HORMON TESTLERİM VE ESIMIN SPREM SONUCLARI YARDIMCI OLABILIRMISINIZ HOCAM

ebru_ko

Guru
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2012
708
149
MERHABA HOCAM
Biz 2011 yılında evlendik evlendiğimizden beri hiç korunmadık.ikimizde sigara kullanıyoruz ve benim kilom 114 boyum 171 eşiminde kilosu 115 boyu 186 Evliliğimizin 1. yılından sonra eşim ürolojiye gitti ve çift taraflı varikosel tehşisi konuldu.ve usg ve muayene sonrası ameliyata karar verildi 2012 Ağustos ayında 2 taraflı ameliyatını oldu, ve ameliyatın 1 yıl sonrası yani 2013 agustosta kendılıgınden hamile kaldım 5 haftalık düşükle sonuclandı kendıliğinden düşük oldu kürtaj Ya da herhangibi bir müdahale olmadan kendım düşürdüm.

Sonra 2 yılı geçen süre zaarfında gebelik oluşmadı düşük sonrası.Birkaç tahlil yaptırdım 15/06/2015 adetin 3 günü yaptırmış olduğum tahlilllerim

Fsh : 6,3

Lh: 12,4

Prolaktin: 9,3

Progesteron : 0,57

Tsh : 0,42

E2 : 38,4

ve bu testlerin sonrası adetin 21 günü progesteron baktırdım 1,04 cıktı doktorum dedı bu ay yumurtlama olmamıs ilaç tedavisine başladık.adetin 5 günü günü ve 9 günü klomen içtim günde 1 adet ve progestan basladık 100 mg günde 3 adet olucak sekılde 2 ay kullandım birde benim adet baslangıcından öbür adet baslangıcına 21 günde bir oluyordum düzenimde olur dıye bu ılacları basladık 2 ay kullandım sonra bıraktım ılacları adetlerım ılacı almadıgım son 3 ay 33,34,33 günde oldu.

Ve adetın 3 gunu verdıgım tahlıllerın ustunden 4 ay gecmıstı ve tekrarladık testleri sonuclar bu şekilde.09/10/2015

Fsh : 6,26

Prolaktin : 13,14

Progesteron : 0,3

Tsh 0.68

E2 : 33
AMH 0,49
SONUCLARIMI DEGERLENDIREBILIRMISINIZ
EŞİMİN SPERMIYOGRAM SONUCLARI
hacim 2cc

sperm konsantrasyonu 97

total motalite 71

hızlı hareketli %A) 2

yavas hareketli 51

yerinde hareketli 18

hareketsiz 29

normal 10

baş anomalisi 64

boyun anormanisi 16

kuyruk anomanisi 10

yuvarlak hücre (mil/ml)2,2

aglütinasyon : var

sprem hazırlama iki fazlı gradient

tpmmss =16,1 milyon

sprem konsantrasyonu (mil/ml) 17,5

total motilite (%) 63

hızlı hareketli 2

yavaş hareketli 44

yerinde hareketli 17

hareketsiz 37

Ebru hanım nacizane bende fikir vermek istedim.Eşininizin sadece aglütinasyon var diyor o problem olabilir.Siz pkolusunuz anladığım kadarıyla ve tiroidiniz normal değil bence endokrin uzmanına gitmelisiniz önce tüp bebek vsden önce vzayıflarsanız ve gerekli ilaçlatı kullanırsanız büyük problem yok bence.

Merhabalar : amh degerınız ıtıbarı ıle zaman sızın ıcın oldukca önemlı. Bu deger yumurtalık rezervınızın ılerı derecede dustugune ısaret etmekte . Yapılacak usg ıle sag ve sol yumurtalıkta 3-9mm arasındakı folıkullerı saymak suretı ıle de yumurtalık rezervınızın durumu kontrol edılmelı.
Şayet tedavıye baslar ve sızden yumurta alıp esınızden sperm alarak embrıo elde edebılırsek bu embrıoların sıze transfer edılmesınden once (bu embrıoların dondurularak saklanması ) sızın dıetısyen ve endokrınolog gozetımınde kilo vermenız gebelık ıcın faydalı olucaktır.Esınızın sperm degerlerınde ılerı harekette hafıf düşüklük var .
Bol sans dılerım.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…