HPV AŞISI

ben de birkaç eczaneye sordum birisi 670 ikisi 580 dedi pazarlık yaptım ilk aşıyı 550 ye ikinciyi 580'e aldım. buna da zam olmuştur ekimde 3. olacak o zaman bakacağım. zaten ön araştırmamda şubattan itibaren 580 tl yazıyordu internette.
Hmm anladım canım şöyle bi ben net sordum 3 doz dedi kesinlikle 9 doz değil ona eminim ama ben kliniklere sordum eczane de yok dediler bana biz yurt dışından getiriyoruz özel bi aşı bu dediler ne hastanelerde ne de eczanede olmaz sadece bazı özel klinik de olur o da Bi elin parmağını geçmez aşı olan klinikler diye biliyordum eczaneye de sorayım o zaman canım çok sağol

Antalya'da yaptırdım. dörtlü aşı diye geçiyor gardasıl aşının adı. farklı firma marka olmuyor hepsi aynı. ama şu olabilir. yurt dışında 9'lu aşı üretildi son yıllarda. türkiye'ye gelmemişti belki sizin sorduğunuz bu aşıdır Türkiye'de de satışı başlamıştır o yüzden fiyatı fazla olabilir. benim yaptırdığım 4'lü aşı bir dozu 580 tl 1. ay birinci dozu, 2. ya da 3. ay ikinci dozu ve 4. ya da 6. ay da üçüncü dozu yapıyorlar. 9'lu bulsaydım onu yaptırırdım zaten. ben jinekologla görüştüm kafamdakileri sordum onun da önerisiyle aşı sürecine başladım iki doz yapıldı üçüncü de yapılacak. isterseniz önce bir uzmanla görüşün bilgi alın eminseniz yaptırın.
Cevabiniz icin cok tesekkür ederim.
kisa bir süre önce hpv taşıdığımı öğrendim, doktorumda aşı olmamı tavsiye etti.
Yurtdışında yaşıyorum, o zaman tahminimce doktorumun söylediği 9lu aşıdır diye düşünüyorum. Şuan herşey yeni benim için biraz kendim araştırıp öyle doktorumla konuşurum herhalde.
Peki siz hpv taşıyıcımısınız veya atlattınızmı? Aşıyı doktorunuzmu tavsiye etti?

Hmm anladım canım şöyle bi ben net sordum 3 doz dedi kesinlikle 9 doz değil ona eminim ama ben kliniklere sordum eczane de yok dediler bana biz yurt dışından getiriyoruz özel bi aşı bu dediler ne hastanelerde ne de eczanede olmaz sadece bazı özel klinik de olur o da Bi elin parmağını geçmez aşı olan klinikler diye biliyordum eczaneye de sorayım o zaman canım çok sağol
9 doz değil 3 doz zaten. Aşının çeşitleri 2li 4lü ve 9lu hepsi 3 doz yapılıyor. en yenisi koruması en fazla olan son üretilen 9lu aşı. Bu aşının her yerde bulunması sıradan bir ilaç gibi değil tabiki. Ben eczaneden alıp hastanede yaptırdım bulamadığım eczaneler de oldu.

Cevabiniz icin cok tesekkür ederim.
kisa bir süre önce hpv taşıdığımı öğrendim, doktorumda aşı olmamı tavsiye etti.
Yurtdışında yaşıyorum, o zaman tahminimce doktorumun söylediği 9lu aşıdır diye düşünüyorum. Şuan herşey yeni benim için biraz kendim araştırıp öyle doktorumla konuşurum herhalde.
Peki siz hpv taşıyıcımısınız veya atlattınızmı? Aşıyı doktorunuzmu tavsiye etti?
Hayır değilim hiç cinsel deneyimim olmadı, evleneceğim. arkadaş ve doktor tavsiyesiyle evlenmeden yaptırmak istedim.

9 doz değil 3 doz zaten. Aşının çeşitleri 2li 4lü ve 9lu hepsi 3 doz yapılıyor. en yenisi koruması en fazla olan son üretilen 9lu aşı. Bu aşının her yerde bulunması sıradan bir ilaç gibi değil tabiki. Ben eczaneden alıp hastanede yaptırdım bulamadığım eczaneler de oldu.
Pardon 9lu yazacagima 9 doz yazmisim 😀

E ben korktum simdi...Aşı olmaya hazırlanıyordum ve hatta 12 yasındaki kızıma da yaptiracaktim...Dediginiz sayfaya baktım ve dehsete düştüm..Ama gardasil aşiyı olan çok insan var herkese böyle etki etmiyorki...Demekki bazılarınin bünyelerine ağır geliyor.🤷‍♀️
Ben 3 doz oldum yakin zamanda esimde oldu esimin son dozu ekim 15 de bende ağustos 15 de yaptim son dozumu simdi hamileyim bir sorun olmuyor kizimada yapticam

Merhaba Hanımlar. Doktor a gittim asitten şuan soyulduğu için ilk halinin fotoğrafını gösterdim oldukça yayılmış dedi sonra muayane etti evet çoğu dökülmüş yeni çıkanlar da var ama dedi bu zaten hemen geçmez sabırlı ol dedi. Smear aldı 15 güne çıkar dedi hpv Dna tiplemesi aldı bu 30 güne çıkar dedi. Vajina içine baktı evet vajina girişinde de var ama buraya asit sürülmez anestezi altında yakacağız smear sonucu çıkınca gel ameliyat edelim belki aynı gün kolposkopi de yapabilirim duruma göre ya da hpv sonucunu da bekleyebilirim o gün konuşuruz dedi ağrı kesici krem verdi yolladı aşıyı Dna tipleme sonucunu bekle öyle yaptır dedi
Merhaba asit derken ne kullanıyorsunuz acaba benimde iç dudaklarda var herhangi bi işlem yapılmadı resmen başından savdı doktorum merak ettim durumunuz ne oldu acaba asit işe yaradı mi?

Merhaba Hanımlar. Doktor a gittim asitten şuan soyulduğu için ilk halinin fotoğrafını gösterdim oldukça yayılmış dedi sonra muayane etti evet çoğu dökülmüş yeni çıkanlar da var ama dedi bu zaten hemen geçmez sabırlı ol dedi. Smear aldı 15 güne çıkar dedi hpv Dna tiplemesi aldı bu 30 güne çıkar dedi. Vajina içine baktı evet vajina girişinde de var ama buraya asit sürülmez anestezi altında yakacağız smear sonucu çıkınca gel ameliyat edelim belki aynı gün kolposkopi de yapabilirim duruma göre ya da hpv sonucunu da bekleyebilirim o gün konuşuruz dedi ağrı kesici krem verdi yolladı aşıyı Dna tipleme sonucunu bekle öyle yaptır dedi
Merhaba Ankara'da hangi doktora gidiyorsunuz siğil tedavisi için

X