Hpv testi verdim bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

sibelyilmazzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2023
15
0
24
Merhaba 1 ay önce eşimde genital siğiller çıktı ilk gittiğim doktor teste gerek yok deyip gönderdi bende eğitim araştırma hastanesine gittim Hpv testi yaptılar doktor rahim ağzı kanserine yol açıyor dedi baya sancılı bir süreç beni bekliyor sonuç 1 ay sonra çıkacakmış e nabızda gözüküyor mu sonuçlar birde bütün tiplerine bakılıyor mu devlet hastanesinde yoksa sadece yüksek gruba ait olan tiplerine mi bakıyorlar yardımcı olabilecek var mı

Merhaba cnm hpv herkeste var hemen çık kafana takma 9yüksek riskli tipine bakıyorlar sadece siğil yapanlar düşük gurup kanser yapmayan onlara bakılmıyor devlette Bende de riskli gruptan çıktı smear verdim bekliyorum smear da verdin mi peki

Almadı sanırım doktor bana öyle bir şey söylemedi sadece Hpv testi verdim

Almadı sanırım doktor bana öyle bir şey söylemedi sadece Hpv testi verdim
Hpv testini rahim ağzından mı aldılar

Hpv çok fazla insan da var. Kimisi farkında kimisi değil. Evet ilerde kanser yapma ihtimali var ama genellikle ilgilenmeyen insanlar da oluyor. Bundan sonra yılda bir iki düzenli smear verdirip hücresel değişme var mı diye baktırırsan, kanser olmadan tedavi olur sorun yaşamazsın. Yeterki hep dikkatli ol kontrollerini yaptır. Bunun dışında sigara alkol çok tetikliyor ve bağışıklıklığını güçlü tutman stres yapmaman kendine dikkat etmen gerekiyor. Kendini kötü hissetme, korkma kanser de değilsin. Ama boşvermişlik yapıp unutma her sene smear testini ver ve kendine sağlığına iyi bak. Hepsi bu kadar :) yalnız değilsin. Sadece kendin ve eşin biraz daha dikkatli olun. Sigara kullandıkça ve bağışıklık düştükçe siğiller tekrar edebilir. Mutlaka onları yaktırın ve kendinize iyi bakın. Kafaya takmadan, ama önemseyerek hayatınıza devam edin.

Bu hpv belası makat ve bogazdada varmış sizin Bi bilginiz varmı orda nasıl tedavi ediliyor yüksek riskli leri

Peki neden sadece yuksek risk bakiliyor digerleri onemli degilmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…