hsg için randevu aldım.

ay inşallah kızlar o kadar çok istiyorum ki.anne olmayı o kutsal duyguyu tatmayı.rabbim isteyen herkezin kucaklarını boş bırakmasın inşallah.allaha emanet olun .teşekkürler verdiğnizi bilgiler için.içime su serptiniz.

Kizlar Ya Kaç Gündür Kafamda Bu Sorular Var Uyuyamiyorum.canim çok Yancak Mi.sonrasinda Ne Yapmam Gerekiyor.bi Sürü Soru Işareti Var Kafamda.gitmeden önce Evde Neler Yapmaliyim. Geldikten Sonra Neler Yapmali Ve Neler Yapmamaliyim.offf Oofff.

Canım tüplerde büyük yapışıklıklar varsa sanırım tüp bebek yapıyorlar. Çünkü operasyon kesin çözüm değil diye demişti doktorum, tekrar yapışabiliyormuş tüpler.
Ama kendini kötüye şartlandırma. Belki de hiçbir sorun yoktur.
Ben önce yumurtlama takibiyle (ilaç ve çatlatma iğnesiyle başladım) olmadı. Hsg çektirdim. Sonra 2 ay daha ilaç ve iğne kullandım 2.ay oldu. Hatta doktorum HSg sonrası direk aşılama yapalım demişti ben yok biraz daha deniyelim dedim. Olmayacak diye hiç düşünmedim ve bol bol dua ettim.
Allah sizin de yardımcınız olsun.

Kizlar Ya Kaç Gündür Kafamda Bu Sorular Var Uyuyamiyorum.canim çok Yancak Mi.sonrasinda Ne Yapmam Gerekiyor.bi Sürü Soru Işareti Var Kafamda.gitmeden önce Evde Neler Yapmaliyim. Geldikten Sonra Neler Yapmali Ve Neler Yapmamaliyim.offf Oofff.

bence oraya yattığın zaman hiçbirşey düşünme. adet sancısına benzer bi sancı hissediyorsun. o da ilacı rahme yavaşça verip ilaç dağılmaya başladığında, böyle de olması çok normal, rahim kasılıyor çünkü. benim doktorum beni adetimin bitiminden iki gün sonra çağırmıştı, her şey hazırlandı masaya yattım, tam işleme başlayacakken azda olsa parçalar geliyor bu işlemi iki gün sonra yapmalıyız dedi yoksa adet kanaman tam anlamayla bitmezse basınçtan açık olan tüplerini bile tıkarız dedi. ben senin gibi iki gün daha stres içinde bekledim ama korkulacak hiçbirşey yokmuş esma'cım.
işlem bittikten sonra zaten seni bir süre yatırıyorlar, kasılmaların bitene kadar, yanında günlük pet götürürsen iyi edersin canım kalktığın zaman yürümeye başladığında çamaşırına ilaç azda olsa akabiliyor. ben bir iki gün hafif karın ağrısı yaşamıştım ama korkulacak bişiy yok. herkeste olan bişiy yani. hafif bir lekelenmem de olmuştu, bu da normalmiş. banyo yapmamayı önerdi doktor bu arada onu da hatırlatayım canım. bir gün sonra yapabilirsin.
ama kesinlikle korkulacak bişiy yok, sakın telaşlanma. inşallah canım bi problem yoktur, hem tüplerinde hem rahminde.
sen ne zaman gideceksin canım?

nilang76 canım merhaba,evet ben de adetin 3. günü yapılan o testleri yaptırdım,normal çıktı hepsi...az sonra filme gidiyorum,inşallah benim de tüplerim açık çıkar ve sizin gibi filmden sonra hamiş kalırım:) bana dua edin ne olur,gece hiç uyuyamadım yine.......
1 yıl çok uzun bi süre değil ama,30 yaşına girdiğim için telaş yapıyorum işte..çok yaş farkı olacak çocukla aramızda,eğer doğurmayı başarabilirsem tabiii....aaah,ah! şimdiki aklım olsaydı evlendikten sonra o kadar uzun süre korunur muydum hiç! ne bileyim bu kadar zor olacağını! bi de hap içmeyi unuttuğum gün ödüm patlardı!!!

canım inşallah güzel haberlerler dönersin. hadi hayırlısı...
kaç yıllık evlisin canım, biz de yaklaşık bi 6 yıl bebek düşünmemiştik, sonra da olsun diye uzun süre denedik...şükür bizi de gördü yüce rabbim.
inşallah canım herşey gönlüne göre olur.
haberlerini bekliyorum :)

canım,bugün ben de çektirdim hsg..inan o kadar basit bir işlem ki,hiç mi hiç telaş yapmana gerek yok,anesteziye falan da asla gerek yok zaten 2 dakikalık bişey..
benim tüplerimaçık çıktı.her şey yolunda dedi dr..isterseniz aşılama yapalım bu ay dedi...adet olmayı bekliycem.
olursam,belki önümüzdeki aya aşılama düşünüyoruz...

Canım herşeyin normal olduğuna çok sevindim. Allah gönlüne göre versin inşallah...

canım,bugün ben de çektirdim hsg..inan o kadar basit bir işlem ki,hiç mi hiç telaş yapmana gerek yok,anesteziye falan da asla gerek yok zaten 2 dakikalık bişey..
benim tüplerimaçık çıktı.her şey yolunda dedi dr..isterseniz aşılama yapalım bu ay dedi...adet olmayı bekliycem.
olursam,belki önümüzdeki aya aşılama düşünüyoruz...

