İçimi dökmek istedim

"Babana söylersin, müsaitse eminim götürür" deyip aradan çekilmek çok mu zor ?
Babası sorduğunda da, bana sinema dedi ben de böyle söyledim bilgin olsun, deyip çekilseydiniz keşke...

Eşiniz cimri olabilir, bunu dert eden sizsiniz, cimrilik çocuğunuzun bu yaşlarda en son umursayacağı şey, ona babasının varlığı, babasının ilgisi lazım.

Ne oldu şimdi, siz babasının oğluyla ne yaparak ilgilenmesi gerektiğini çocuğun ağzına bakarak dikte ettirmeye kalktığınız için, çocuğun babayla geçireceği zaman da muhtemelen rezil oldu. Çocuk bu, sinema der, babası oğlum paramız yok şunu yapalım mı deyince tamam der geçerdi. Ha, veya geçmezdi, ama bu sizi ilgilendirmezdi, aralarında hallederlerdi. İlişki dediğiniz şey de böyle kurulur zaten.

İlişkiden kalan duygusal yüklerinizi çocuğunuzun babasıyla olan ilişkisini idare ederek tamir etmeye kalkmayın. Sizin değil sadece onun da çocuğu. Ben söylediğiniz herşeyde haklı olduğunuzdan kesinlikle eminim, berbat bir kocalık yapmıştır muhtemelen. Ama kötü koca kötü baba demek değil her zaman. Bırakın kendileri kursunlar ilişkilerini.

Olan çocuğa oluyor. Yazık...

nasıl geçiniyorsunuz peki:KK43:
Ben evden iş yapıyorum, ev ailemin evi kira vermiyorum yani, çok pahalı bir semtte yaşamıyorum, çarşı pazar diğer semtlere nazaran daha uygun. Cafe ,restorant gibi yeme içme harcaması yapmıyorum, çocuklarım bazen gitmek istediğinde onlar için gidiyorum, arkadaşlarımla ayda yılda bir buluşuyorum, kendime alışveriş çok çok ihtiyacım olduğunda yapıyorum, kendime lüks harcadığım tek şey var, çiçeklerim..

Ben evden iş yapıyorum, ev ailemin evi, çok pahalı bir semtte yaşamıyorum, çarşı pazar diğer semtlere nazaran daha uygun. Cafe ,restorant gibi yeme içme yapmıyorum, çocuklarım bazen gitmek istediğinde onlar için gidiyorum, arkadaşlarımla ayda yılda bir buluşuyorum, kendime alışveriş çok çok ihtiyacım olduğunda yapıyorum, kendime lüks harcadığım tek şey var, çiçeklerim..
kolaylıklar diliyorum size:KK200:

Ben de öyle yaptım canım ama maalesef arada çocuklar olunca muhatap oluyorsun mecburen.
Ben Onunla evliyken de ,hiç bir zaman çok bişey istemedim. Zaten durumu olmayan insana nasıl eziyet edeyim, olmadığını bile bile şımarık gibi nasıl tutturayım,ama durumu vardı, en basitinden evdeki tavalarım tencerelerim eskimişti mesela, hep idare ederek yaşadım. Tatil istemedim, yeni eşyalar istemedim, Kimseye özenip de onu al bunu al diye kavga etmedim..
Şimdi bunları da yazmam ama şu konuda bile beni suçlayanlar var, sanki adamın elini yemeye çalışıyormuşum gibi konuşanlar var.
ay ben senin eski eşin olduğunu anlamadım konuda yazıyor mu ben evlisin sandım.
malesef istemediğin için böyle yapıyor zaten bende aynı durumdayım çocuğa bir bot istesem gerçekten ihtiyacı var mı diye sorar ve durumu çok çok iyi. ne diyeyim Allah cezalarını versin böyle insanların

"Babana söylersin, müsaitse eminim götürür" deyip aradan çekilmek çok mu zor ?
Babası sorduğunda da, bana sinema dedi ben de böyle söyledim bilgin olsun, deyip çekilseydiniz keşke...

