HPV VE GENİTAL SİĞİL

shdhdhdj

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
12
2
20
arkadaşlar merhaba, öncelikle bu yazı biraz uzun olacağı icin özür dilerim. 20 yaşındayım ve tek bir kişiyle korunarak birlikte olmama rağmen bu virüsü kaptım. geçmeyen mantar enfeksiyonu yüzünden sürekli kadın doğuma gidiyordum ne kadar antibiyotik ne kadar fitil varsa hepsini kullandım hijyenime dikkat ettim ama asla geçmiyor. en son gitmeden önce genital bölgemde iki adet siğile benzer lezyon farkettim ve sivilcedir diyip önemsemeden jilet kullandım. daha sonrasında doktora gittiğimde hpv taraması ve smear testi yapmamız gerektiğini söyledi. ultrason ile bakarken de rahim duvarı kalınlaşmamın ve polikistik over sendromumun olduğu bilgisini aldım .test sonuçlarını gösterebilmek için anca bir ay sonrasına randevu bulabildim ve bu bir ay içerisinde iki adet olan siğil şu anda sayamayacağım kadar fazla hala randevu günümü bekliyorum ve enfeksiyonum da hala geçmiş değil. gerçekten son bir aydır bütün psikolojim alt üst oldu ve her şey üst üste geldi. devlet hastanelerinde siğil tedavisi nasıl işliyor ilk seans sonrası kaç gün sonrasına tekrardan gün veriliyor ve bu enfeksiyondan nasıl kurtulabilirim bilgisi olanlar lütfen yazsın gerçekten çok yoruldum.

En iyi çözüm koterle yaktırmak, koterde seanslar oluyor mu emin değilim tek seansta halledilebilir sanki. Sayı çok fazlaysa kısa süreli uyutulup yaktırma seçeneği daha iyi ve acısız olur gibi. Devlet ya da üniversite hastanelerinde koter oluyor. Aşılara mutlaka başlayın.

En iyi çözüm koterle yaktırmak, koterde seanslar oluyor mu emin değilim tek seansta halledilebilir sanki. Sayı çok fazlaysa kısa süreli uyutulup yaktırma seçeneği daha iyi ve acısız olur gibi. Devlet ya da üniversite hastanelerinde koter oluyor. Aşılara mutlaka başlayın.
çok teşekkür ederim 💜 koter can yakan bir işlem mi peki iyileşme süresi uzun mu acaba

çok teşekkür ederim 💜 koter can yakan bir işlem mi peki iyileşme süresi uzun mu acaba
Rica ederim, ben koteri anestezili yaptırdığım için hiçbir şey hissetmedim, sonrasında da ağrı yok hafif sızı olabilir yara olduğu için hassas. Yaralar için krem kullanıyorsunuz bir-iki haftada iyileşiyor ortalama ama siğillerin büyüklük ve miktarına bağlı değişir mi bilemiyorum açıkçası…

Rica ederim, ben koteri anestezili yaptırdığım için hiçbir şey hissetmedim, sonrasında da ağrı yok hafif sızı olabilir yara olduğu için hassas. Yaralar için krem kullanıyorsunuz bir-iki haftada iyileşiyor ortalama ama siğillerin büyüklük ve miktarına bağlı değişir mi bilemiyorum açıkça
randevu günüm içerisinde koter işlemi gerçekleşebilir mi peki anladığım kadarıyla bu konuda bilgilisiniz sorularımı mazur görün o yüzden deneyimli biri ile konuşmak iç rahatlatıcı.

randevu günüm içerisinde koter işlemi gerçekleşebilir mi peki anladığım kadarıyla bu konuda bilgilisiniz sorularımı mazur görün o yüzden deneyimli biri ile konuşmak iç rahatlatıcı.
Evet o duyguyu bilirim forumda çok konu var hpv ile alakalı mutlaka okuyun :) Aynı gün yakılabilir ama aynı gün devlette uyutup yapmazlar, önce anesteziden falan onay aldırıyorlar diye biliyorum devlet hastaneleri. Lokal uyuşturma kullanıyorlar normalde iğneyle. Tabii gittiğiniz hastanede koter var mı o da önemli arayıp sorarsanız iyi olabilir

