadece özellikle geceleri wc ye gidip geldikden sonra yatarken acı hissediyorum böbreklerimi hissediyorum sanki zonkluyo sizce bu neden oluyo

canım bol bol su iç,böbreklerinde ayrı varsa mutlaka git dr.a bir idrar tahlili yaptır,kum olabiilir,idrar yoğunlıuğu artmıştır varsa eğer,suyu ihmal etme sakın,geçmiş olsun canım.

canım bol bol su iç,böbreklerinde ayrı varsa mutlaka git dr.a bir idrar tahlili yaptır,kum olabiilir,idrar yoğunlıuğu artmıştır varsa eğer,suyu ihmal etme sakın,geçmiş olsun canım.

cnm hayatımda hiç içmedigim kadar su içiyorum zaten agzım kuruyo hatta dududaklarım çatlıyo soğukdan gerçi ama ne biliyim geceleri çok oluyo acaba tuvalet ihtiyacına sıkışmamdan kaynaklanıyo olabilirmi:CüvCüv:

benisec canım tuvalate sıkışmaktan olduğunu sanmıyorum,sen ihmal etme olur mu dr.a gidince mutlaka idrar tahlili yaptır için rahat olsun,bünyemiz çok değişti,arada ağrılarımız olacak tabi,benimde belim mi kalçammı tam olarak isimlendiremiyorum bazen çok ağrıyor,ama bunlar normal şeyler,daha neler olacak kim bilir doğurana kadar,sağlıklı doğsunlarda sorun değil,herşeyi kendimize stres yapmaya gerek yok,bunlar doğal şeyler değil mi?

benisec canım tuvalate sıkışmaktan olduğunu sanmıyorum,sen ihmal etme olur mu dr.a gidince mutlaka idrar tahlili yaptır için rahat olsun,bünyemiz çok değişti,arada ağrılarımız olacak tabi,benimde belim mi kalçammı tam olarak isimlendiremiyorum bazen çok ağrıyor,ama bunlar normal şeyler,daha neler olacak kim bilir doğurana kadar,sağlıklı doğsunlarda sorun değil,herşeyi kendimize stres yapmaya gerek yok,bunlar doğal şeyler değil mi?

evet cnm ondan zaten ilk burda sizlere soruyorum benle aynı sorunu yaşayanlar varsa doktora hiç söylemiyorum bile ama bunu gidince söyliyim bakalım cuma gidicem inş birde bende karnımın alt kısmında tam orta yerinde acı gibi bişeyler oluyo geçiyo bilmiyorumki bebek hareketimi yoksa anlamadım ama bebek o kadar aşagıda değil dimi belki kas hareketidir bebek hareket ettikçe kasılıyodur bilgin varmı;?:CüvCüv:

idrar yolu enfeksiyonu olabilir bence bi idrar kültürü yaptırmalısın canım.. inş yokturda hani baştan teşhis..yada bebeğin mesaneye fazla baskı yapıyor annesi :KK66:

evet cnm ondan zaten ilk burda sizlere soruyorum benle aynı sorunu yaşayanlar varsa doktora hiç söylemiyorum bile ama bunu gidince söyliyim bakalım cuma gidicem inş birde bende karnımın alt kısmında tam orta yerinde acı gibi bişeyler oluyo geçiyo bilmiyorumki bebek hareketimi yoksa anlamadım ama bebek o kadar aşagıda değil dimi belki kas hareketidir bebek hareket ettikçe kasılıyodur bilgin varmı;?:CüvCüv:

canım rahim büyüdükçe kasılmalar artacaktır ağrının nedeni bu sanırım.

bende de o ağrıdan oluyordu.drye sordum yalnız başına ise normal dedi.ama kanamayla falan birlikteyse o zaman sorun dedi.
mesaj yazan arkadaşların hepsine teşekkürler...durumum biraz düzeliyo gibi.okulda tuvalete gidemeyince kjendini biraz topladı.inşallah düzelir.:sm_cool::1hug:

bende de o ağrıdan oluyordu.drye sordum yalnız başına ise normal dedi.ama kanamayla falan birlikteyse o zaman sorun dedi.
mesaj yazan arkadaşların hepsine teşekkürler...durumum biraz düzeliyo gibi.okulda tuvalete gidemeyince kjendini biraz topladı.inşallah düzelir.:sm_cool::1hug:

arkadaşlar son 3 gündür sol böbregimi hissediyorum özellikle geceleri wcye gidip geldikden sonra yatarken yürürken hisediyorum sizce neden oluyo sol boşlugumda agrım var üşütmüş olabilirmiyim?senağlama

kızlar bu durum hamileliğiniz boyunca devam ediyor.ben 32 haftamdayım ve hala oluyor hatta dahada sıklaştı diyebilirim.bebek aşağıya baskı yaptıkça artıyor bu şikayetler.olsun anapalım bebeklerimiz sağlıklı solunlarda varsın olsun wcden ayrılmayalım :::)))

X