Eşiniz cimri olabilir, bunu dert eden sizsiniz, cimrilik çocuğunuzun bu yaşlarda en son umursayacağı şey, ona babasının varlığı, babasının ilgisi lazım.

Ne oldu şimdi, siz babasının oğluyla ne yaparak ilgilenmesi gerektiğini çocuğun ağzına bakarak dikte ettirmeye kalktığınız için, çocuğun babayla geçireceği zaman da muhtemelen rezil oldu. Çocuk bu, sinema der, babası oğlum paramız yok şunu yapalım mı deyince tamam der geçerdi. Ha, veya geçmezdi, ama bu sizi ilgilendirmezdi, aralarında hallederlerdi. İlişki dediğiniz şey de böyle kurulur zaten.

İlişkiden kalan duygusal yüklerinizi çocuğunuzun babasıyla olan ilişkisini idare ederek tamir etmeye kalkmayın. Sizin değil sadece onun da çocuğu. Ben söylediğiniz herşeyde haklı olduğunuzdan kesinlikle eminim, berbat bir kocalık yapmıştır muhtemelen. Ama kötü koca kötü baba demek değil her zaman. Bırakın kendileri kursunlar ilişkilerini.

Olan çocuğa oluyor. Yazık...
Siz nasıl bir baba olduğundan eminsiniz yani..
Ben bişey dikte ettirmeye çalışmadım hanım efendi, ya neden anlatamıyorum, çocuk bi süredir yapmadığı bişeyi istedi ben de onu ilettim ,normal konuşuyorduk çünkü, ne yapmak istere geldi konu, konuyu detaylı yazmadım o kadar.
Babası sorunca çocuğa sordum sinemaya gitmek istiyorum dedi ,niye kimse anlamak istemiyo

Az önce etkinliğe sizin karar verme hakkınız yok diyordunuz, çocuk istedi ben onu söyledim deyince de çocuk söyleseydi siz söylemeseydiniz diyorsunuz, yaptığım bi yanlış yok ama illa bi suçlayacaksınız ,tamam hanım efendi bir dahaki sefere buyurduğunuz gibi adım adım uygularım, neyi nasıl yaptığımın bi anlamı yok, her şekilde anne suçlu nasılsa.
Biliyor musunuz buraya biraz dertleşmek için ve hemcinslerimden destek almaya gelmiştim, gerçekten daha çok moralim bozuluyor..
Aslında aynı şeyi söylüyorum. Gerilecek bir şey yok. Çocuk sinemaya gitmek istiyorsa kendi söylesin diyorum. Siz karışmayın. Boşanmışsınız artık ilişkilerine karışmamalısınız. Baba ve çocuk kendi halleder.
Böyle siz eski eşten beklentisi olan kadın gibi görünüyorsunuz. Neden eski eşle böyle gerilimlere giresiniz ki.
Çocuk sinema dedi babasına olmaz dedi. Bu aralarında mevzu. İleride çocukla kurmak istediği ilişkiyi etkileyecekse kendi bilir.
Şimdi ne oldu çocuk yine sinemaya gitmedi. Ama üstüne sizin gerginliğinizi gördü. Sizin gününüz ziyan oldu.
Yani eski eş çocuk bunu istiyor deyince yapmaz zaten. Söyleyip kendi huzurunuzu bozuyorsunuz.
Benim ablam boşandığında kızı 5 yaş civarıydı. Telefonla dahi iletişim kurmuyordu. Saati belliydi gider alırdı ertesi gün yine belli saatinde bırakırdı. Asla muhatap olmadı. Kendi ruh sağlığı için yaptı bunu. Kızıyla ne yaptı nereye gitti asla karışmadı özetle

ay ben senin eski eşin olduğunu anlamadım konuda yazıyor mu ben evlisin sandım.
malesef istemediğin için böyle yapıyor zaten bende aynı durumdayım çocuğa bir bot istesem gerçekten ihtiyacı var mı diye sorar ve durumu çok çok iyi. ne diyeyim Allah cezalarını versin böyle insanların
Konuda yazıyor ilk başta belirttim gözünüzden kaçabilir, benim derdim o değil ama herkes neden anneyi bu kadar suçlamak için çaba harcıyo, çok canım sıkkındı iki katına çıktı. Size de Allah yardım etsin, eşinize de Allah vicdan versin..

