HSG rahim filmi

Mehrii34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2017
7.711
3.724
Kizlar merhaba.. beni bir konuda aydinlatabilirmisiniz? Başlikta gördgünüz üzere konu Rahim filmi yani HSG

1.bu nasil bir film ne yapiliyor?
2.fiyatlar nekadar şuan?
3. Cok aciyormu, yan etki yapiyormu?
4. En önemli olan şeyde hangi hastane en iyisi bu konuda ?
Mesela acibadem, memorial vs. Sizler hangi hastanede yaptirdiniz? Bu sorulari sormamin sebebi yurt disindayim kesinlikle hsg izini bir türlü alamadim cocugum yok 3 yillik evliyim pkodan olmuyor.. eşimle önce aşilama daha sonrasinda tutmaz ise, tüp bebek yapmaya karar verdik. Ama tabiki seneye bu zamanlar anca yaptirabilcez maddi durumdan ötürü.. ama önceden biraz bilgi toplarsam icim rahat edicek ve önceden randevularimi oluştururum diye planliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler

2 3 dakika süren bir işlem, devlet ve üniversite hastanelerinde anestezisiz yapılıyor genel olarak. Biraz acı duyulabilir ama dayanamayacak gibi bir şey değil kesinlikle. Tüpler açık mı rahim şekli nasıl gibi değerlendirmeler yapılır bu film ile.

Siz cektirdinizmi peki faydasi oldumu gebelik icin?

Öncesinde agrı kesici flan kullandınız mı acaba . Çok agrılı oldu mu . Birde sonrası cinsel ilişki yasak mı. Yumurtlama dönemine giricem de tamamen psikolojim bozuldu
Gitmeden 40 dakika önce agri kesici içtim 2 3 gün kadar yasak iliski antibiyotik vermişti doktorum ayrica

Merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun inşAllah herşey gönlünüzce olur. Bende 30.04.2022 tarihinde çektirdim.

1. kısırlık, düşük, kapalı kanal, kanser gibi rahimde oluşabilecek tüm sağlık sorunlarını tespit etmek için kullanılır. genellik rahim kanallarının tıkalı olup olmama durumu için doktorlar ister. eger kanallarda tıkanıklık varsa işlem esnasında verilen basınclı sıvı ile açılabiliyor.

2. devlette de oluyormuş ama ben hiç bakmadım. Bursa için fiyatlar 1500-2000 tl arasında burada iki seçenek var anestezili ve anestezisiz olarak. anestezili istendiğinde ortalama 500 tl daha yüksek ödeme çıkıyor.

3. acı durumu kişiden kişiye ve uygulama yapılan cihaza göre değişkenlik göstermekte. Ben c kollu cihazla çektirdim. diğerlerine göre işlem süresi çok çok daha kısa bu yüzden bu cihaz olmasına dikkat ederek aneztesi almadan uygulattım. C kollu cihaz çok yerde yok ama bulunacağınız şehirlerde mutlaka araştırın ve bunu tercih edin. benim işlem sürem 10 sn sürdü. (sıvı verme sonrasında) 10 sn ciddi acı ve ağrı hissettim. şu an aklımda geldikçe içim ürperiyor ama bu süre içinde anestezi almaya değmez. hem maddi hem manevi açıdan.

4. Şehirden şehire en iyi yer değişir. Bursa için konuşuyorum. Burtom ve tomokay arasında tercihim tomokay oldu. hem google yorumlarının iyi olması hemde cihazları sebebiyle. sizinde tercihiniz cihaz tipi olsun.

umarım açıklayıcı olmuştur.

Merhaba cok güzel aciklamissiniz tesekkür ederim c kollu cihaz nedir peki? Ben yurt disinda yasiyorum gelirsem istanbulda yapma şansim olur anca oda özelde belki cünkü orda ikamet etmiyorum

Ben Sivas ta yasiyorum yakin sehirlerde c kollu cihaz var mi bilmiyorum burda bi medicana var ona da sormadim henuz cihazi istanbul a gitmeyi planladik maliyet fazla oluyo ama yakin civar hakkinda bi bilgim yok hic

Merhaba cok güzel aciklamissiniz tesekkür ederim c kollu cihaz nedir peki? Ben yurt disinda yasiyorum gelirsem istanbulda yapma şansim olur anca oda özelde belki cünkü orda ikamet etmiyorum
Bu işi yapan merkezlere cihaz tipini sorun. bu tip olan cihazda işlem süresi çok kısa sürüyor acısı diğerlerine göre daha az oluyormuş. istanbulda cihazın oldugunu duydum ama merkez bilgim yok malesef.