CANIM BENİM ÇOK SEVİNDİM SONUÇLARIN TEMİZ VE TÜPLERİN AÇIK ÇIKMASINA RABBİM İNŞALLAH EN KISA ZAMANADA MELEĞİNE DE KAVUŞTURUR CANIM. HAYIRLI VE GÜZEL HABERLERİNİ VERİRSİN BURDAN BİZLERE ALLAHA EMANET OL.

bu ayki adetim öyle sancılı geçiyo ki bi bitsede kurtulsam ya.hiç böyle olmuyodu.acaba stres falan mı yapıyom ondanmıdır.

Hsg rahim filmi demek.
Yumurtanın döllendiği rahim kanallarında bir tıkanıklık olup olmadığına bakıyorlar.
Bunun için rahme sıvı gönderiyorlar bu arada röntgen çekiyorlar. Sıvı kanallardan geçerse kanallar açık. Geçmezse kapalı yani yapışıklık var demek.
Yapışıklıklar hamileliği engelliyor.
Bazan çok küçük yapışıklıklar sıvının basıncıyla açılabiliyor hamilelik şansı artabiliyormuş.

birsey daha sorabilirmiyim ultrasonla yumurtalıklara baktıklarında anlayamıyorlarmı kanalları görünmüyormu yani cook merak ettimCADIARZU

birsey daha sorabilirmiyim ultrasonla yumurtalıklara baktıklarında anlayamıyorlarmı kanalları görünmüyormu yani cook merak ettimCADIARZU

CANIM ULTRASONLA BAKILDIĞINDA GÖRÜNMÜYO DİYE BİLİYORUM.ANCAK Bİ İLAÇ SALIYOLARMIŞ O İLAÇ DAĞILIRSA YANİ Bİ ENGELE TAKILIP KALMASSA TÜPLER AÇIK.EĞER DAĞILMASSA VE BİR YERDE TIKANIP KALIRSA TÜPLERİN KAPALI OLDUĞU ANLAŞILIYOMUŞ.İŞTE BENDE SALI GÜNÜ ÇEKTİRCEM İNŞALLAH GÜZEL BİR SONUÇ ALIRIZ.

kızlar adet olunca bebiş hayallerim suya düştü ama allah büyüktür bizler için her ay yeni bir umut doğar inşallah.bu gün dr a gittim haftaya salı günü saat 2:30 da hsg çekilcek.antibiyotik falan verdi öncesinde kullancakmışım.son çarem bu bakalım bunun sonucu ne olacak inşallah temiz çıkar.canım arkadaşlarım dualarınızı esirgemeyin benden.hepiniz allaha emanet olun.:1hug::1hug:
öncelikle geçmiş olsun inşallah temiz çıkar ve bebişin olur seninde anestezilimi çektiriceksin yoksa canlımı ve nerede çektiriceksin paylaşırsan sevinirim bende çektiricemde fiyat araştırması yapıyorum zamanımda kalmadı ve inanılmaz korkuyorummmmmmmm

hamile kalacağınızı bilseniz yinede bu kadar korkarmıydınız acaba bende hsg çekildiği ay hamile kaldım düşünün bebek gelecekse o acıda saniyeler sürecekse hemde adet sancısı sanki hiç çekmedikde.düşünüüün benceeeee bende çok korkmuştum sonra aa bu kadarmı dedim ya çok kısa geldi sanki işlem yarıda kaldı gibi oldu

bende pazartesi hsh çektiricem. ama öncesinde bana antibiyotik falan verilmedi. mutlaka alınması mı gerekiyor? kafam karıştı yine.:uhm:

hamile kalacağınızı bilseniz yinede bu kadar korkarmıydınız acaba bende hsg çekildiği ay hamile kaldım düşünün bebek gelecekse o acıda saniyeler sürecekse hemde adet sancısı sanki hiç çekmedikde.düşünüüün benceeeee bende çok korkmuştum sonra aa bu kadarmı dedim ya çok kısa geldi sanki işlem yarıda kaldı gibi oldu

öncelikle tebrik ederim. Allah bebeğine sağlık versin. hsg çekildiği ay hamile kaldım dedin. bazı doktorlar hsg çekilen ay korunma tavsiye ediyorlarmış vücuda ilaç ve az da olsa radyasyon verildiği için. sizin doktorunuz böyle birşeyden bahsetmişmiydi? gerçi bahsetmiş olsa bebişin ilk aydan gelmezdi di mi?sırnaşık şey

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=176406

HAYIRLISI OLSUN TATLIM .. BURADAN GEREKLİ BİLGİLERİ EDİNEBİLİRSİN... BEN TECRÜBE ETTİM....
AMA ARKADAŞLARIN DEDİĞİ GİBİ KOLAY GEÇMEDİ....:1no2:

hürremcim, verdiğin linki okudum. çok geçmiş olsun. anlamadığım şey rahmini nasıl dışarı çıkardılar? bu ne demek ki? benim okuyup anladığım kadarıyla muayene ederken taktıkları aleti takıp içeri ilaç veriyorlar. korktum bak şimdi.:1shok:

birde öncesinde veya sonrasında antibiyotik vermişmiydi doktorun? bana bişey demediler de onun için soruyorum. zaten benim kendi doktorum çekmiycek. tavsiye ettiği bir hastanede yaptırıcam.

oldukça rahattım ama korktum valla şimdi ya!:sm_confused:

X