Hüzün başladı...

kaderim_48

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
1.286
3
62
Hüzün basladi

Kasirganin gelecegini önceden sezmek ve hazir olmak ne derece rahatlatir Insani?
Hayatimizin cogu alaninda mevcuttur kasirgalar firtinalar, cok kez hissederiz, "bir sey olacak" deriz.
Hazirliklarimiz tamamlaniyor mu? ’Engel olabiliyormuyuz?.
Bahar öncesi kisin son günlerini yasarken, ceketsiz disariya cikabilecegimizi düsünemezken, yaz geldiginde, "kisin nasil bu kalin ceketi giymisim",,diyerek, inanamiyoruz.
Hatta yatak örtülerimiz nasil inceleniyor, yazi bekliyoruz, geldiginde ise "off yine cok sicak bugün" diyebiliyoruz.

Ne kadar hazirlikliyiz gelecek hissettigimiz kasirgalara karsi?
Ne kadar hazirlikli olsakta daha öncerli gelecegini sezdigimiz icin,
Gelecegi kacinilmaz oldugunu bildigimiz icin, beklemekten hatta yoruluruz
"gelsin artik, gelsinde bir caresini bulayim beklmeketen yoruldum",
diyerek bir gün gelip kasirganin ortsinda öylece öteye beriya savrulursak, ancak o zaman bir cözüm aramaya calisiriz,,daha önceden önlemler hic bir fayda etmez. Ne derece gelecegini kestiremiyoruz cünkü, "hazirim" demek Sadece kendini avutmakdir.

"böyle bir aci gelse bana , ben dayanamazdim" diyerek cok kez korkularimizi ortaya sergiledik,, ama yanlis
O gelince öyle dayaniyorsun ki, hic aklina gelmeyenler basina geliyor, ve direniyorsun..mecbursun.

Gün geldi,
tüm siddetiyle,
dayanamayacam diyecegim,
tutunacagim, bir dala.
Kiracak dökecek,, alip savuracak beni bir öteye bir beriye.... Hüzün basliyor.

Sevince her dakika onu düsününce, onunda her dakika ayni düsünceler icinde olabilmesi iste böyle tesadüfler birbirinde getirir, icin cok isteyince, beynin de ha bire onu aniyor dilin onu sayikliyorsa, bir anda iki seven insan, ararlar bir cözüm, bir cözüm evet icindeki o hisslerini baska bir yere koyamadiklari icin birbirilerini ararlar,, cosmak icin, sevgisini bir kez daha tüm atesiyle haykirmak icin, her an her dakika duyulan Seni seviyorum sözünü bir kez daha duyabilmeleri icin,,fakat, yinede yetmiyor.

Kahretsin yinede yetmiyor, ne yetebilirki? o anda,
arada cok mesafe varsa. yetiniyor insan sadece seni seviyorum demek ve duymakla...
sonra daha fazlasini ister insan, yetmiyor dedim ya, yetmeyince daha fazlasini ister,

yüregini susturmak icin, yüreginin kölesi olur, o ne istiyorsa aninda yerine getirmen icin seni dürter zorlar yakar, sizlar, son damlasina kadar akitir icine aski, kölesi olasin diye..ve sen caresiz boyun egersin.
Bir yol ararsin ya, iste "seni seviyorum" demesi yetmez, sadece söylediklerinin bas harfi olur.
Sonra... sanki sana düsman olmus yüreginin emirlerini yerine getrimen icin, seni öteye beriye kosturuyorya, birde emirler veriyorya, kacamassin, yüreginin kölesisin.
Karsi ciksan olmaz, cünkü en zayif noktani biliyor, acimsasizca bir oyun oynuyor...Hüzünlendiriyor seni.
Gözlerinden yaslar geliyor,, dilin konusmak istiyor, ellerin titriyor, karsi koyarsan, seni buz gibi yataga girmene mahkum ediyor..yine birakmiyor, yine yattigin yerde, daldigin uzaklarda onun resmini ciziyor.
Ne kadar acimasiz dimi yüregimiz?
Canimiz sandigimiz bizi kahrediyor.

canım ya ne güzel anlatmışsn.. fazlası var eksiği yok valla... evet yürek:KK43::KK43: hiç ama hiçç söz dınlemıo ...Rabbım kimsenın yüreğini sızlatmasın.. eline diline yüreğine sağlık

canım ya ne güzel anlatmışsn.. Fazlası var eksiği yok valla... Evet yürek:KK43::KK43: hiç ama hiçç söz dınlemıo ...rabbım kimsenın yüreğini sızlatmasın.. Eline diline yüreğine sağlık

aminnnnnnn..yüreğimizin götürüdğü yere gittiğimiz için ne yazıkki hep sızlıyor...

X