Hsg çekilirken Anesteziye Gerek Varmi

cakirs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
19
0
arkadaşlar hsgnin zahmetli bir iş olduğunu duydum hep herhangi bir tehlikesi varmı ben çok korkuyorum anestezi ile çektiricem ama hala tereddütlüyüm tecrübelerinizle yardım edermisiniz

Canım ben geçtiğimiz salı günü çektirdim ve eve gelincede nasıl olduğunu hemen kk ya yazdım.
Ama tekrar anlatayım hiiç öyle abartıldığı kadar bişey yok duyacagın sancı adet sancısı gibi ve sadece bir dakika sürüyor o kadar.Sadece mümkün olduğunca sakin ve rahat olman lazım .Ve hiç geciktirmeden çektir, bende aylarca erteledim ama pişman oldum ertelediğime.
Neyse şimdiden geçmiş olsun.

canım abartılara bakma bende cektirdim inan varya bu mu yanş dedim tabi biraz bel agrısı felan oluyo o kadar sen kendini kasma hiç anestesşyede gerek yok bence genede sen bilirsin benb sadece 1 gün bel agrısı cektim yattım dinlendim cok sükür gecti canım gecmiş olsun......

slm arkadaşlar ben yeni üye gerçekten bende hep erteledim bu rahim filmini çok korktuğum için ama sizlerin cevabını okuyunca biraz olsun bana yardımcı oldunuz tşkler

bende çektirdim hemde o kadar korkuyodumki...sonra
bumuydu dedim tam tamına 7 dakika sürdü inanki..
anestezisiz çektirdim hemde.....

bende çoook korkuyordum.ama korktuğum kadar değilmiş çok şükür.acı var ama dayanılamayacak bi acı değil.bencede ananesteziye gerek yok.rahat olmaya çalış.bebiş için herşeye değer canım.
allaha emanet ol.

çok teşekkürler acayip rahatladım öyleyse sadece bel ağrısı olacak bu arada bencede aranıza yeni katıldım yarın çektireceğim filmi nasıl geçtiğini söylerim gcyesel umarım bendende olumlu şeyler duyarsın

yeni filim çektiren varmı arkadaşlar nasıl oluyo zormu kolaymı ben biraz endişeliyim

yeni filim çektiren varmı arkadaşlar nasıl oluyo zormu kolaymı ben biraz endişeliyim

5 gün önce bir arkadaşım rahim filmi çekilecekti daha önce ben 3 defa çekindiğim için görüş almak için beni aramıştı arkadaşımda çok endişeleniyordu bende o zaman aneztezi al dedim onu da almak istemedi aneztezi almadan cekildi ve çıktığında ilk söylediği şey herkez abartıyormuş korkulacak birşey değilmiş iyiki aneztezi almamışım dedi rahat olduktan sonra çok zor birşey değil ALLAH (c.c)hepimize sağlık versin herşey gönlünce olsun​

benneyaptımkiselam arkadaşlar bende yarın çektiricem rahim filmimi allah hepimize yardım etsin dua edin arkadaşlar

arkadaşlar hsgnin zahmetli bir iş olduğunu duydum hep herhangi bir tehlikesi varmı ben çok korkuyorum anestezi ile çektiricem ama hala tereddütlüyüm tecrübelerinizle yardım edermisiniz

Sen hangi hastanede rahim filmini çektirmeyi düşünüyosun?Ben geçen sene Atatürt eğitim ve araştırma hastanesin de çektirdim.

