HPV tip 6 VE HAMİLELİK

esra8samed

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2023
15
3
24
Kızlarr selamm👋 ben aralık ayında HPV olduğumu öğrendim ve üstelik yeni evliyim Lazer ve Epilasyon merkezinden kaptım genital siğil yaptı bende sadece özelde tipleme testi yaptırdım sonucu Tip 6 geldi sadece ve birde Smear yaptırdım o da temiz geldi 3 doz Gardasil 9 aşımı da öğrenir öğrenmez vuruldum eşimde geçen ay sivilce tarzı bişeyler çıktığını anlayınca hpv olduğunu düşündük kriyoterapi yaptırıyoruz onada aşı yaptıracağım temmuzda.. benim sorum şu korunmadan cinsel hayatıma devam edip hamile kalmamda sakınca var mı ?

Lazerciden mi lütfen dava açın insan hayatı bu kadar ucuz mu derhal kilit vurulmalı öyle bir yerin
Lazerciden mi lütfen dava açın insan hayatı bu kadar ucuz mu derhal kilit vurulmalı öyle bir yerin
Davamı açtım sonuçlanmasını bekliyorum her raporum elimde ama çok kötü oldum hala da sürekli siğiller tekrarladı mı diye kontrol ediyorum 2 kere Elektrokoter ile yaktırdım yıpranma süreci eşimle ile bana tamamen

Kızlarr selamm👋 ben aralık ayında HPV olduğumu öğrendim ve üstelik yeni evliyim Lazer ve Epilasyon merkezinden kaptım genital siğil yaptı bende sadece özelde tipleme testi yaptırdım sonucu Tip 6 geldi sadece ve birde Smear yaptırdım o da temiz geldi 3 doz Gardasil 9 aşımı da öğrenir öğrenmez vuruldum eşimde geçen ay sivilce tarzı bişeyler çıktığını anlayınca hpv olduğunu düşündük kriyoterapi yaptırıyoruz onada aşı yaptıracağım temmuzda.. benim sorum şu korunmadan cinsel hayatıma devam edip hamile kalmamda sakınca var mı ?
Doktorunuza danışmadan böyle bir şey yapmayın.gebelik sizi nasıl bir sürece sürükler bilemezsiniz.

Bi yerde okumuştum doğumu sezeryan tercih etmek bebege hpv bulaşmasıni engelleyecek.fakat normal doğum ile bebekte riske girecek bulaşma riskine

Benim arkadaşım da vardı hpv siğiller bebeği oldu ama sezaryen yaptı doktoru normal doğum önermedi
Gebeliğe engel değil çok sağlıklı bir gebelik geçirdi çocuğu da sağlıklı 🧿
Hamile kalmayı çok istiyorum yeni evliyim birde üstelik ama eşimle korunmasız ilişki sonrasında siğillerim tekrar cıkacak korkusu var 😔

Hamile kalmayı çok istiyorum yeni evliyim birde üstelik ama eşimle korunmasız ilişki sonrasında siğillerim tekrar cıkacak korkusu var 😔
Doktorunuzla detaylı konuşun bu konuyu daha net bilgiler verir hep böyle olacak diye bir şey yok elbet ilişkileriniz devam edecektir 🙏🏻🙏🏻

Yasiniz cok genc. Ben iki gebelik kaybettim. Psikolojisi cok kotu. Sizin yerinizde olsam risk almaz once hastaligimdan kurtulur sonra hamilelik dusunurum. Hamilelikte kafa rahatligi da cok onemli, hamile kalmak icin bile. Sonra oldu, olmadi, saglikli, degil diye kendinizi yipratmayin.

Hpv asisi koruma amacli. Eger virus bir defa vucuda girdiyse cok etkisi kalmiyor asinin. O nedenle asiya guvenmeyin derim.

Yasiniz cok genc. Ben iki gebelik kaybettim. Psikolojisi cok kotu. Sizin yerinizde olsam risk almaz once hastaligimdan kurtulur sonra hamilelik dusunurum. Hamilelikte kafa rahatligi da cok onemli, hamile kalmak icin bile. Sonra oldu, olmadi, saglikli, degil diye kendinizi yipratmayin.

Hpv asisi koruma amacli. Eger virus bir defa vucuda girdiyse cok etkisi kalmiyor asinin. O nedenle asiya guvenmeyin derim.
Tamamen bittiğine emin olmak için tekrar testi tekrarlatamıyorum çünkü suan bana ücretli 23 yaşındayım 30 yaş ve üstü ücretsiz oluyormuş

Sebebi şu ki evlenmeden 2 ay önce lazere yazılıp düğünüm olmadan siğiller aktif hale geldi ve ben o dönem eşimle beraber olmadım evlendikten sonra bile vardı bu siğil
Yani daha önce hiç eşinizle temasınız olmadığını iddia ediyorsunuz, bakın cinsel ilişki değil sürtünme benzeri temas?

X