iç mimar

sensizolmaz42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2013
30
0
Kızlar evinize dekore etmek için iç mimarla görüşürmüsünüz yoksa kendiniz mi halledersiniz iç mimarla felan görüşen varmı aranızda

Bende görüşmek istiyorum ihtiyacımız var güzel fikirlere ancak hem ne kadar isticeklerini bilmiyoruz hemde nerden ayarlayacağımızı bilmiyoruz. Fikirlere açıgız :)

Bende görüşmek istiyorum ihtiyacımız var güzel fikirlere ancak hem ne kadar isticeklerini bilmiyoruz hemde nerden ayarlayacağımızı bilmiyoruz. Fikirlere açıgız :)

aynen bi kaç yerde okum mimarlık firmasına yaptırdıgım zaman daha ucuza geldi diyenler vardı ama nerde ve nasıl görüşcez hiç bi fikrim yok

bizim evimiz iç mimarın projesine göre dizayn edildi. mimara nasıl bir tarzın olduğunu nasıl bir şey istediğini söylüyorsun belli bir ücret karşılığında alternatif çizimler yapıyor kendinden de birşeyler katıyor bizim normalde aklımıza gelmeyecek fikirler veriyor. sonrasında ister iç mimarla devam ediyorsunuz ister elinizdeki çizimlere göre siz kendiniz devam ediyorsunuz. biz sadece proje çizimlerini aldık sonrasında kendi marangozumuza yaptırdık kendi bulduğumuz tedarikçilerle çalıştık. inşaatıyla kendimiz uğraştık. tamamen mimara bırakırsanız kendiniz hiçbir şeyle uğraşmamız olursunuz. mimara proje+iş takibi parasını verirsiniz. ayrıca mimarın kendi elektrikçisi kendi marangozu vs daha pahalıya geliyor mimar tahminimce o olaylardan da kendine ekmek çıkarıyor doğal olarak tabii...mesela banyonun fayanslarını projelendirirken ithal bir fayans kullanıyor ve pahalı ama biz gittik çok çok benzerini bizim yerli üretim olan bildiğimiz iyi bir markanınkini aldık yarı yarıya farkediyor ithal ve yerli..
bizim mimarın bu şekildeydi çalışma olayı farklılık gösterebilir
.

Ben bir sene once yeni evime tasindim.herseyiyle kendim ilgilrndim.ic mimarla calismanin cok gerekli oldugunu dusunmuyorum ben.

Selam kk hatunları ,

bizim apartman dairesini öyle evirdik böyle çevirdik ama bir türlü istediğimiz gibi eşyalarımızı ve odaları tasarlayamadık ve sonunda bir iç mimara evimizi emanet etmeye karar verdik . Fiyat konusunda daha bir bilgim yok ama bence evimin şekilsiz ve sıkış tepiş olmasından ise mimara 2000 3000 verip rahat rahat ferah ferah bir evde oturmayı tercih ederim . Zaten mimara sadece projesini çizdirmeyi düşünüyorum diğer tüm işlemleri babam ve iki ay sonra nişanlım olacak şu anki erkek arkadaşım üstlenip yapıcak :) Ben Bursa'dan bir kaç mimarlık ofisini gözüme kestirdim ve en yakın zamanda gidip bir fiyat alıcam . Sizleri de haberdar ederim . Bursa da oturan ve mimarla çalışacak tüm hatunların da bilgi paylaşımını merakla bekliyorum :) öpüldünüz kk Hatunları :KK16::KK16::KK16:

Kendisini ikna edebilirseniz ... tavsiye ederim. ....

Son düzenleyen: Moderatör:
İç mimarlık hizmetleri çok pahalı hatta lüks hizmetler. Hepiniz birer isim paylaşmışsınız ama bütün evini yenilemek istemeyenler, tek bir odasını ya da sadece satın aldığı eşyaları nasıl yerleştirmesi konusunda yardım almak isteyenler ve bunun için çok paralar harcamak istemeyenler için bir önerim var: .... Paket hizmet ücretleri var kapsamları ayrı ayrı, fiyatlar 45TL'den başlıyor. Ekip çok tatlı, odanızın eşyanızın işte nereyi tasarlatmak istiyorsanız oranın fotoğrafları yolluyorsunuz. Onlar da mekana uygun tasarım çizimleriyle size geri dönüyorlar. Ben çok memnun kaldım. Mutfağım için görüştüm kendileriyle, şimdi en çok zaman geçirdiğim yer orası evde:) Sanki bambaşka bir mutfak oldu. Sitelerine girip başvuruya tıklarsanız size ulaşırlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
X