arkadaşlar merhaba, öncelikle bu yazı biraz uzun olacağı icin özür dilerim. 20 yaşındayım ve tek bir kişiyle korunarak birlikte olmama rağmen bu virüsü kaptım. geçmeyen mantar enfeksiyonu yüzünden sürekli kadın doğuma gidiyordum ne kadar antibiyotik ne kadar fitil varsa hepsini kullandım hijyenime dikkat ettim ama asla geçmiyor. en son gitmeden önce genital bölgemde iki adet siğile benzer lezyon farkettim ve sivilcedir diyip önemsemeden jilet kullandım. daha sonrasında doktora gittiğimde hpv taraması ve smear testi yapmamız gerektiğini söyledi. ultrason ile bakarken de rahim duvarı kalınlaşmamın ve polikistik over sendromumun olduğu bilgisini aldım .test sonuçlarını gösterebilmek için anca bir ay sonrasına randevu bulabildim ve bu bir ay içerisinde iki adet olan siğil şu anda sayamayacağım kadar fazla hala randevu günümü bekliyorum ve enfeksiyonum da hala geçmiş değil. gerçekten son bir aydır bütün psikolojim alt üst oldu ve her şey üst üste geldi. devlet hastanelerinde siğil tedavisi nasıl işliyor ilk seans sonrası kaç gün sonrasına tekrardan gün veriliyor ve bu enfeksiyondan nasıl kurtulabilirim bilgisi olanlar lütfen yazsın gerçekten çok yoruldum.
Merhaba bende 21 yaşımdayım öncelikle bende tek bir kişiyle birlikte olup korunduğum halde kaptım bu virüsü ilk çıktığı zaman anlamamıştım tahriş olduğum sivilce falan sanıp onemsememistim fakat geçmediğini fark edince doktora gittim başta önemsiz birsey herpers virüsü diyip krem yazıp yolladi fakat gün gectikce sigillerim çoğaldı ister istemez onlarla oynayip bakıp kanatiyordum psikolojim tamamen bozulmuştu tekrar kontrole gittigimden ise benden hpv testi istedi yaptırdım hpv pozitif çıktım bu süreçte psikolojim tamamen bozulmuş sigillerim artmıştı doktor direk amilyat ile koter işlemi yapicaz demisti Bi alternatif krem sorduğum da ise aldara kremi önerdi çok bulunana bir krem olmadığını bulsam bile etkisinin çok olmadığını söyledi ama ben koter yerine o kremi bulup kullanmayı tercih ettim ve o kadar para vermeme rağmen tabikide ise yaramadı bu süreçte sigillerim kat kat çoğaldı en sonunda koter işlemi yapıp yaktirdim bu arada hpv tipleme sonucum çıktı hpv 11 en düşük riskli tipi ama sigil yapan tipi olduğunu söyledi doktorum koter isleminden sonra 1 hafta kadar vajinamda tek bir sigil bile yoktu sonra doktorum bir ilaç verdi günde 3 kez kullanmami söyledi ki fiyatı 4 bin TL kadar bir ilaçtı kullandım ama sigillerim tekrarladi tabi bu süreçte deli gibi araştırdım ne yemeliyim ne yapmalıyım diye sigillerim alıp başını gidince yine doktora gittim tekrardan amiluat dedi ama açıkçası tekrardan o kadar para vermeyi imkanım yoktu çünkü hpv testi 3 bin tiplemesi 3 bin olduğum amilyat 12 bin aldara krem 1 bin TL verdiği ilaç 3 bin TL artık gücüm kalmamıştı bende kendi doktorum olmaya karar verdim ve araştırdım baya baya internetten trendyol üzerinden vajinal sivil kremi buldum ve hayatımı kurtaran happyvir adlı ahhc yi bulduğum krem yanindaki bakim kremi ile 800 tl civarı biseyde ahhc yi de 1650 tl ye aldım hergun 1 adet içtim ve yaklaşık 20 günde tüm sigillerden kurtuldum şuan aktif olan hiçbir sigilim yok ve doktora gitmiyorum aldığım ahhc yi içmeye devam ediyorum 2 aydır tertemizim ben bu hastalikla 2023 Aralık ayinca tanıştım kendinizin doktoru kendiniz olun umudunuzu kaybetmeyin..

