Hpv

merak etme hemşire, yorumumu yazdığımdan beri literatür tarıyorum ve maalesef bunları da translate ile çevirip "acaba anlaşılabilir mi?" diye eliyorum. akademik açıdan bu yaptığım ve paylaştığım bağlantılar beni çok utandırsa da birkaç tane link ile geldim.

Erkekler arasında genital insan papilloma virüsü yaygınlığının küresel ve bölgesel tahminleri: sistematik bir inceleme ve meta-analiz
Dünya çapında HPV enfeksiyonunun sıklığı
Human papillomavirus
Human Papillomavirus (HPV)

İngilizce bilmeyen hanımlar, tarayıcılarındaki menüden tercüme seçeneğini seçerek sayfaları dilimize tercüme edebilir.

bunlar sadece kadın ve erkekte görülme sıklığına dair verilerdir. arzu eden hanımlar, incelemelerini derinleştirerek HPV türlerinden hangilerinin hangi sıklıklarla hangi kanser türlerine yol açabileceğine dair birçok makalelere de ulaşabilir.
Neden her şey bu kadar zor ya

Ya tuvalet vs olayını geçersek sadece cinsel yolla bulaşan bir hastalık değil mi ?

söz konusu bilgi edinmek olduğunda kolaya kaçan insanlar yüzünden
Bunlar da evde otururken cinsel hastalık kapıyor arkadaş.günde 3,4 erkekle yattığımı bilirim.vajinal enfeksiyon bile olmuyorum.ben de onu anlamıyorum.

Bunlar da evde otururken cinsel hastalık kapıyor arkadaş.günde 3,4 erkekle yattığımı bilirim.vajinal enfeksiyon bile olmuyorum.ben de onu anlamıyorum.

Valla bende anlamadım yaa, yani Allah korusun ben şimdi hpv olsam kocam beyin ağzına tükürmem lazım. Evde kendi kendime nerden kapacam. Bu kadınlar nasıl birşey demiyor kocalarına anlamıyorum.

Hanımlar günaydın dün de konu açmıştım ama konum taşındı lütfen bu en azından bir süre taşınmasın
Hpv nasıl bir hastalık tam olarak bilmiyorum kadın Doğumdan randevu aldım gidicem ama öncesinde
Biraz bilgi edinmek istiyorum yoksa kafayı yiyeceğim afedersiniz poponun bir kısmında vajinaya yakın tarafta kırmızı et beni gibi bişey var sivilce gibi duran ama asla sivilce olmayan 2,3 senedir orada bugün baktım bacağımın en üst kısmı yine vajinaya yakın tarafta bir tane daha ondan çıkmış bu konu hakkında bilgisi olan beni aydınlatabilir mi siz de ki belirtileri nelerdi ne yaşadınız evliyim bu arada
Merhaba geçmiş olsun doktor değilim ama bu konuda okadar bilgim var ki yazmak istedim hpv nin 2 türü var birisi siğil yapar diğeri kanser yapar ben kansere bir adım kala teşhis aldım ameliyat oldum ve 2 sene içinde vücuttan tamamen attım korkmayın sizinki basit denecek bi tür ama mutlaka aşı olmanızı tavsiye ederim

Hanımlar günaydın dün de konu açmıştım ama konum taşındı lütfen bu en azından bir süre taşınmasın
Hpv nasıl bir hastalık tam olarak bilmiyorum kadın Doğumdan randevu aldım gidicem ama öncesinde
Biraz bilgi edinmek istiyorum yoksa kafayı yiyeceğim afedersiniz poponun bir kısmında vajinaya yakın tarafta kırmızı et beni gibi bişey var sivilce gibi duran ama asla sivilce olmayan 2,3 senedir orada bugün baktım bacağımın en üst kısmı yine vajinaya yakın tarafta bir tane daha ondan çıkmış bu konu hakkında bilgisi olan beni aydınlatabilir mi siz de ki belirtileri nelerdi ne yaşadınız evliyim bu arada
Abla büyük ihtimalle hpv almışsınız eşinizden bu süreç biraz zor ve uzun ama merak etme atlatırsın bi süre eşinle cinsel ilişkiye girme bence veya korun

X