İbadet Günlüğüm

Yapmayı planladığın ibadetleri paylaşırsan bizim için de fikir olur
Allah kabul etsin şimdiden
Bu hafta yaptıklarımı not ettim yarın paylaşmayı düşünüyorum toplu olarak. İleriki zamanlarda geriye dönüp baktığımda hepsini bir arada görmek istiyorum. Ne kadar düzenli yapabilmişim, ilerlemiş miyim yoksa gerilemiş miyim vs.
Planım genel olarak oruç-namaz-kuran şeklinde. Yapabildiklerimi kendimi bunaltmadan yapmak ve bir süre sonra hayatıma oturtmak istiyorum. Fazla yapılması kalıcı olmuyor maalesef, önemli olan istikrar.
Bir de aslında geniş anlamda kulluk demiştim başlangıçta, buna dair planlarım da dedikodu, vakti boşa harcamama, az yeme, gibi öncelikle günahlara dair önlemler almak sonra da takvaya dair adımlar atmaktı.
Açıkçası ibadet gizli olur deyince bir arkadaş, ikinci kısmı es geçmek (hayatımda değil ama burada) istedim çünkü gösteriş için bir şeyler yapmaktan gerçekten Allah’a sığınıyorum.

İyi de biz seni tanımıyoruz ki gösteriş olmuyor bence.
Düşündüklerim çok güzel Allah muvaffak etsin

İyi de biz seni tanımıyoruz ki gösteriş olmuyor bence.
Düşündüklerim çok güzel Allah muvaffak etsin
Teşekkür ederim.
Ben de öyle düşünmüştüm sonuçta kimse kimseyi tanımıyor. Ayrıca niyet çok önemli, birilerinden gizleyeceğiz diye Allah adı da mı anmayacağız:)

Ben gerçekten hayatında istikrarı yakalamakta çok zorlanan bir insanım. Genel olarak inişli çıkışlıdır hayatım. Sadece dini anlamda değil. Bunun imani bir zayıflıktan kaynaklandığını düşünüyorum (başkasını bilemem sadece kendim için bu hükmüm). Belki birileri bana faydalı olur belki ben birilerine ilham olurum kim bilir .

İnsan her şeyi çabuk unutuyor. Oysa her şey an be an kayıt altında. Bunun ne demek olduğunu idrak etmek çok güç. Bir yerlerde bir sürü günahlar işliyoruz, sonra unutuyoruz ve işte bitti gitti. Oysa hiç de öyle olmayacak, atılan adımlar, konuşulan sözler, yenilen içilen harcanılan... hayatımızda an an ne yaşıyorsak önümüze konulacak. O yüzden yazmak faydalı olur diye düşünüyorum. Hani diyete başlayan insanlar vardır her lokmalarını yazarlar sonra da ilk tespitleri yahu ben ne çok yiyormuşum cümlesidir ya. İşte ben de yazmak istiyorum ki hayatımı daha kontrollü yaşamayı öğrenebileyim.

Takipteyim canım .
Her cümlene katılıyorum.
Emin ol herkesin hayatı böyle ama idrak edip doğru çözümleri bulmayı herkese nasip etmiyor Allah.
Ameli Salih kullar olalım inş

Sağol canım.
Muafiyetim başladı psikolojik olarak koptum birden. Bu hafta ne yapabilirim onu düşünüyorum...
Bende buhafta oyleydim yarından itibaren temizlencem insallah. Bence kendine Esma belirle günlük en az 1000 er tane o esmalarimi çek, yada esmaul husnadaki 99 tane esmayi 100er 100 er oku ben çalışırken bazen mazeretli olunca böyle okurdum iyi gelirdi, Sübhanallah, La ilahe İllallah,Allahuekber, Elhamdülillah, La havle..., Aklima gelenler bunlar bunları da çekebilirsin

Olabilir evet. Tavsiyen için sağol.
Meal mi okusam diyordum ben de. O mu bu mu derken zaman geçecek:)

Olabilir evet. Tavsiyen için sağol.
Meal mi okusam diyordum ben de. O mu bu mu derken zaman geçecek:)
Meal de olabilir mesela ilk olarak namazda yaptığımız söylediğimiz sözlerin anlamını ogrenebilirsin mesela secdedeyken subhane rabbiyel ala derken ne diyoruz rukudayken subhane rabbiyel azim derken ne diyoruz bunlardan da baslayabilirsin hem bildiğin şeyler başını her secdeye koyduğunda meali de aklıma gelir

Bu hafta mazeretli olduğum için farklı bir program yaptım ve kalp hastalıklarından aşağıdaki konuları işledim:
~~~~~~~~~~~~~~~~
Tul-i emel (uzun emel)
Övülmek ve yerilmek
Mizah/şaka
~~~~~~~~~~~~~~~~

Bu hafta birşeyler yaptım aşağıya da belirteceğim gibi; ama sanki o şevki yakalayamadım. On gündür gribim bilmiyorum fiziksel yorgunluğun etkisi mi oldu yoksa gafletim mi nüksetti...
~~~~~~~~~~~~~~~
2 Meryem suresi
25 sayfa kuran
30 rekat kaza namazı
~~~~~~~~~~~~~~~
Kalp hastalıklarından: dünya (imtihan yurdu)
~~~~~~~~~~~~~~~

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…