HPV İLE İLGİLİ LÜTFEN YARDIMCI OLUN

neselielma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2024
1
0
23
Merhaba 20 yaşındayım bi 10 gün önce biriyle korunmasız bir ilişki yaşadım kafamız biraz güzeldi. ilişki sırasında hiç bir şekilde cinsel organını göstermedi şüphelendim elimi oraya götürdüğümde elime bir sürü kocaman siğil geldi çok kötüydü hala o anı elimde hissedebiliyorum. ortalığı yaktım hastalığı olduğunu kabul etmedi fakat genital siğil böylesine cinsel bir hastalığı olması gerek. 10 gün oldu dediğim gibi ne yapmam gerek. bağışıklığım çok düşük sigara alkol kullanıyorum genital bölgemde kaşıntı akıntı var test nasıl yaptırıyoruz fiyatı ne kadar kan testinde genelde hpv ye de bakılıyor şimdi kan testi versem orada pozitif çıkar mı kadın doğum aşı yaptırmamı söyledi lütfen biri bana yardımcı olsun kafayı yemek üzereyim

Merhaba hpv testleri 3000 4000 tl arasinda degisiyor. Yerine gore tabii ki. Oncelikle gidip test verin hpv kan hastaligi olmadigi icin kandan cikmaz dediginiz sey muhtemelen hiv ikisi farkli hastaliklar. Hpv testi vajenden alinan suruntu seklinde yapilir ayni smear testi gibi. Bunun disinda alkolu sigarayi birakirsaniz ya da azaltirsaniz cok iyi olur. Genital bolgenize agda tuy dokucu jileti birakmanizi tavsiye ederim bunlar bolgede tahris yaratarak hastaligin viral gucunun artmasini saglayabilir. Kan testi verin degerleriniz dusukse vitamin kullanin. D vitamini, B12, C vitamini gibi degerleriniz normal deger araliginda olsun. Onun disinda asi olun gardasil 9lu asi. Ve takipte kalin. Bazen bazi hastalarda enfeksiyon gelismeyebiliyor gecmis olsun ama siz yine onlemlerinizi alin

X