hormon testi sonuçlarım çıktı bigisi olan lütfen yazsın.....

ist.1982

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
363
1
42
Arkadaşlar benim daha öncde yazmıştım adet düzensizliğim vardı hamile kalamadım 6cı ayım bu ay...hormon testi yapıldı ve değerlerime bir bakarmısınız...
E2 48.28 PG/ML
TESTO 0.467NG/ML
PRL 34.50NG/ML
LH 5.85 MIU/ML
FSH 2.90MIU/ML
CORT 15.55UG/DL
FERR 4.75NG/ML
INSULİN 5.74 uU/ML
sizce bu sonuçlar normal mi meraktan çatlıycan lütfen acil cevap...sevgiler...

canım galiba prolaktin değerin yani süt hormonun yüksek çıkmış

25 üstü yüksek diye biliyorum çünkü benimki de 26 çıktı ilaç kullanıyorum şuan

arkadaşlar çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı... ama süt değeri ne demek yüksek olması gebeliğe engel mi? yada süt değeri neden yükselir ...

Canım biraz prolaktin yüksekliği var ama kafana takma, stresten de yükseliyor çünkü. Bence önemli olan lh/fsh oranın. Normalde lh nin fshdan üşük olması gerek seninki ise yüksek bu da polikistik over olabileceğin anlamına gelebilir. Polikistik over de prl yüksekliğine neden olabiliyormuş. Adet gecikmesi yaşıyor musun, adetlerinin düzeni nasıl? İnşallah önemli bir sorun yoktur tatlım. Allah yarımcın olsun.

Öncelikle cevabın için çok teşekkür edrim arkadaşım..adet düzensizliğim son 4-5 aydır var daha önce çok düzenliydi...prolaktin yükselmesinde kaynaklı sanırım..yarın doktordan randevu aldım gidicem umarım herşey yolunda gider...bakalım Allahın dediğii olur...Sengilera.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…