Merhaba bende 21 yaşımdayım öncelikle bende tek bir kişiyle birlikte olup korunduğum halde kaptım bu virüsü ilk çıktığı zaman anlamamıştım tahriş olduğum sivilce falan sanıp onemsememistim fakat geçmediğini fark edince doktora gittim başta önemsiz birsey herpers virüsü diyip krem yazıp yolladi fakat gün gectikce sigillerim çoğaldı ister istemez onlarla oynayip bakıp kanatiyordum psikolojim tamamen bozulmuştu tekrar kontrole gittigimden ise benden hpv testi istedi yaptırdım hpv pozitif çıktım bu süreçte psikolojim tamamen bozulmuş sigillerim artmıştı doktor direk amilyat ile koter işlemi yapicaz demisti Bi alternatif krem sorduğum da ise aldara kremi önerdi çok bulunana bir krem olmadığını bulsam bile etkisinin çok olmadığını söyledi ama ben koter yerine o kremi bulup kullanmayı tercih ettim ve o kadar para vermeme rağmen tabikide ise yaramadı bu süreçte sigillerim kat kat çoğaldı en sonunda koter işlemi yapıp yaktirdim bu arada hpv tipleme sonucum çıktı hpv 11 en düşük riskli tipi ama sigil yapan tipi olduğunu söyledi doktorum koter isleminden sonra 1 hafta kadar vajinamda tek bir sigil bile yoktu sonra doktorum bir ilaç verdi günde 3 kez kullanmami söyledi ki fiyatı 4 bin TL kadar bir ilaçtı kullandım ama sigillerim tekrarladi tabi bu süreçte deli gibi araştırdım ne yemeliyim ne yapmalıyım diye sigillerim alıp başını gidince yine doktora gittim tekrardan amiluat dedi ama açıkçası tekrardan o kadar para vermeyi imkanım yoktu çünkü hpv testi 3 bin tiplemesi 3 bin olduğum amilyat 12 bin aldara krem 1 bin TL verdiği ilaç 3 bin TL artık gücüm kalmamıştı bende kendi doktorum olmaya karar verdim ve araştırdım baya baya internetten trendyol üzerinden vajinal sivil kremi buldum ve hayatımı kurtaran happyvir adlı ahhc yi bulduğum krem yanindaki bakim kremi ile 800 tl civarı biseyde ahhc yi de 1650 tl ye aldım hergun 1 adet içtim ve yaklaşık 20 günde tüm sigillerden kurtuldum şuan aktif olan hiçbir sigilim yok ve doktora gitmiyorum aldığım ahhc yi içmeye devam ediyorum 2 aydır tertemizim ben bu hastalikla 2023 Aralık ayinca tanıştım kendinizin doktoru kendiniz olun umudunuzu kaybetmeyin..
öncelikle çok geçmiş olsun ve teşekkür ederim. tekrardan hpv testi yaptırdınız mı aralıktan itibaren acaba ?

salam. oncelikle gecmiw olsun ben azerbaycandan yaziyorum.Ben de 7-8'ay once sigilleri yandirdi doktor.Dun fark etdim yine var sigiller yeniden oluyor.Yani yandirmak deyirik biz azerice o bir iwe yaramiyor.Bir muddet yok ediyor yene cikiyor sigiller.Bizde tedavi gibi hpv awisi var bana doktorum dediki o awini yaptirmalisin biraz paha sadece insallah onu yaptiracam🥲insallah ki gecer Allah hepumize yardimci olsun.Bende hamilelik zamani yarandi vaginal sigiller

salam. oncelikle gecmiw olsun ben azerbaycandan yaziyorum.Ben de 7-8'ay once sigilleri yandirdi doktor.Dun fark etdim yine var sigiller yeniden oluyor.Yani yandirmak deyirik biz azerice o bir iwe yaramiyor.Bir muddet yok ediyor yene cikiyor sigiller.Bizde tedavi gibi hpv awisi var bana doktorum dediki o awini yaptirmalisin biraz paha sadece insallah onu yaptiracam🥲insallah ki gecer Allah hepumize yardimci olsun.Bende hamilelik zamani yarandi vaginal sigiller
merhabalar çok geçmiş olsun. okuduğum ve dinlediğim çoğu doktor belirli bir olanda tekrar edebileceğini söylüyor evet. bu donem içerisinde tüyleri hiçbir şekilde almayıp bağışıklığımızı güçlü tuttuğumuz takdirde tekrarlamıyormuş.

