Popüler Konu Hz. İbrahim'in Duası Evlat Sahibi Olmak İçin Okuyoruz.

Asimisa Asimisa adetli iken okuyabilir miyiz

Ayet olduğu için ben okunmaz diye biliyorum çünkü dua olarak okumuyoruz sayılı bi şekilde ayeti okuyoruz abdest şartı var. Ben bu konuyu farklı hocalarada sordum sizlerde araştırın.Sorarken lütfen sayıyla çektiğimizi belirtin çünkü ayrıntısı bu.
Adetliyken okuyabilirsiniz bu ayeti ezbere bildiğiniz dualar adetken bile okunuyor daha önce de yazmıştım bir din hocasının söylediğine göre duayı Kuran-ı Kerim’i açıp okuyorsak abdest gerekli ancak ezberden okunan dualarda abdest şartı yok. Bu ayeti de ezberden okuyoruz zaten nasıl ki mezarlık yakınından geçerken Fatiha okunur o durumda her zaman abdestli olamazsınız ama duayı okursunuz yine de

Adetliyken okuyabilirsiniz bu ayeti ezbere bildiğiniz dualar adetken bile okunuyor daha önce de yazmıştım bir din hocasının söylediğine göre duayı Kuran-ı Kerim’i açıp okuyorsak abdest gerekli ancak ezberden okunan dualarda abdest şartı yok. Bu ayeti de ezberden okuyoruz zaten nasıl ki mezarlık yakınından geçerken Fatiha okunur o durumda her zaman abdestli olamazsınız ama duayı okursunuz yine de
Emin misin canım💖 ben adetliyken uzun besmele bile çekmem iyi arastırmak lazım bir günde okunuyor nasılsa problem olmaz herhalde
Adete yaklaşan günlerde ya da hemen bittikten sonra da okunabilir belki bu riske girmeyelim bence bir günde okunabiliyor zaten 💖

Emin misin canım💖 ben adetliyken uzun besmele bile çekmem iyi arastırmak lazım bir günde okunuyor nasılsa problem olmaz herhalde
Adete yaklaşan günlerde ya da hemen bittikten sonra da okunabilir belki bu riske girmeyelim bence bir günde okunabiliyor zaten 💖
Nihat Hatipoğlu söyledi bunu doğru olmasa neden söylesin canım. Hem adet olmak kirlenmek değil ki tüm kadınlar adet oluyor ve bu hayatı oluşturan bir mucizeye sebep oluyor, bebek oluyor. Adet olmak pis olmak değil günah değil. Yüce Allah'ın bizlere bahşettiği bir iyilik. Kuran'da şöyle yazıyor Bakara suresinde okumuştum sanırım, ''duayı oturarak ayakta veya yatarak edebilirsiniz''. Yatarken bile okunabiliyorsa bir dua neden mutlaka abdest gereksin ki zaten hoca da ezberden okursan gerekmez diyor.
Haklısın canım zaten bir listenin süresi iki haftayı buluyor bu arada mutlaka uygun bir zaman olacaktır. 🌸

30.04.2024 TARİHLİ LİSTEMİZ

DUAMIZ:

“RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİN”
(SAFFAT SURESİ 100. AYET)

ANLAMI:

“RABBiM BİZE KATINDAN SALİH EVLATLAR NASİP EYLE”

1. V Vavin (HAVVA KIZI ARZU) 🧿
2. nursevdi nursevdi (NURSEVEN) 🧿
3. Asimisa Asimisa (HATİCE KIZI ARMAĞAN) 🧿
4. E ebra34 (FERİDE) 🧿
5. Eckubra Eckubra (NİMET KIZI ECE) 🧿
6. V e n u s V e n u s (ÖZGE) 🧿
7. aysen- aysen- (ARZU KIZI AYŞEN) 🧿
8. NUR-SAH NUR-SAH (AYTEN KIZI NURHAN) 🧿
9. YagmurSendeanlarsn YagmurSendeanlarsn (YAĞMUR'UN YAKINI MELEK)
10. MMorsalkimm MMorsalkimm (GÜLSEREN KIZI ÖZGE)
11. beyons beyons (REFİKA KIZI BEYHAN) 🧿
12. cemile___ cemile___ (TÜLAY) 🧿
13. F findikfistik3 (FATMA) 🧿
14. liberti22 liberti22 (İSMİ KIZI ŞÜKRAN) 🧿
15. S sedu066 (KEZBAN KIZI SEDA)
16. heralde heralde (NEZAHAT KIZI EBRU) 🧿
17. Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim (AYŞE KIZI ESRA) 🧿
18. G Glsndmr89 (NERGİZ KIZI GÜLŞEN) 🧿
19. O Orkidem (DİLEK KIZI EMİNE)
20. H Hasretimm123 (GİZEM) 🧿
21. gunesada gunesada (SEDA)
22. the last chat bender the last chat bender (BAHAR)

Listemizin tamamlanma tarihi: 09.05.2024

LİSTE ŞU AN ALIMLARA KAPALIDIR

Not 1: Liste bitim tarihine kadar okuyup okumadığını bildirmeyenler listeden çıkarılır.

Not 2: (YENİ KATILAN ARKADAŞLAR İÇİN)
Yukarıdaki ayeti belirtilen süre içerisinde her bir arkadaşımız için ismiyle niyet ederek 100 tane okuyoruz.

X