Ben Sivas ta yasiyorum yakin sehirlerde c kollu cihaz var mi bilmiyorum burda bi medicana var ona da sormadim henuz cihazi istanbul a gitmeyi planladik maliyet fazla oluyo ama yakin civar hakkinda bi bilgim yok hic
merhaba, sivasta var mı bilmiyorum . ben bursa medicana kadın dogum doktoruna gidiyorum ama burada hsg çekimi yok o yüzden dış merkezlere yönlendirdi doktorum. bir görüşün şehirde var mı yok mu diye eğer yoksa c tipi size tavsiyem aneztesili olun hsg için şehir değiştirmeye gerek yok.

Medicanada var anestezili cekim 2500 ama tikaniklik olunca aciyolar mi bilmiyorum istambuldaki c kollu cihazmiş tikaniklik falan varsa islem sirasinda aciyorlarmis

Medicanada var anestezili cekim 2500 ama tikaniklik olunca aciyolar mi bilmiyorum istambuldaki c kollu cihazmiş tikaniklik falan varsa islem sirasinda aciyorlarmis
çok yogun tıkanıklık olmadıgı surece ıslem sırasında acılıyor dıye bılıyorum basınclı sıvı veriliyor sonucta. yinede sormanda fayda var medıcanaya. dediğim gibi anestezili aynı sehırde tercıh etmen daha ıyı olur hem hıc acı hıssetmezsın hemde daha az malıyetlı olur ıstanbula gıtmene gore.

Anladim kuzum tesekkur ederim bir cok yerde sordum ama cevap bulamadim.belki de dedigin gibi yapsam daha iyi olur tikaniklik varsa da acmazlarsa diye endiselenmistim

Anladim kuzum tesekkur ederim bir cok yerde sordum ama cevap bulamadim.belki de dedigin gibi yapsam daha iyi olur tikaniklik varsa da acmazlarsa diye endiselenmistim
teyit etmende fayda var ama hsg için şehir değiştirmeye gerek yok Allah biran önce şifamızı versin çünkü bu süreç hem maddi hem manevi çok zorluyor. Hayırlısıyla atlat kuzum.

Öncelikle rahim kanallarına ve fallop tüplerine bakıyor. Açık mı kapalı mı diye. Eğitim araştırma hastanesinde ücretli ve iyi bir doktora muayene olabilirsiniz o sizi hsg için yönlendiriyor ve ücretsiz çekim oluyor. Ben bugün çektirdim hemde anestezisiz asla korkulacak bir işlem değil. Üstümü giyinmek hazırlamam işlem hepsi maksimum 5 dakika sürdü. İşlem sırasında hafif kanama oldu şuan hafif kanama var ama ağrım yok şükür. Giderken yanınıza mutlaka ped götürün. İşlem öncesi arveles için. Acıbadem de hemşire arkadaşım çalışıyor o fakülteyi tavsiye etti hem masraf çıkmadı hem iyi bir doktora muayene oldum hemde aylardır çektirmediğim filmi çektirdim

Anladim canim benim ücretsiz cektirmem mümkün degil cünkü tc vatandasi deglim yurt disindayim. O yüzden devlette felan cekemem direkt özele geciyor benimki. Ben biyer buldum C kollu bir cihaz ile işlem daha agrisiz gectigini bir arkadas burda yazmisti bende istanbulda öyle biyer buldum insallah durumumu toparlayinca hsg filmi cekip ardindan Tüp bebek merkezine gidip sonuclarimi göstereceğim allah bilir belki ozamana kadar bi mucize olur ama 3 yildir bekliyorum sabrim kalmadi cogu kadin cok agrili gectigini söylüyor cokda korkuyorum aslinda nasip kismet diyelim arves nedir bu arada?

Arveles ağrı kesici bana da doktor söyledi. 1 2 saat önce içtim gitmeden. Sadece acı 5 10 saniye içerisinde oluyor oda adet sancısı gibi kanallar açık ise acı daha az oluyor kişiden kişiye de değişiyor ama inanın korkulacak kadar değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…