Hsg sonucum, sizce histereskopi olmalı mıyım ?

anne adayim

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2023
75
26
İyi akşamlar kızlar. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Bugün tüp bebek öncesi hsg çektirdim. Tıkanıklık, şekil bozukluğu vs yok ama koyu şekilde yazan kısmı anlayamadım. Başına gelen bar mı bu durumda ne yapmalıyım. Çoğu kişi transferler negatif olması durumunda histereskopi yapılmasını yazmış sizce öyle mi yapmalıyım tabi doktoruma daha danışmadım şimdiden teşekkürler 🙏🏻
B0633BCA-40F6-42A8-AE0A-EEE1E1A17840.jpeg

İyi akşamlar kızlar. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Bugün tüp bebek öncesi hsg çektirdim. Tıkanıklık, şekil bozukluğu vs yok ama koyu şekilde yazan kısmı anlayamadım. Başına gelen bar mı bu durumda ne yapmalıyım. Çoğu kişi transferler negatif olması durumunda histereskopi yapılmasını yazmış sizce öyle mi yapmalıyım tabi doktoruma daha danışmadım şimdiden teşekkürler 🙏🏻 Eki Görüntüle 3465689
Benim de sol tüpümde aynen bu şekilde koyuluk görüldü, doktorum biraz tıkanıklık var dedi ameliyat önerdi , ben ameliyat olmadım, kasık bölgemden ve de başka bölgelerden düzenli hacamat oldum , bikac ay sonra da normal yolla hamile kaldım ama çok sağlıklı bekleniyordum, bir de plates yaptım, hayıt macunu kullandım ve stres yapmadım, hangisi etkili oldu bilmiyorum ama sürpriz şekilde hamile kaldım, şimdi bir kızım var çok şükür...

İyi akşamlar kızlar. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Bugün tüp bebek öncesi hsg çektirdim. Tıkanıklık, şekil bozukluğu vs yok ama koyu şekilde yazan kısmı anlayamadım. Başına gelen bar mı bu durumda ne yapmalıyım. Çoğu kişi transferler negatif olması durumunda histereskopi yapılmasını yazmış sizce öyle mi yapmalıyım tabi doktoruma daha danışmadım şimdiden teşekkürler 🙏🏻 Eki Görüntüle 3465689
Benim hsg sonucum temiz çıkmıştı ama ben histeroskopi olunca doktorum bir tüpümün tıkalığj olduğunu söyledi şaşırmıştım çünkü tüplerimi açık biliyordum birde polip vardı oda alındı imkanınız varsa ben direk histeroskopi yaptırın rahime çizik atılması gebelik şansını artırıyor

Benim hsg sonucum temiz çıkmıştı ama ben histeroskopi olunca doktorum bir tüpümün tıkalığj olduğunu söyledi şaşırmıştım çünkü tüplerimi açık biliyordum birde polip vardı oda alındı imkanınız varsa ben direk histeroskopi yaptırın rahime çizik atılması gebelik şansını artırıyor
Merhabalar topiği görünce yazmak istedim benim de bugün dondurulmuş embriyo transferi için kontrolüm vardı ama doktorum rahmin tam kalınlaşmadıgını histereskopi çekip bide çizik atacağını söyledi o zaman doğru bir işlemmi bilemedim bu tedaviden daha önce 2 kez transfer gerçekleşti ikisi de negatif oldu

Merhabalar topiği görünce yazmak istedim benim de bugün dondurulmuş embriyo transferi için kontrolüm vardı ama doktorum rahmin tam kalınlaşmadıgını histereskopi çekip bide çizik atacağını söyledi o zaman doğru bir işlemmi bilemedim bu tedaviden daha önce 2 kez transfer gerçekleşti ikisi de negatif oldu
Benim de olumsuz bebeğim tutmadı bile
2. transfer olmaya korkuyorum
Acaba ben de mi baktırsam
Histereskopi zor mu riskli mi

Çizik gebelik şansını artırıyor tüp bebek yolundaysanız herşeyi denemek durumunda oluyorsunuz

Kalınlık kaç mm? üç çizgi görünümü var mı? Bir de estrofem içmenize rağmen mi kalınlaşmadı?

Beb açıklamayı anlamadım resim olsa anlayabildiğim kadar yorum yapardım. Ama histereskopi iyidir. Ben de histefeskopiden sonra ertesi ay doğal hamile kaldım. 2. Tüp bebek için hazırlanırken.

X