hsg için randevu aldım.

hürremcim, Verdiğin Linki Okudum. çok Geçmiş Olsun. Anlamadığım şey Rahmini Nasıl Dışarı çıkardılar? Bu Ne Demek Ki? Benim Okuyup Anladığım Kadarıyla Muayene Ederken Taktıkları Aleti Takıp Içeri Ilaç Veriyorlar. Korktum Bak şimdi.:1shok:

Birde öncesinde Veya Sonrasında Antibiyotik Vermişmiydi Doktorun? Bana Bişey Demediler De Onun Için Soruyorum. Zaten Benim Kendi Doktorum çekmiycek. Tavsiye Ettiği Bir Hastanede Yaptırıcam.

Oldukça Rahattım Ama Korktum Valla şimdi Ya!:sm_confused:

Yok Tatlim Antibiyotik Vermedi Bana....
Rahimi Dişari Almiyor Ama Iyice Açiyor... O Da Aci Veriyor...
En çok Da Ilaç Verirken Aci Duydum Içim Kavruldu...
Ama Tatlim şimdi Iki çeşit Alet Varmiş.. Biri Digitalmiş.. Sanirim Benim Ki Eski Sistemdi.... O Yüzden Aci Duymuş Olabilirim....ayrica Benim Ağri Eşiğim çok Düşük... Acilara Dayaniksizim..
Sen Korkma Tatlim .... Belkide Senin Makina Digitaldir...sorun Yaşamazsin..
Ben Bu Digital Mevzunu Bilmiyordum Bilseydim O Makinanin Olduğu Yerde çektirirdim....yada Bu Kadar Aci Duyacağimi Bilseydim Anestezi Yaptirirdim....
Hayirlisi Olsun...
Korkman Için Değil Bilmen Için Bu Bilgileri Seninle Paylaştim....

iki çeşit alet olduğunuda verdiğin linkte okudum hürrem. gideceğim hastanede hangisi var bilmiyorum ama biraz erken gidip öğreneyim diyorum.

sen çok acı çekmişsin, inşallah benim ki o kadar olmaz ama okudukça insanın kafası daha çok karışıyor. Allah bilir cahilce giden bi kadına hiç birşey olmadan çıkıyodur.

Allah'ım inşallah sesimizi duyar ve çabalarımızı boşa çıkarmaz. İkinci kez anne olabilme güzelliğini bizede yaşatır.

Bu arada yaşın kaçtı hürremcim.?

ayrıca demek ki herkese anitibiyotik verilmesi gerekmiyor. hsg sonrası akıntın, kaşıntın veya herhangi bir enfeksiyon belirtin oldu mu?

iki çeşit alet olduğunuda verdiğin linkte okudum hürrem. gideceğim hastanede hangisi var bilmiyorum ama biraz erken gidip öğreneyim diyorum.

sen çok acı çekmişsin, inşallah benim ki o kadar olmaz ama okudukça insanın kafası daha çok karışıyor. Allah bilir cahilce giden bi kadına hiç birşey olmadan çıkıyodur.

Allah'ım inşallah sesimizi duyar ve çabalarımızı boşa çıkarmaz. İkinci kez anne olabilme güzelliğini bizede yaşatır.

Bu arada yaşın kaçtı hürremcim.?

inşallah tatlım benim seninki çok kolay geçer....doğru diyosun biz ince eleyip sık dokuyoruz ....
rabbim kocaklarımızı boş bırakmaz inşallah....yalvarışlarımızı duyar ve bizide o mucizeleriyle aydınlatır ve biz de bebeklerimize kavuşuruz inşallah.....
ben 35 yaşındayım tatlım.....

bana antibiyotik falan demediler. alınması şart mı? yarın hastaneye gidicem. yardım...

telaş etme tatlım.. anibiyotik şart değil... ama ağrı kesici al yanına.. birde ıslak mendil... ve ped..... lazım oluyor.. bana duygu sölemişti iyiki almışım.. çok gerekti her tarafımı sildim ve öyle giyindim...
bacaklarım falan o kırmızı ilaç yüzünden batmıştı.....

telaş etme tatlım.. anibiyotik şart değil... ama ağrı kesici al yanına.. birde ıslak mendil... ve ped..... lazım oluyor.. bana duygu sölemişti iyiki almışım.. çok gerekti her tarafımı sildim ve öyle giyindim...
bacaklarım falan o kırmızı ilaç yüzünden batmıştı.....

ped alıcaktım zaten onuda okumuştum. ama ıslak mendili söylemende iyi oldu. sağol canım. ağrı kesici de alıcam en az 45 dakika öncesinden.

ben tek başıma gidicem. inşallah bişi olmazda hayırlısıyla sağsalim dönerim evime.:sm_confused:

ayrıca Demek Ki Herkese Anitibiyotik Verilmesi Gerekmiyor. Hsg Sonrası Akıntın, Kaşıntın Veya Herhangi Bir Enfeksiyon Belirtin Oldu Mu?