Gitmek istediği özel bir film yoksa sadece sinema da film izlemek istiyorsa da hiç gidemedi diye üzülmeyin.maksat film izlemek beraber. Evde sinema keyfi de yapabilirsiniz. Bir bilgisayarda film açın. Çarşaftan çadır gibi kurun içine bilgisayarı kurun. Yastıklar varsa led ışıklar güzel bir ambiyns oluyor. . Bir limonata bir mısır patlağı inanın daha çok keyif alır. Biz pandemide böyle yapıyorduk çocuğumuza. İnanın aldığı keyif daha bile çok.

Siz nasıl bir baba olduğundan eminsiniz yani..
Hayır, değilim.

Ama iyi bir baba olabilmesini teşvik etmek, teşvik etmeye gönüllü değilseniz de en azından köstek olmamak , çocuğunuzu bu kadar düşünüyorsanız, önde tutmanız gereken bir şey.

Adamın babalığı konusunda adamı eksik hissettirmekle, altta kaynayan öfkenizden başka, ne çocuğunuza ne de babasına bir faydanız oldu.

Son düzenleme:
Bence yapacaklari etkinliklere karismayin. Sinemaya gitmek istiyor, goturebilir misiniz diyebilirsiniz ama adam param yok diyosa ustelemeyin. Siz onun babaligina laf ediyosunuz, o sizin anneliginize kadinliginiza laf ediyor. Bence biraz geri durmalisiniz

Gitmek istediği özel bir film yoksa sadece sinema da film izlemek istiyorsa da hiç gidemedi diye üzülmeyin.maksat film izlemek beraber. Evde sinema keyfi de yapabilirsiniz. Bir bilgisayarda film açın. Çarşaftan çadır gibi kurun içine bilgisayarı kurun. Yastıklar varsa led ışıklar güzel bir ambiyns oluyor. . Bir limonata bir mısır patlağı inanın daha çok keyif alır. Biz pandemide böyle yapıyorduk çocuğumuza. İnanın aldığı keyif daha bile çok.
Evet Gitmek istediği özel bi film vardı..
Verdiğiniz fikirler için teşekkür ederim, tabiki öyle de yaparız her şeyden mutlu oluyorlar zaten çocuklar, benim için de yapılanın büyüklüğü küçüklüğü önemli değil, sadece bu kez böyle oldu.

Hayır, değilim.

Ama iyi bir baba olabilmesini teşvik etmek, teşvik etmeye gönüllü değilseniz de en azından köstek olmamak , çocuğunuzu bu kadar düşünüyorsanız, önde tutmanız gereken bir şey.

Adamın babalığı konusunda adamı eksik hissettirmekle, altta kaynayan öfkenizden başka, ne çocuğunuza ne de babasına bir faydanız oldu.
Ben Onun babalığına bişey demiyordum, ta ki kendisi benim anneliğime laf edene kadar, ben mükemmelim demiyorum ama şundan eminim, benim için hayatımda çocuklarımın mutlu huzurlu ve sağlıklı bir birey olmasından daha önemli gördüğüm bişey yok, tüm çabam onların sağlıklı bir şekilde yetişmeleri, içlerinde kötülük birikmeden ,mutsuzluk eksiklik hissetmeden.
Bişeye köstek olduğum falan da yok ne kadar emin konuşuyorsunuz hayret ediyorum vallahi, benim altta kaynayan öfkeme kadar net biliyorsunuz pesss!

Bence eski esinizle cok mecbur kalmadikca muhattap olmayin
Cocuk nasil mi diyor, hala morali bozuk dur veriyorum konus diyip verin cocuga
Sinemaya gitmek istiyordu falan karistirmayin
Baba olarak kendisi cozerse cozer
Plan yapmazsa da kendiniz baska birsey bulursunuz
Eski esle stressiz konusan insan cok azdir
Yeri gelir her lafi batar
Az iletisim cok huzur

X