Kızlar anestezisiz de anestezilide çektirdim.
Birincisinde spekulum takılırken, rahim sabitlenirken çok kastım kendimi.İşkence gibiydi, bağırmadım ama çok canım yandı.Üstelik bir tüpüm tıkalı çıktı.
İkincide girdim çıktım, uyandığımda herşey bitmişti ve iki tüpüm açıkmış, o ortaya çıktı.
Anestezili çektirmek daha iyi bence.En azından tüplerde kasılmadan dolayı tıkanıklık olmuyor.Acıya dayanıklıyımdır ama işte sonuç.Anestezili daha iyi.

merhaba bende yeni katıldım aranıza ve haftaya rahim filmi çektiricem çok korkuyorum.herkes ayrı bişi söylüyo kimisi dayanılmaz bi acı diyo kimiside abartılacak kadar değil diyo.nasıl çektireceğime karar veremedim. ve nerde çektirsem diye düşünüyorum.önerebileceğiniz bi yer varmı? galiba en çokta sonuçtan korkuyorum.desteğinize ihtiyacım var çokkkkkkkkkkkkk..................

bence bu hsg işi insanın kendisine kalmış bişey yani herkezde ayrı yaşanıyor ama sadece 5 dk süren ve kendini canım acıyacak diye şartlamayla girersen canının yanacağı garanti olan bişey...ben işlem bitene kadr derin derin nefes aldım kendimi kamamaya çaıştım... sonrada hçbişey olmamış gibi kalktım gittim evime.. bu kadar yani...

bazende kendini kastığın için tüpler kapalı gözükebiliyomuş benim korkum tamamen ondan kendime kasmayayım diye şartlasam acaba yapabilirmiyim bilmiyorum. rüyalarıma girer oldu .iibir yerde bulamadım henüz.önerebileceğin bir yer varmı ist içinde.

canım ben ist değilim ama orda imkan daha çok var ist rahim filmi diye sorsan cevap labilirsin çoğu kişiden bu arada kendimi kasmadığımı söyleyebilirim ama sol tüpüm tıkalı çıktı benimde

ben çektirdim.korkma.anesteziye gerek yok.5 dk sürüyor.adet oluyormuşsun gibi bir sancı. o kadaryasakkelimeyasakkelime

ben çektirdim.korkma.anesteziye gerek yok.5 dk sürüyor.adet oluyormuşsun gibi bir sancı. o kadaryasakkelimeyasakkelime

ya eminmisin az ağrılı olduğuna ayılıp bayılanını duydum ben.çok korkuyorum ben ve galiba anestezili çekncem.ben ençoktan sonuçtan korkuyorum galiba.sen ne zaman çekirdin canım ya?bana biraz cesaret ver.....lütfen:a015:

Merhaba

Ben 1 Sene önce Ahim Filmi çektirdim Ve Banda öyle şeyler Anlatmişlardi Ki Ameliyata Girer Gibi Girdim Odaya.kan Ter Içinde Ağlmamak Için Zor Tutmuştum Kendimi.hatta 1 Gün öncesinden Arayip Ben Anestezili Istiyorum Dedim Bana Hiç Gerek Olmadiğini Söylediler Ki Gerçekten Hiç Gerek Yokmuş.çok Rahat Gçti Ağrim Sadece Ilaç Verilirken Oldu Oda çok Kisa Sürdü Saniyelik Bişeydi Yani.çok şaşirmiştim Bu Kadar Mi Demiştim.

Seninde Inş çok Kolay Ve Rahat Geçer Sonuçta Temiz çikar Arkadaşim.

Arkadaşlar kasılmadan dolayı tıkalı çıktığında sorumluluğu alacak olan var mı?
Ben ilk filmimi çekilirken ne acı duyacağımı biliyordum, ne de kendimi kasacağımı.
Hatta daha önce çekilen eltim de aralık kapıdan seyretmiş hayran kalmıştı soğukkkanlılığıma .Hiç bağırmamış ve zorluk çıkarmamış olmam, sonucu etkilemedi yani.
İnsan ne zaman kasılır bilemediğine göre anestezisiz çektirmesi için ikna etmeye çalışmayın insanları lütfen. :1no2:
Ben önce anestezisiz çektirdim tek tüpüm tıkalı çıktı sonra anestezili çektirdim meğersem hiç sorunum yokmuş.
Yaşadığım bu ve ben diyorum ki riske atmamak için anestezili çektirmek isteyen çektirsin .
Keşke daha önce benim de bu konuyla alakalı bir bilgim olsaydı ,keşke birileri beni uyarsaydı anestezili çektirirdim. a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…