hpv lütfen yardım😔

kızlar iyi aksamlar 2 senelik evliyim . nerden başlayacagım inanın bilmiyorum bir sene öncesinde genital bölgemin vulva kısmında siğiller çiktı netten arastrdgm kadaryla hpv virüsü felan diye cildiyeye gittim cildiye kryoterapi yani dondurma yaparak dondurruz sigili dedi tek bir taneydi zaten dondurdu baktım iki üc gün sonra kendiliginden sigil düştü cok sevindim ama 5 yada 6 ay sonra tekrar ciktı biraz kenarından bu sefer gittim yine dondurdum aynı doktora yine aynı sey oldu geçti şükür derken 3. defa çiktı Allahım bu ne artk sinir oldum agladim aglaya aglaya tekrar gittim ve yaklasik bir ay once tekrar dondurdum ve kurtuldum derken bu aksam rastgele kasıntım vardı genital bölgemde yine bi baktım ufacık sigil tekrar cıkıyor lütfen bilenler yada bu sorunla ugrasanlar nolur bana yardim etsin ne yapmam gerekiyor bu sigil hpv surecinde yine hep tekrarliycak mı moralim cok bozuk lutfen yardim edin kansere bile cevirme riski varmis o da iyice korkuttu ne yapmaliyim kizlar acil cevap lutfen😔😔😔
Bende 8 aylık evliyim kuzum bendede var yüksek riskli hpv ama 16 48 vS gibi türleri yok siğillerimde var şuan rahîm ağzında tam girişte kafayı bozdum bende

Huhuuuwww benim konum daha 21 yasindayken yakalandim hpv iletine. Önce smear yaptır çıkan sigilleri yaktir. Evdeki bütün iç çamaşırları at çöpe. Yeni temiz çamaşırlar al pamuklu olsun. Hep yüksek derecede yıka ben 90 da yikadim ayrı yikadim utule.
Doktor kontrollerini aksatma
Sigara Alkol bırakman lazm
Sabahları bir kaşık bal ve çörek otu ye
Vitamin kullan
Aşıları yaptır
6 da bir smear
Doktor verirse Aldara yada verrutol kullanırsın
Cinsel ilişki olmaması gerekiyor evliyken zor ben bekardim o zaman.
Düzenli uykuuuu iyi yemek bol meyvee.
Aklıma gelenler bu kadar 3 senede atlattım.5-6 senedir temizim.
Yakalandığınızda cinsel olarak aktif miydiniz?

X