Hayir Tatlim çok şükür Hiç Bi Sikinti Olmadi....
Ama Hamişte Olmadim .. Genellikle Hsg Den Sonra Hamişliğin Kolaylaştiği Söyleniyo....

ped alıcaktım zaten onuda okumuştum. ama ıslak mendili söylemende iyi oldu. sağol canım. ağrı kesici de alıcam en az 45 dakika öncesinden.

ben tek başıma gidicem. inşallah bişi olmazda hayırlısıyla sağsalim dönerim evime.:sm_confused:

BANA SORARSAN TEK BAŞINA GİTME ... BEN ÇOK KÖTÜ OLDUM İYİKİ ANNEM YANIMDAYDI.. BİRİNİ AL DERİM BEN
HER İHTİMALE KARŞI....a.s.

yanımda gelecek kimsem yokki.:çok üzgünüm: eşim gelse bu sefer evde çocuğu karşılayacak biri olmayacak. rica edebileceğim komşu falan da yok, zaten oğlum alışkın diil okuldan sonra başkasının evine girmeye.

arkadaş falan da götüremem. herkesin bilmesini istemiyorum. kaldım mı yine tek başıma. Allah yardım eder herhalde. yarını bi atlatsam hayırlısıyla. hsg çektirdikten sonra da dokturuma tahlil sonuçlarımı almaya gidicem. hormon testlerimden de kesin bişi çıkar diyorum. fsh kesin yüksek çıkar benim, aşırı stresliyimde.senağlama

bu arada senin fsh de yüksekti di mi? doktor onun için bişi verdi mi? senin sorunun da benim ki gibi stres herhalde.

Hayir Tatlim çok şükür Hiç Bi Sikinti Olmadi....
Ama Hamişte Olmadim .. Genellikle Hsg Den Sonra Hamişliğin Kolaylaştiği Söyleniyo....

İnşallah tekrar hamişte oluruz be canım. olmazsa da napalım, ölelim mi? Allah yavrularımıza uzun ve sağlık dolu bir ömür versin inşallah.:1hug:

bu arada senin fsh de yüksekti di mi? doktor onun için bişi verdi mi? senin sorunun da benim ki gibi stres herhalde.

ewet tatlım benim de fsh yüksek.... 16.2.......diğer leri gayet normal.. sadece fsh belimi büküyor...ve asla da düşmedi yaptırdığım testin haddi hesabı yok....
hsg de tüplerim açık çıktı.....
ve dr bana dediki bebeğinin olma olasılığı %5 yani çok düşük.. bebek kendiliğinden olursa mucize say dedi... ben dağıldım o anda inan bana ağlayarak eve geldim...
ve hala bebeğim yok....senağlama

işallah tatlım işallah.... hep beraber hamiş olalım .... ve evlatlarımıza birer kadreş verelim ...
ama olmazsada kader dicez.. rabbim yavrularımıza sağlık sıhat uzun ömürler nasib etsin işallah....allah bahtlarını da açık etsin bize evlatlarımızın acısını göstermesin yarabbim....

ewet tatlım benim de fsh yüksek.... 16.2.......diğer leri gayet normal.. sadece fsh belimi büküyor...ve asla da düşmedi yaptırdığım testin haddi hesabı yok....
hsg de tüplerim açık çıktı.....
ve dr bana dediki bebeğinin olma olasılığı %5 yani çok düşük.. bebek kendiliğinden olursa mucize say dedi... ben dağıldım o anda inan bana ağlayarak eve geldim...
ve hala bebeğim yok....senağlama

demek ki şu fsh yi düşürebilsen, bide bebek olayını kafandan atsan olmaması için hiçbir neden yok.

benim de randevum 15:00'da. sonrasında da doktoruma hormon tahlilerimin sonucunu almaya gidicem. kaç gündür doğru dürüst uyku uyuyamıyorum. sabahtan beride elim ayam titriyor, kalbim yerinden fırlıycak gibi atıyor. şu günün sonunu bi getirsem hayırlısıyla.

birazdan çıkıcam. akşama fırsat bulursam girer sonuçları yazarım.:a015:

şükür bunuda atlattım. korktuğum gibi birşey değilmiş. 5 dakika da bitti. sadece ilaç verilirken acı hissettim o kadar. sonrasında rahatça çıkıp alışverişe gittim.

hürremcim, sanırım sen bu konuda biraz talihsiz olanlardansın. neyse şükür geçti artık.

tüplerim açık çıktı ama hormon tahlil sonuçlarımda korktuğum başıma geldi. östrojen hormonum düşük çıktı. buda erken menopoz belirtisi demek. kaç aydır reglimin bariz bir şekilde azalmasından acaba mı demiştim zaten. cyclopronova diye bir ilaç verdi. 3 ay kullanmamı söyledi. ondan sonra yine bakıcakmışız. bu ilaç hamile kalmaya engel diilmiş ama benim artık hiç ümidim kalmadı.

ikinci kez anne olma sevdama bundan sonra elvada demek zorundayım herhalde.senağlama

kızlar bu ay bende hsg çektircem ve korkmuyorum desem yalan olur bende ikinci için çalışıyorum 11 aydır olmuyor olmuyor ama sizleri görünce umutsuzluğada kapılmıyorummm

X