Hpv, cin1

rhcp

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
276
159
Herkese merhaba. Gecen hafta maalesef hpv tasidigimi ve rahimde cin1 lezyon oldugunu ogrendim. Oral ve anal seks de yapmistik birer kere olsa bile. Ve ben bunlari dusundukce kafayo yiyecek gibi oldum, cok uzuldum. Suan artik neler yapabilirim diye dusunuyorum.bu sureci nasi gecirmeliyim neler yapmaliyim her turlu oneriye acigim. Kbb ve genel cerraha da yilda bir kontrole gidecegim. Ahcc 'ye basladim. Stresli bir yapim var mumkun oldugunca rahat olmaya calisacagim. Rahimdeki lezyonlar ilerlerse doktor leep ile alacagini soyledi. Ama ben vajinaya filan da bulasmis midir diye korkuyorum. Leep olduktan sonra diger ihtimalleri dusunmeye gerek var mi bilmiyorum.

Iyi bi doktora gitmeniz lazim.kadin dogum onkoloji uzmani.bu hassas bir konu nerde yasiuosunuz bilmiyorum ama iyi doktorla hallolur.maddi durumunuz umarim iyidir her soylenene inanmayin bu konuda uzman hekim halleder.stres yapmayin ben bi cok kisiden iyi doktorla gectiginu biliyorum izmirde ve istanbulda bu iste uzman doktor biliyorum ama tabi maddi durumunuda onemli gecmis olsun cok

Gecmis olsun korkulacak bir durum yok burada cogumuz bunu yasadik. Benim de cin1 di doktorum direk leep yapti. Leep zaten cok kolay bir islem. Agiz ve bogaza gecmesi biraz daha zormus ama hic olmayacak die bi kaide yok tabi. Ben hic baktirma gereksinimi duymadim oralarda sigil falan da cikmamisti zaten. Sigil cikarsa problem edebilirsin tedavi olabilirsin ama sigil yoksa onu ogrenmek bir isine yarar mi bilemedim sadece dikkatli olmak yeterli diye dusunuyorum. Leep olsam da sonucta hpv im var, vajinada ve rahim agzinda da hep olacak, bir gun negatif gelse dahi tekrar uyanma riski olacak,artik bize dusen surekli kontrole gitmek, ve kendimize dikkat ve ozen gostermek

Benim doktor cin 1 e 6 ay bekleyelim dedi acaba zaman mi kaybedecegim

Benim doktor cin 1 e 6 ay bekleyelim dedi acaba zaman mi kaybedecegim
Bazi doktorlar direk yapiyor, bazilari gerilemesini bekliyor ama artik bu biraz doktorun tedavi sekline biraz da oradaki lezyonun durumuna bagli sanirim. Kendiliginden gerileme ihtimali var tabi. 6 ayda kotuye gidecek olsa oyle demezdi heralde doktorun.

Valla bende de 16 var 26 yasındayım sürekli aklıma acaba agzımda var acaba analda var mı diye kaygılar geliyor

SiZin neden doktorunuz leep yaptı acaba cin1e? Çocuk istemiyorsunuz ya da yaşınız mı ileri? Merak ettim. Gecmiş olsun. Ama negatif olduğunuzda artık o virüsten kurtulmuş oluyorsunuz merak etmeyin

SiZin neden doktorunuz leep yaptı acaba cin1e? Çocuk istemiyorsunuz ya da yaşınız mı ileri? Merak ettim. Gecmiş olsun. Ama negatif olduğunuzda artık o virüsten kurtulmuş oluyorsunuz merak etmeyin ☺
36 yasindayim cocugum falan da yok ama cocugu olmayanlara yaptiriliyo diye biliyorum ben. Doktorum da oyle biseyden bahsetmemisti. Ama cok sukur duxenli kontrole gidiyorum tekrarlamiyo

36 yasindayim cocugum falan da yok ama cocugu olmayanlara yaptiriliyo diye biliyorum ben. Doktorum da oyle biseyden bahsetmemisti. Ama cok sukur duxenli kontrole gidiyorum tekrarlamiyo
Evet çocuğu olmayanlara da yapılıyor kesinlikle, yani çocuk olmasını engelleyen bir sey değil zaten. Sadece cin1de pek leep yapıldığını görmedim ondan merak ettim. Ama leep olduğunuza göre cinsellik konusuna da dikkat ettiyseniz aktif siğiliniz de yoksa kuvvetle muhtemel negatifsinizdir.. Gecmiş olsun

Tskler canim. Aslinda belki bi hpv testi yaptirsam yeniden ogrenirim. Ama.gerek duymadim. Doktor da gerek yok demisti. Sana da.gecmsiler olsun

Bende bugün cin 1 olduğunu öğrendim

Bir gün negatife döndüğünüzde yeniden uyanma riski olduğunu doktorunuz mu söyledi acaba nereden öğrendiniz vücuttan tamamen atılamıyor mu vücut atmış olmasa nasıl negatif çıksın ki negatif olduktan sonra yeniden pozitife dönebilmek için yeniden enfekte olmak gerekir diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…