Merhaba ben kendim konu olarak açtım ancak kimse görmedi siz belki bilirsiniz diye sormak istiyorum bu internette bulduğum bir görsel bu tarz kıl köklerinde beyazlık çok hafif kabarık lik gibi bir şeyler bende de var lazer epilasyon kaynaklı kıl köklerinde değişiklikler mi olmuş diye düşünüyorum ama bir ihtimal siğil olabilir mi diye de emin olamadım lütfen bilginiz var ise bakabilir mısınız

Son düzenleyen: Moderatör:
salam. oncelikle gecmiw olsun ben azerbaycandan yaziyorum.Ben de 7-8'ay once sigilleri yandirdi doktor.Dun fark etdim yine var sigiller yeniden oluyor.Yani yandirmak deyirik biz azerice o bir iwe yaramiyor.Bir muddet yok ediyor yene cikiyor sigiller.Bizde tedavi gibi hpv awisi var bana doktorum dediki o awini yaptirmalisin biraz paha sadece insallah onu yaptiracam🥲insallah ki gecer Allah hepumize yardimci olsun.Bende hamilelik zamani yarandi vaginal sigill

Merhaba ben kendim konu olarak açtım ancak kimse görmedi siz belki bilirsiniz diye sormak istiyorum bu internette bulduğum bir görsel bu tarz kıl köklerinde beyazlık çok hafif kabarık lik gibi bir şeyler bende de var lazer epilasyon kaynaklı kıl köklerinde değişiklikler mi olmuş diye düşünüyorum ama bir ihtimal siğil olabilir mi diye de emin olamadım lütfen bilginiz var ise bakabilir mısınız Eki Görüntüle 3442452
ben hiç lazer yaptırmadığım için bilgim yok fakat görseldekiler siğile benzemiyor hpv genital siğil olarak aratırsanız bulabilirsiniz. ayrıca eğer cinsel olarak aktif iseniz ve herhangi bir şüpheniz varsa test yaptırın bence.

Merhaba krem tam nedir acaba bende yaktirmaya korkuyorum

bugün sonuçlarımı aldım. smear ascus hpv riskli tipler negatif diğerleri pozitif yazıyor yani büyük ihtimalle siğil yapan türler pozitif. doktor smear sonucu dolayısıyla onkolojiye yönlendirdi ve doktor hiçbir şey yapmayarak yaşın genç bir sene içerisinde geriler diyip aldara krem yazdı . koter işlemini sorduğumda da burda doktorlar yapmazlar ya gerek de yok dedi fakat benim siğillerim hem büyük hemde koloni halindeler. resmen uğraşmak istemediği için krem yazip gönderdi ve gittiğim hastane üniversite eğitim araştırma hastanesi şaka gibi...

Merhaba bende 1 senelik evliydim polikistik over hastasıyım sürekli hastane hastane gezip çocuk tedavisi olmaya çalışıyordum bende hastanelerin hijyensizliginden kaptım binevi.
En son hastanemi değiştirdim ultrason muane derken benden simir testi alındı sonuç hpv pozitif. Yıkıldım resmen parça alındı sonuç lisl çıktı doktor 6 ay bekle bu şekilde bebek tedavisine baslayamayiz diyince birkez daha yıkılmıştım çünkü bebeğimin olmasını herşeyden çok istiyodum. Evime geldim 2 ay evir çevir hergün bu tür yazilari okumakla geçti.
En son bı akrabamizi gördük tedaviyi naptın diyince basimdan geçenleri anlattım. Oda alanında uzman bı doktoru tavsiye etti ismini o kadar çok duydum ki hep kulak ardı etmiştim.
Bı muane olurum bişey olmaz dedim doktorum dediki hpv çok yoğun şekilde var katerle kazıma işlemi yaparız bebek tedavisi için ama gerek kalmicak çok zor durumda kalmadıkça kazıma yapmicaz dedi. Bı fitil önerdi Assos vagi-simplx diye kutusu 600 TL civarında bana 2 kutu aldırdı her ay 10 gün kullan o ay ilişki yok dedi 2 ay kullanacaksın dedi. Tabi çok yoğun olmamak şartıyla haftada 1 10 günde bir ilişki yaşadık birde zencefil sarımsak kaynat iç dedi akşamları da zerdeçal süt karabiber kullan ki o tortuyu iyilestirsin dedi bende kullandım.
2 ayın sonunda hpv denn eser kalmamisti ayrı bir profesör doktora da gitmiştim oda görünmüyor dedi bu tür hpvler zaten geçici ama çok araştırıp üzerine düşmemek lazım şuan bebek tedavisine başladık herşey gayet güzel ilerliyor. Birde bu hastalıklar kesinlikle erkeklerden bulaşıyor sizinde ilk sanırım belirtmissiniz korunmak çok önemli genellikle hayat kadınlarından erkeklere bulasiyomus erkeklerde başka kadinlara dikkat edin

X