hpv pozitif

Smir testim temiz olmasına rağmen kolposkopi yapıldı ve ciddi değişiklik olduğu için (cin3) sonrasında leep konizasyon yapıldı iyi ki de yapılmış serviks kanseri başlangıç aşamasında tespit edildi.2 ay önce de rahim ve yumurtalıkların alındı. Yüksek riskli tip ciktiginda mutlaka kolposkopi öneriyor doktorlar.
Neden yumurtaliklariniz alındı çocuğunuz varmiydi peki

Neden yumurtaliklariniz alındı çocuğunuz varmiydi
Leep konizasyon sonrası cerrahi sınırlar temiz değildi ileri derecede risk çıkmıştı bir de ben ileri yaş sayiliyorum 47 yaşımda olduğum icin .Zaten çocuk planım yok ve menopoz yakın olduğu için risk almıyorlar bu yaşta
Ama smear da neden görülmüyor bu kadar önemli bi testin mutlaka cin 3 ü cikarması gerekiyor neye guvenecez orası mech

Leep konizasyon sonrası cerrahi sınırlar temiz değildi ileri derecede risk çıkmıştı bir de ben ileri yaş sayiliyorum 47 yaşımda olduğum icin .Zaten çocuk planım yok ve menopoz yakın olduğu için risk almıyorlar bu yaşta
Hiç çocugunuz varmi peki

Leep konizasyon sonrası cerrahi sınırlar temiz değildi ileri derecede risk çıkmıştı bir de ben ileri yaş sayiliyorum 47 yaşımda olduğum icin .Zaten çocuk planım yok ve menopoz yakın olduğu için risk almıyo

Hiç çocugunuz varmi peki
Evet 25 yaşında bir oğlum var 😊

Aslında çok şanslısınız çünkü gençlerde pozitife dönmek çok daha kolay .Korkmayın ki bağışıklığınız düşmesin 🌸

Smir testim temiz olmasına rağmen kolposkopi yapıldı ve ciddi değişiklik olduğu için (cin3) sonrasında leep konizasyon yapıldı iyi ki de yapılmış serviks kanseri başlangıç aşamasında tespit edildi.2 ay önce de rahim ve yumurtalıkların alındı. Yüksek riskli tip ciktiginda mutlaka kolposkopi öneriyor doktorlar.
Merhaba sizin rahim ve yumurtalık alınmasının sebebi hpv nin neden olduğu lezyonlar mi ? Bu lezyonlar rahim ağzının leep yapılması ile giderilemedi mi ? İçeri mi atmış

Merhaba sizin rahim ve yumurtalık alınmasının sebebi hpv nin neden olduğu lezyonlar mi ? Bu lezyonlar rahim ağzının leep yapılması ile giderilemedi mi ? İçeri mi atmış
Evet ,leep konizasyon sonrası cerrahi sınırlar negatif değildi ve ileri derecede riskli lezyonlar vardı.

Yapılan işlemde ilk on saniyesi sonrası hiçbirşey yokmuş gibi zaten kısaca acı yok diyebilirim korkmayın doktorunuz iyide sizi konuşturacak ve rahatlamanıxa yardımcı olacaktır. Parça almadılar temiz çıktı o da

Yapılan işlemde ilk on saniyesi sonrası hiçbirşey yokmuş gibi zaten kısaca acı yok diyebilirim korkmayın doktorunuz iyide sizi konuşturacak ve rahatlamanıxa yardımcı olacaktır. Parça almadılar temiz çıktı o da
Benim 16 18 diğer yüksek tipler çıktı. Smear temizdi ama kolposkopi cin 2 çıktı 1.5 yılda bu hale geldim. Aşı olduk eşimle ilk doz ben maalesef 4lü oldum eşim 9 lu ikinci dozu 9 lu yaptiricam ama korkuyorum. Depresyon var anksiyete var polikistik over var. Yaşım benim de 31. Çok çaresiz ve yalnızım burada hpv ile her şeyi okuyarak teselli bulmaya çalışıyorum eşimde siğil var ben de yok ana. Ya çıkarsa ya serviks dışı yerlerde çıkarsa. Hayattan soğudum kendimi çok ezik zavallı hissediyorum geçebilecek mi

Siğil geçebilen bir durum yakın arkadaşım kız bunu siğil olarak geçirdi ve geçti. Bende ilk öyleydim ama geçer emin olun. Kendini moralinizi bozmayın lütfen.

X