HPV :(

gloomxday

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2023
4
1
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 aydır okuduğum yazılarınızdan gittiğim özel ve devlet hastanesi doktorlarından sonra gecenin 2sinde buraya yazmakta buldum çareyi. Partnerimin haberi vermesiyle bendede bir belirti çıkacak mı bu nasıl birşey ki diye düşünürken genital bölgemde siğil, et beni çıktı. gittiğim her doktor grip olmuşum gibi yok birşey deyip beni çıkarttı. Fakat 1 değil çok fazla et beni çıkmış durumda ve git gide de yayılıyor. Tam olarak cinsel birliktelik yaşamadığım için herhangi bir test ya da kontrol yapılamıyor. Sadece temas ile geçtiği için gittiğim son kadın doğum uzmanı smear testine acilen ihtiyaç olmadığını, tahminince cinsel birliktelik yaşanmadığı için rahim ağzımda ya da içimde siğil olmayacağını, derimin üstünde olduğunu söyledi. Fakat evlilikten sonra acilen gidip smear testi yaptır dedi. Cinsel birliktelik olmadan vajinal içine hpv bulaşır mı? ya da dışındaysa endişe etmeli miyim? bilen varsa lütfen aydınlatabilir mi:KK43: ?

Herkese merhaba. Yaklaşık 2 aydır okuduğum yazılarınızdan gittiğim özel ve devlet hastanesi doktorlarından sonra gecenin 2sinde buraya yazmakta buldum çareyi. Partnerimin haberi vermesiyle bendede bir belirti çıkacak mı bu nasıl birşey ki diye düşünürken genital bölgemde siğil, et beni çıktı. gittiğim her doktor grip olmuşum gibi yok birşey deyip beni çıkarttı. Fakat 1 değil çok fazla et beni çıkmış durumda ve git gide de yayılıyor. Tam olarak cinsel birliktelik yaşamadığım için herhangi bir test ya da kontrol yapılamıyor. Sadece temas ile geçtiği için gittiğim son kadın doğum uzmanı smear testine acilen ihtiyaç olmadığını, tahminince cinsel birliktelik yaşanmadığı için rahim ağzımda ya da içimde siğil olmayacağını, derimin üstünde olduğunu söyledi. Fakat evlilikten sonra acilen gidip smear testi yaptır dedi. Cinsel birliktelik olmadan vajinal içine hpv bulaşır mı? ya da dışındaysa endişe etmeli miyim? Ne yapmam gerektiğini asla anlamadım ve bilmiyorum bilen varsa lütfen aydınlatabilir mi:KK43: ?
Erkek arkadaşını terketmekle başla bence.

Erkek arkadaşını terketmekle başla bence.
Bu sadece bilinenin aksine cinsel yolla bulaşan bir tür değil. Hatay depremi zamanında aylaarca kendisi duşsuz ve temizlikten yoksun tuvaletsiz yerlerde görev yaptı, ceset çıkarttı Her doktora birlikte gittik bu dediğim benim inanmak istediğim birşey değil, doktorların bizzat dediği durum. Onun da sadece deri üstünde bu yüzden merak ediyorum bu şekildeyse rahim içine bulaşır mı diye. Bu bir kadının çok psikolojisini bozan bir durum ve ayrıntılı anlatıp yardım istedim. Sadece olumsuz ve küstahça yorum yapman bu durumda sence doğru oldu mu sende bunu sorgulamaya başla bence.

Merhaba... Yaktırma ya da dondurma işlemleri yapabilirsin. Eğer korkuyorsan bir süre propolis damlatıp pamukla kapat faydasını gören çok kişi var. Bende aynı durumları yaşıyorum. Tabi ben evli olduğum için smear ve hpv testlerini verdim. Şükür Temiz çıktılar ama siğil yapan türünü taşıyorum.senin siğiller rahmine kadar gitmez çünkü birlikteliğin olmamış ,yani öyle duydum bende yazılardan. Bağışıklığnı yüksek tutacak vitaminler iç tabiki doktor kontrolünde. Geçicektir inşallah. Rabbim bu durumu yaşıyan herkese şifa versin...

Merhaba gloomy, benim de aynı şekilde derimin üstünde. Günlük takviye olarak kefir, yeşil çay, propolis, d vit. , beta glukan kullaniyorum bagisikligimi guclendirmek icin. Direkt asini olabilirsin bence ki tur degistirmesin ve diger turlerine karsi korunabil. Bende cok fazlaydi, eczaneden imidara alabilirsin aldara su anda yok diye biliyorum. İmidarayi sigil olan bolgelere surebilirsin. Eger ise yaramazsa, yaramadigini farkettiginde gidip direkt yaktirma veya dondurma yaparsin. Ancak bence icine sinen bir tane daha kadin hastaliklari uzmani ile gorusmeni tavsiye ederim. Gecene kadar bekleyecegiz, bagisikligimizi yukseltecegiz ve sigilleri yaktiracagiz baska yapabilecegimiz bir sey yok gibi gozukuyor. Cok gecmis olsun, umarim kisa zamanda atlatirsin💕

Herkese merhaba. Yaklaşık 2 aydır okuduğum yazılarınızdan gittiğim özel ve devlet hastanesi doktorlarından sonra gecenin 2sinde buraya yazmakta buldum çareyi. Partnerimin haberi vermesiyle bendede bir belirti çıkacak mı bu nasıl birşey ki diye düşünürken genital bölgemde siğil, et beni çıktı. gittiğim her doktor grip olmuşum gibi yok birşey deyip beni çıkarttı. Fakat 1 değil çok fazla et beni çıkmış durumda ve git gide de yayılıyor. Tam olarak cinsel birliktelik yaşamadığım için herhangi bir test ya da kontrol yapılamıyor. Sadece temas ile geçtiği için gittiğim son kadın doğum uzmanı smear testine acilen ihtiyaç olmadığını, tahminince cinsel birliktelik yaşanmadığı için rahim ağzımda ya da içimde siğil olmayacağını, derimin üstünde olduğunu söyledi. Fakat evlilikten sonra acilen gidip smear testi yaptır dedi. Cinsel birliktelik olmadan vajinal içine hpv bulaşır mı? ya da dışındaysa endişe etmeli miyim? Ne yapmam gerektiğini asla anlamadım ve bilmiyorum bilen varsa lütfen aydınlatabilir mi:KK43: ?
kuzum pamukla elma sirkesi sür geçiriyormuş bende burda duydum

X